Skocz do zawartości

postac 3d:matula


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praca zostanie dokończona ... bez obaw :)

Wiem co robię i dzięki za wsparcie...

siatki na razie nie daję bo spory tam bałagan i tylko wam w głowach namieszam... jak ją na końcu wyliżę, to pokaże razem z modelem i ew. wprowadzimy jeszcze jakieś poprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne uwagi do welonu - strasznie wysoko podniosł jej głowę z tyłu przez co wygląda jakby miała jakis kask:) Może nieco bardziej go pomarszczyć i jednak obniżyć calośc? No i chyba powinien bardziej rozkłądać się na ramionach ale rozumiem ze ten feragmet jest jescze niedokonczony.

Razi mnie też troszkę źe nie ma on grubosci, co widac na widoku z tyłu, w końcu to rzeźba ma być ;-)

Pozatym fajnie - planujesz sam model czy jakąs scenkę z kapliczką i otoczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Fafex fafex... nie kombinuj już, bo Ci nie idzie :) bez urazy...

Dzięki za miłe komentarze... pozdrawiam świątecznie!

co do pomysłu na scenkę... mam dwa wyobrażenie w głowie.. albo zrobię takie realistycznie odzworowanie, łącznie z jakimś tłem, kamiennym postumentem, itp. ale obawiam się, że mołoby być dość zimno. Drugi pomysł, to takie kolorowe, kwieciste i \'dobre\' co kolwiek by to miało znaczyć... i to mi się chwilowo bardziej poodba... zobaczymy jeszcze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało by mi na konstruktywnym komentarzu...

Nie co do modelu, bo przecież jakoś sobie z tym poradzę. Raczej co do finalnej pracki... tzw. Finished Works.. jak byście to widzieli? Jaki klimat czujecie, jaka sceneria, jeśli w ogóle jakaś, co ze światłem... ciekaw jestem waszych wyobrażeń.... czekam niecierpliwie na posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaa

 

kadza ci tu chłpcy i posty sobie nabiają:))

No to ja wedla zyczenia: zdaje się, ze troszke posypałes proporcje. Myśle tu o głowie przede wszystkim. NIe mam referek dla porównania, wiec nie wiem czy sie czasem nie myle, ale na moje oko to głowa i przyległości są zbyt mocno wyciągniete w góre. I druga rzecz to \"płaskość\" tej figurki. MOże to wina oświetlenia, ale mam wrazenie że jest troche \"batmaniasta\" tzn. rekawy są tak samo grube jak korpus......mam nadzieje,z e mnie rozumiesz

 

no ale wiem, ze to dopiero poczatek, wiec ..........\"czekam na update-y\":P

 

jest nieźle:))

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry Panie Kris

 

Pozwole sobie na przedstawienie paru pomysłów, może któryś się będzie podobał.

 

Pomysł 1:

 

Wstawiłbym tą matule na miejsce tego pomnika który jest na zdjęciu poniżej. Kadr panoramiczny, kamerka troche w dół. Postać umieścił po lewej stronie tak jak na fotce. Ogrodzenie i krajobraz z górami (i może chmurki w tle?). Generalnie jakaś ładna panorama. 1 plan może w 3D reszte dopracować w PS. Balans kolorów, zależy jaki klmiat chciałbym uzyskać. Dodać dużo kwiatów w pobliżu posągu żeby było czuć że jest miło, przyjemnie i ciepło. Tak bym zrobił :).

 

 

WYLUSfeather.jpg

 

Pomysł 2:

 

Kościól, widok z frontu na matule. W dolnej części kadru głowa pana młodego i pani młodej ;). Kolorki spokojne + promienie słoneczne wpadające na statuetke gdzieś z boku kadru.

Może to nie jest zdjęcie które by to obrazowało ale chwilowo nie mogłem innego znaleść :(.

 

 

riley_mary.jpg

 

 

Pomysł 3:

 

Wejdź na http://www.msjdominicans.org/MarieYvonne/index.htm (jest pare fotek). Wybrałbym najlepszą fote i zrobił coś na wzór tego (tzn podobne otoczenie. Po czym przerobił na klimat mocno fantasy, dodatkowo w ps dodać efekt \"plastyczności\". Chciałem dać Ci concepty (kolorystka/klimat) jakie znalazłem szukając conceptu dla siebie na bitwe ale nie znam autorów więc jeszcze złamie jakieś prawa autorskie więc tego nie robie.

bądź taka fota:

 

000024b.jpg

 

To na razie tyle. Jak już widziałeś te foty to sory :(.

 

Pozdrawiam i czekam na update.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris kapliczkę można pokazac na mnostwo sposobow, zależy jaki klimat chcesz nadac pracy. Mysle ze ciekawie wyglądalo by przedstawienie jednej z kapliczek jakie stoją w zaniedbanych podworkach-studniach na pradze. Cieakwy bylby kontrast takiej odrapanej postaci i kwiatow, wstązek ktorymi są cześto dekorowane przez lokalne starowinki. ale to juz pomysl na całą scenę jest:)

Standardowy jest dosc pomysł na kapliczke stojaca na rozdrozu, zbliżone do tego co pionier pokazal na 1 fotce. Wzbogacilbym ją w drzewa na 2 planie zeby wydobyc ja z tła, cos takiego jak na obrazku ktory załączyłęm - oczywiscie wszystko kontrastowe i czarno biale.

Mozna tez sic w 2 stronę . lekki surreal gdzie posac niemal ginie w chmurze kwiatowych płatków, praca kolorowa, wesola itd...:)

Trzymam kciuki i mam nadziej ze z tematu duzo wyciągniesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności