Skocz do zawartości

Przenoszenie obiektów 2D w 3D.


Ashii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawia mnie, czy da się uzyskać taki efekt w Mayi 2008, i jak tego dokonać. Otóż:

 

Mam obiekt 2D. Na przykład taki okrąg:

http://www.majhost.com/gallery/Tenir/3D/img2.jpg

Chce go przenieść w 3D żeby otrzymać "płaskorzeźbę" jak:

http://www.majhost.com/gallery/Tenir/3D/img3.jpg

Oczywiście chodzi o bardziej skomplikowane kształty np.:

http://www.majhost.com/gallery/Tenir/3D/img1.jpg

Chcę przenieść ten kształt w 3D, ale nie mam pojęcia jak tego dokonać. Myślałem o funkcji "Create Adobe Illustrator Object", ale nie mam pojęcia czy coś takiego będzie możliwe, bo z tego co wiem odnosi się togłównie do tekstów nie dowonych kształtów.

 

Prosze o pomoc w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tzn. jeśli stopień skomplikowania tych obrazków byłby podobny do tego i jeśli by Ci się chciało to mógłbyś otoczyć ten kształt linią i wyextrudować.

 

Jeszcze się zastanawiałem nad tym, czy da radę: displacement i alpha. Ale to wtedy musisz się ustawieniami pobawić. (Oczywiście głupi pomysł, ale jak mi wpadł do głowy to napisałem.)

 

Pozdrawiam, Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

zrob tak:

wrzuc grafike do PS i postaraj się aby była monochromatyczna z dużym kontrastem pomiędzy tym co cię interesuje i tłem, wyostrz krawędzie, zapisz plik.

Otwórz illustratora, przeciągnij plik do niego lub file/place

zaznacz przy pomocy strzalki (klawisz V) obiekt, na górnym pasku pojawią Ci

się opcję od live trace, wybierz z menu wyboru opcje black white logo, lub sprobuj z jakas innajezeli ta nie zadowli Cie. Nastepnie kliknij EXPAND. Sprawdź czy masz obiekt jako jedną ścieszkę (klikajac i przenosząc obiekt. Prawdopodobnie masz tlo jako biala scieżkę. Wcisnij "A" i zaznacz bialą sciezkę a nastepnie ją usuń.

Zapisz czarną scieżkę jako DWG (opcja file/export) i wrzuc do maya, potem extrude i gotowe.

 

Pisze z głowy więc mogą być jakieś odstępstwa od tego. Jak coś to polecam google :)

 

Mam nadzieje ze pomogle.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktujcie tego jako prowokacji, to po prostu nie moja dziedzina. Moja styczność z 3D jest raczej niewielka i zresztą podobnie sprawa ma się z grafiką 2D. Mimo to, "coś tam" liznąłem i podstawy znam. Chciałem spróbować takiej zabawy, bo przydałoby mi się kilka takich kształtów do layoutu mojego projektu strony www (mały klub dla kilkunastu ludzi, ale fajnie byłoby tak ową mieć).

 

Nie miałem ostatnio czasu, ale bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Elima & Marten dostali ode mnie po +rep, i zaraz zabieram się za próbowanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholere do takiej pierdolki zaciagac Maye w ogole? To jakby zabijac komara strzelajac do niego z armaty...

 

W samym ilustratorze robisz EFFECT/3D/EXTRUDE&BEVEL i masz to samo bez cudowania...

Chcę przygotować, krótką animację jako wstawkę do filmików na stronie, w której taki symbol bezie robił różne akrobacje, a tego w Illustratorze raczej nie zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności