Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj EC.

 

Na początek - gratuluję. Bardzo sympatyczna teczka. Bardzo mi się podoba. Widać, że umiesz zarządzać "kolorem i czasem". Ostatnia praca naprawdę "wymiata". Super. Filmik - także widziałam - bardzo fajnie pokazuje Twoją pracę nad tym dziełem. I nie mogę się nie zgodzić z poprzednikami - narobiłeś smaku na to urządzonko, oj narobiłeś :P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie - dzięki! A to nie zapał, to tylko wynika z tego że mam czas bo jestem na urlpie ;)

 

icecold - co poradzić... wybacz. W kwestii kasy nie wiem co Ci doradzić. Tylko mi nerki nie sprzedawaj!

 

sebel - no taki mam zwyczaj - od ogółu do szczegółu. To działa! Dzięki za życzenia, postaram się żeby się spełniły

 

abbaart - Dzięki za wizytę i komplementy. Pozdro.

 

Ze względu na narobienie Wam smaku na maszynę hydraulików chciałem wam pokazać, że można się świetnie bawić i bez tego. Złapałem za papier i za węgiel i rysowałem cały dzień. Tylko że się potem okazało że nie mam jak tego skopiować na kompa bo zapomniałem kabla do aparatu :/

 

W związku z tym kolejny szkic z NDSa

 

Hell is repetition ;)

 

Hell_is_Repetition_by_EthicallyChallenged.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że przedstawię mojego nowego towarzysza zabaw. W weekend w ramach odskoczni od 2d spróbowałem wyrzeźbic głowę. Powstały w wyniku tej próby ziutek będzie malowany i studiowany, co, mam nadzieję, pomoże mi w lepszym zrozumieniu budowy głowy. Pierwsze studium, photoshop ok godziny

 

head_sculpture_study01_by_EthicallyChallenged.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote - hmm nie wiem co odpowiedziec... A tak, znikąd, od dawna chciałem to zrobic, a pchnęła mnie wzmianka o takich główkach w nowej książce James'a Gurney'a.

 

Urbanboogie - materiał marki "FIMO", taka masa, glinka polimerowa, materiał modelarski, w sumie nie wiem jak to nazwac. Daje się modelowac w palcach, a potem się wrzuca do piekarnika na pół godziny, poczym materiał staje się twardy. Po utwardzeniu można dodawac więcej i znów utwardzic. W sumie bardzo łatwa procedura, żadnej większej filozofii. skoro chciałeś wcześniej spróbowac to polecam. Ja to kupiłem w sklepie z materiałami artystycznymi, podejrzewam że w większości takich sklepów mają to na składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dobre to cholera jest. Ja tez myslałem o takim czymś jakiś czas temu ale coś mi z głowy wyleciało. No i druga sprawa, wizja przenośnego modela głowy o niezmiennej mimice w celach edukacyjnych faktycznie brzmi ciekawie. Można to zanieść wszędzie, oświetlić jak się chce i ćwiczyć bryłę/budowę główki. Pytanie tylko czy starczyło by mi skilla żeby zrobić anatomicznie poprawną głowę, żebym potem nie powielał swoich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka jest maleńka.

 

sculpture_photo_by_EthicallyChallenged.jpg

 

Emmilius byc może jakieś błędy mi się wkradły, robiłem raczej na oko, bardziej mi zależy na badaniu relacji światło/forma. Ale zawsze można się pilnowac używając obiektywnych pomiarów i kanonów. Jak sobie skrupulatnie pomierzysz i będziesz ostrożny i dokładny to powinno byc w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkic/fanart the Darkness, bo słuchałem sobie soundtracku z giery

 

_32384.jpg

 

timelapse: http://colors.collectingsmiles.com/details/32384-Estacado_by_Ethically_Challenged.php

 

I jeszcze takie cos. Oglądałem Terminatora 4 i próbowałem narysowac portret Bale'a podczas trwania filmu. Nie robiłem pauzy, tylko uważnie patrzyłem na typa gdy tylko się pojawił, i gdy się zbytnio nie krzywił i nie wydzierał. Zacząłem rysowac gdy film sie zaczął i skończyłem gdy wleciały napisy. Wyszedł podobny? Sami oceńcie :)

 

_32385.jpg

 

timelapse: http://colors.collectingsmiles.com/details/32385-Connor_drawing_by_Ethically_Challenged.php

 

oba szkice na nds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świątynka wygląda jak zrobiona w 3d :D

i kolory są troszke takie "do dziecinnego pokoju"

ale pomysł ciekawy, nie powiem :D

 

martwa natura bardzo mi sie podoba, zwłaszcza sposób w jaki zrobiłes połyski ;) to żółte coś na ostatnim planie mogłoby nieco absorbować czerwieni od flakonika

bardzo udana pracka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się że w słoneczny dzień miejsca na budynkach gdzie nie dociera słońce są bardziej zaciemnione, mniej więcej jak prawa strona świątyni na którą nie padają promienie słoneczne. Po prostu w środku jest jakby za jasno i trochę za ciepłe kolorki.

temple-of-zeus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona: właśnie chcę taki cukierkowy trochę obrazek i stąd taka paleta. Może trochę zmiejszę nasycenie w niektórych miejscach...

 

Coyote: po lewej stronie? wiem, mam nadzieję że się to mieni jak trochę dopracuję, na razie tam są płaskie tony i kolory, jak zjednoczę trochę kolory trawy i kamieniai dodam trochę zróżnicowania to myślę że się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi sie wydaje, ze lubisz w zyciu porzadek,

wszystkie twoje prace sa zawsze takie" ladne" ulozone na miejscu"

Napewno wiesz co mam na mysli, popatrz troche na to co robi Marduk, i postaraj sie w jakims chocby niewielkim stopniu zrobic taki kontrolowany balagan, by wprowadzic wiecej luzu.

Najlepsza metoda na takie cwiczenia beda, chyba speedy. Pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow.

 

P.S Jeszce raz dzieki za linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolowany bałagan wiem co masz na myśli, wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Ale to też właśnie kwestia stylu, nie znam za dużo artystów ale porównaj np sobie prace Heninga Ludvigsena i Kekai Kotaki. Ja osobiście wolę tego drugiego - pracki są bardziej malarskie i przez to luźniejsze. Tu rodzi się pytanie do czego dąży EC?? =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prace które wyglądają, jakby były brawurowo malowane w dzikim szale nieżadko są efektem ostrożnej i cierpliwej pracy, a co ważniejsze są tworzone przez malarzy mających dużo doświadczenia. Wiedza nabyta ostrożnymi studiami i cierpliwym rozkminianiem ma później wpływ na najszybsze szkice i speedy. Gdybym miał posłużyc się tandetną analogią, powiedziałbym, że to jest jak z jazdą samochodem. Rajdowiec pomykający po torze wchodzący w zakręty na ręcznym ma za sobą długie lata spędzone za kółkiem i nauczył się takiej jazdy zaczynając od powolnego i ostrożnego kontrolowania pojazdu. Jeśli o mnie chodzi, to myślę, że jeszcze mam czas na takie rzeczy o których piszesz, Ice. Jak wspomniałeś, jest to bałagan kontrolowany, a ja jeszcze nie kontroluję podstaw. Mam postanowienie noworoczne, zając się fundamentalnymi umiejętnościami, uważam że silenie się na brawurę będzie obecnie stratą czasu. Ale dzięki za radę, nie uważam że jest zła, po prostu mam teraz trochę inne priorytety i jak wiadomo trzeba się skoncentrowac na wybranych sprawach, więc bałagan sobie zostawię na później, jak już będę wiedział co jest 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz jest w pewnym stopniu manifestacją osobowości. Jeśli tworzysz - w dużym stopniu. Pewne rzeczy ciężko przeskoczyć - to tak jak z charakterem pisma - niektórzy mają piękny, niektórzy bazgrzą jak kura pazurem - i chociaż ćwiczenia mogą wiele zmienić, skłonności pozostają.

Chyba analogia między pismem i rysunkiem nie jest zupełnie niezasadna. Przez obie czynności na swój sposób przenika charakter autora.

Jedni rysują ekspresyjnie inni preferują dokładną architektoniczną kreskę i szraf - myślę że wbrew etosowi ćwiczeń u podstaw w tym konkretnie wypadku lepiej nie zaprzeczać sobie, bo niewiele to zmieni. Lepiej odnaleźć swój styl w sobie niż w naśladowaniu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności