Skocz do zawartości

animacja vfx


akkarin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobilismy z kolega gurem animacje na projekt zaliczeniowy animacja i wizualizacja. W miare mozliwosci prosilbym o konstruktywne uwagi co do montazu tej sceny.

Zastanawiam sie nad filtrem "film grain", ktory nalozyc chcialbym na dodadane elementy w celu poprawieniu jakosci materialu video z doreobionymi materialami.

Sam uazam ze robot jest za maly, ale taki sie wyrenderowal i nie bylo czasu na porpawki bo termin oddania projektu gonil.

Co zrobilibyscie w celu poprawienia jakosc.

Model wykonany w 3ds max i renderowany w mental ray, kompozycja oczywiscie after effects + photoshop.

 

Video mozna ogladac na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

witaj,

Patrzac na ten "metor" czy cokolwiek to spada, ogien jak i dym ktory jest za to chyba "leciutkie" niedociagniecie. 2 tematy pod tym jest temat "metor" zobacz jaka smuge dymu tamten metor wytwarza i porownaj z wasza praca. Ja porownujac widze ze na tamtym filmie jest z 30x wiekszy "ogon", a w tym przypadku wiecej efektow znaczy - lepiej.

 

Co do samego uderzenia, to w zasadzie nie mam jakichs wiekszysz zastrzezen, moze troche opad kurzu za wysoki....

Jezeli chodzi o model robota... no jest troche pozno, niech ktos inny juz cos powie o tym ;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, z meteorytu nie jestem zadowolony w szczeoglnosci z dyniamiki w jakiej uderza w zimie.. ogon, hmm mozna by go wydluzyc.

 

Troche nie rozumiem ". 2 tematy pod tym jest temat "metor" zobacz jaka smuge dymu tamten metor wytwarza i porownaj z wasza praca. Ja porownujac widze ze na tamtym filmie jest z 30x wiekszy "ogon", a w tym przypadku wiecej efektow znaczy - lepiej."

 

Jakim fimie ?

Edytowane przez akkarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem ". 2 tematy pod tym jest temat "metor" zobacz jaka smuge dymu tamten metor wytwarza i porownaj z wasza praca. Ja porownujac widze ze na tamtym filmie jest z 30x wiekszy "ogon", a w tym przypadku wiecej efektow znaczy - lepiej."

 

Jakim fimie ?

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=59944

 

O ten temat mi chodzilo, pod skreenami masz film ;) Lecz nawet na skreenach widac ladna dluga smuge dymu za meteorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=59944

 

O ten temat mi chodzilo, pod skreenami masz film ;) Lecz nawet na skreenach widac ladna dluga smuge dymu za meteorem.

 

 

hehe.. coś meteory zaczynają spadać ostatnio ostro na ziemie :) czyżby zbliżało się coś większego i 'Armageddon' ? :)

 

Życzę jak najwyższej noty na zaliczeniu :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hello, I'm Andrew Kramer and welcome to another very exciting tutorial.."

 

-___-

 

Pozostaje miec nadzieje ze skostniala kadra polibudy nie zna videocopilot.net.

 

A ten HUD to robot ma odwrocony zeby kumplowi robotowi pokazac? LOL

I jeszcze to "PRESENTS: WYBUCH"..... Zabraklo tylko "PRODUCTIONS" albo "DESIGN"...

 

 

 

(heaven - masz racje. Coma wpisalem z rozpedu. My bad.)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba tylko kurz... mogłoby go być nawet więcej... trzebaby tylko dopracować jego opadanie.

 

Reszta do wymiany.

 

Ponadto, jeśli nie oglądaliście "Mega Shark vs. Giant Octopus" to polecam, zauważycie tam tak samo jak u was Powtarzające się ujęcia - to nie do przyjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak po koleji ustosunkuje sie do wszystkich po troche:

Videcopilot - proste, wszyscy uczą się na przykładach, czyż nie ? Ciekawe czy ktos potrafi odpalić after effecta po raz ktoryz tam i od razu odwali z wlasnej pamieci bez referencji vfx na poziomie holywood. Sadzac po niektorych wypowiedziach za pewne tak.

Dodam ze zaadoptowanie tego co dotyczy tutorialu o kraterze do nowego projektu (inny shoot, inna kamera) nie jest tak oczywiste jak sie wydaje. Andrew robi to w 20min, ktos kto sie uczy after effecta - niekoniecznie.

 

Montaz byl robiony w jeden dzien i rendering, nie wystarczylo czasu na zrobienie wiekszej ilosci scen stad powielanie.

 

Z opadaniem kurzu walczylem troche, ale nie jest idealnie.

 

Generalnie to byl pierwszy projekt z ktorego wyciagnelismy wnioski, przeslismy na zywo droge od koncepcji, przez maxa, after effect'a az po premiera. Wiemy co poprawic i gdzie. Bedzie kolejne podejscie bo bedzie na to czas.

 

Dzieki za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Videcopilot - proste, wszyscy uczą się na przykładach, czyż nie ? Ciekawe czy ktos potrafi odpalić after effecta po raz ktoryz tam i od razu odwali z wlasnej pamieci bez referencji vfx na poziomie holywood. Sadzac po niektorych wypowiedziach za pewne tak.

 

nie bierz tego tak do siebie. Tu nie chodzi o robienie hollywoodzkich efektow po miesiacu bawienia sie AE, ale o to ze sa to efekty dokladnie zerzniete z tutkow. Z czegos sie trzeba uczyc, nikt geniuszem sie nie rodzi, ale co innego uczyc sie z tutoriali i wykozystywac wiedze w projekcie, a co innego kopiowanie takiego tutka.

 

Ja w pelni rozumiem ze to pierwszy projekt, i ze na takim projekcie czlowiek sie mase uczy. Dlatego powodzenia przy nastepnym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego tak do siebie...

Chciałem po prostu wyrazic, ze uzycie czegos co istnieje nie jest chyba grzechem. Tak samoj materialy vc, modele evermotion czy pedzle do photoshopa wychodza po to zeby je uzywac a nie na nowo wynajdywac za kazdym razem kolo..

 

Tutek nie jest zerzniety w 100% (nie da sie go wziac i skopiowac do nowego projektu) po prostu na nim nauczylem sie uzywania pluginu do czasteczek. A robiac to w projekcie, sumiennie mozna duzo zapamietac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutoriale po to sa zeby sie na nich uczyc - bezsprzecznie. Ale nie mam pojecia czego oczekiwaliscie po wrzuceniu animki zlozonej w 95% z tutoriali VC. Jak bym w dziale z grafikami 3D wrzucil scyzoryk wymodelowany w Mayi dokladnie na podstawie tutoriala z Digital Tutors to tez pewnie nikt by nie powiedzial "swietna robota!" ;).

Uczcie sie - to sie chwali. Nie musicie wszystkiego co sklecicie w trakcie nauki wrzucac pod publiczna ocene. Wrzuccie jak juz sie nauczycie i zrobicie cos swojego - po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze dla wszystkich filmik sklada sie tylko z wybuchu, a nikt nie powiedzial nic na temat robota, kompozycji, rigowania, animacji i kilku innych szczegolow. Wrzucajac film oczekiwalem wskazowek, (co poprawic) a nie listowania referencji i zrodel.

Otrzymalem jedna, ktora jest cenna - zeby przyspieszyc meteoryt (wiecej dynamiki), oraz opad dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności