Jump to content
Kirian

Zbrush4-news

Recommended Posts

Guest Morte

Ciekawe, no czekamy....

Wszystko albo prawie wszystko o nowych zspheres w tutorialach ktore pojawily sie na stronie Pixologic:

http://www.pixologic.com/zclassroom/homeroom/

[edit]

Dodano video tutoriale dotyczace nowej opcji "noise". Wszystko wskazuje na to ze Pixologic bliski jest wydania Z3.5 ale wciaz nie mam potwierdzenia tego faktu.

Edited by Nezumi

kurna człowieku... bliski jest bo miał być do końca poprzedniego tygodnia:)

Guest Morte

ja to już nawet zacząłem sprawdzać wschodnie serwery, może ruscy coś wiedza^^a na serio - u mnie tez cisza.

Pixologic- Potężny soft, potężny marketing, potężne opóźnienia. ;)

Polecam zobaczyć wszystkie filmiki o nowych zkulkach. To na prawdę będzie wymiatać, w połączeniu z GoZ otworzy nowe wyciupane możliwości.

Dawać te cuda do testów :) czekamy czekamy ... pewno w końcu się doczekamy. Bo tak to możemy tylko spekulować... ZSphere II będzie wypas... nie będzie wyas... będzie cudo. będzie cudo jak im się udo... dawać dawać :) niech się forum wypowie!

Ja osobiście jestem dobrej myśli jak chodzi o innowacje wydawane przez Pixologic... będzie git :)

Mi podoba się że to robią to czego ludzie oczekują. ZS2 poza rozwinięciem idei zsfer to przecie odpowiedz na dłubanie w voxelach (3dcoat) którego ludzie bardzo chcieli. Natomiast planar brushe to ukłon w stronę mody na wszelkiego rodzaju modele hardedge. Boje się myśleć jak mistrzowie zetki połączą te ficzery. Nie zapominajmy jeszcze o GoZ. Łostro. :)

Guest Morte

ni ma sie co napalac jednak zanim nie zobaczy sie jak wyjdzie w praniu, tak ajk mówił Reanimator- HDsculpting też fajnie wyglądał na filmikach. A goZ to chyba w 4 dopiero nie?

Guest Morte

fajno to coś mi się pokiełbasiło. A jest jakieś info dot. rozszerzenia aplikacji obsługiwanych przez GoZ?

GoZ ma być w 3.5 ale dopiero mieśiąc po premierze jako następny update bo dopracowują,narazie nic nie mówili chyba jakie programy będzie wspierał...

Pozdr:)

Jak sie wyrobia w miesiac to mi wyrosna kaktusy na obu posladkach :D Te ich zapowiedzi sa rownie wiarygodne jak zapowiedzi polskich politykow - i jednym i drugim juz nie wierze, obojetnie co by nie mowili.

deshu - kurna, czlowieku ;) Mial byc od ilustam miesiecy i tak przekladaja te daty ze sie rzygac chce. A napisalem, ze sa bliscy wydania bo bylo pozno i COKOLWIEK sie ruszylo w temacie. To bardziej pobozne zyczenie ;)

Edited by Nezumi

Jak sie wyrobia w miesiac to mi wyrosna kaktusy na obu posladkach :D Te ich zapowiedzi sa rownie wiarygodne jak zapowiedzi polskich politykow - i jednym i drugim juz nie wierze, obojetnie co by nie mowili.

Cha,cha:D ja też nie wierze,tylko powtarzam co napisali na blogu:P

Owszem, mowili - w pierwszej prezentacji GoZ wspominali, ze na razie tylko Majka, pozniej inne softy...

To było o wersji na Maca,że narazie maya,cinema 4d i modo.Wersja na Pc to co innego,na maca nie było wsparcia chociażby dla maxa czy xsi bo nie ma macowych wersji tych softów....;)

Będę musiał odzyskiwać licencje po awarii kompa ale dopiero za jakieś 3 tygodnie bo mam coś do zrobienia. Ciekawe czy się wyrobią w tym czasie. Zetkulkidwa mnie zwilżają niebagatelnie. :D

Obejrzałem sobie te tut wprowadzenia do zspheres 2 iiiii.... Tylko mi to przypomina blob modeling? Pamiętam że tak z 10 lat (albo i więcej...) temu były specjalne softy do tego typu modelowania i nigdy się nie przyjęły. Na razie jakoś nie widzę zastosowania dla tych narzędzi. Zspheres same w sobie są oki, dużo osób jest w stanie z nich zrobić zgrabne meshe bardzo szybko, ale ich plusem jest możliwie najprostsza topologia aby była swoboda w modelowaniu, po co to tracić (niskie poziomy zagęszczenia) babrać się z jakimiś kulko blobami, następnie użerać z przerobieniem szkieletu tak aby dało się przenieść "detale" i mieć w wyniku delikatnie mówiąc dziwny mesh o gęstej siatce? Co było nie tak w po prostu "wyrzeźbieniu" tych mięśni? (?!?)

A co do opóźnień pixolowych to patrząc z boku wygląda to na jakąś szeroko zakrojoną akcję stosunków przerywanych z fan boyami :).

Pozdrawiam,

Konsumpcja tortu przez szybę wystawową jest bardzo męcząca :)

Wszystko pięknie wygląda ale i tak dopiero w użyciu można będzie stwierdzić czy działa tak dobrze jak na filmach .