Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ola-f nie zrozumiałeś mnie. to nie jest tak, że ja siedzę i kopiuję fotki i myślę, że to mnie anatomii nauczy. Jest tak, że siedzę, mam atlas anatomii, mam plastikowy model szkieletu, mam lustro, czytam, oglądam, ogarniam, patrzę w lustrze jak to się porusza, który mięsień za co odpowiada, a potem siadam i robię studium na którym siedokładnie przyglądam. Oczywiście że się nie nauczę z samych fotek. Ale fotki to pomocny element układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz jednek coś innego. To spoko. nadal jednak uwazam,ze robienie fajnych wizualnie rzeczy z foto to spowalnianie. Nie wychwycisz tylu baboli i nie porownasz postepu. Bedzie to caly czas lepiej wygladac, ale po co Ci dobry wyglad materialow cwiczeniowych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że refka nie równa się foci. Referencją może być też model, lustro itd. tylko się tu dziwnie przyjeło stosować to jako synonimy. Więc mistrz Cię w nic nie robi ;) Dobrze prawi:D

Odpuść focie, a jeśli już, o albo rób ich karykatury (mocne, z mocno przesadzonymi mięśniami) albo przynajmniej modyfikuj je znacznie, zrywaj skórę z fotografowanych, maluj po fotach (taka zabawa w znajdź i oznacz mięsień, Peck w swojej książce to poleca) itd. Samo kopiowanie zdjęcia zajmuje za dużo czasu ale wiadomo, jeśli chcesz się tak bawić, to też można :D Zależy jaki masz cel, świetnie malować to co widzisz, dobrze to interpretować, modyfikować czy w ogóle tworzyć samemu całość z głowy. Ważne też co rozumiesz przez naukę anatomii, nazwy, funkcje mięśni, jak działają itd. czy tą tzw anatomię dla artystów, czyli wersję lekko okrojoną do wizualnych aspektów (a może wersję mini "jak to mniej więcej powinno wyglądać"). To powinno determinować dalszą drogę (wiadomo, lepiej robić cokolwiek, bo to na pewno bardziej się opłaci, niż robienie nic i gadanie :D).

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz cel

 

Otóż to. Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz tworzyć wypasione cgtalkowe picki ? Naucz się komiksowych schematów, na których się opierają, naucz się ich metod i sztuczek które stosują. Przecież plastik który leci wszędzie z ekranu to jest nieprawda, myślę że to widać ? Jakaś komiksowa wersja rzeczywistości, w której wszyscy herosi są piękni, silni i młodzi, strzelają z wielkich giwer i noszą laski na rękach. Chcesz tą nieprawdę powielać to ją skopiuj i ją naśladuj. Jaka w tym filozofia ?

Chcesz być bliższy naturze - maluj z natury. Tylko nie narzekaj że to się nie sprzedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol - wszyscy prawia jakby ten obrazek ostatni definiowal cala twoja obecna i przyszla tworczosc ;] Wrzuccie na luz panowie to tylko cwiczenie. Z takiego malowania z foty mozna sie nauczyc kilku ciekaweych detali jakie kryje w sobie ludzkie cialo i na pewno bym nie powiedzial "malujesz z foty, przegrales zycie" - wszystko jest dla ludzi.

 

EC, przy takich cwiczeniach na razie bym sugerowal prostsze te rysunki robic. Mniej detalu wiecej rozych poz i schematow oswietlen w tym samym czasie. Smielej tez z kontrastem, nawet jesli zdiecie mowi inaczej - pamietaj ty malujesz cos co jest niejako interpretacja rzeczywistoci a nie jej wierna kopia.

I oczywicie mysl co malujesz a nie copy paste - ale to juz wiesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuccie na luz panowie to tylko cwiczenie.

 

Ależ my jesteśmy wyluzowani na maksa :D

Bo to jest tak - my udajemy że się oburzamy, EC udaje że się broni i jakoś się kręcą kolejne komenty. No bo co rozsądnego można napisać o gołym facecie z pistoletem w dłoni ? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki masz)rum. Co do zastrzeżeń to cięń jest ciepły, bo jest oświetlony głównie światłem odbitym od podłoża, spodni itp. Specjalnie dodałem niebo do obrazka żeby dodac chłodniejszych barw, bo do tych obszarów które wymieniłeś za dużo światła z nieba nie dociera.

 

Dzisiaj takie cwiczonko w obracaniu formy, może skaczę na zbyt głęboką wodę próbując koloru, ale kiedyś trzeba, co mi tam ;]

 

Moco_by_EthicallyChallenged.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ta pracka, fajny kolor i materia oddana w takiej sennej otoczce- jego lewa reka specjalnie taka chudsza/mniejsza? bo niby tam wchodzi wglab i owszem- perspektywicznie powinna sie zmniejszyc, ale kiedy reka jest przy ciele przycisnieta, to miesnie sie uwypuklaja, a kiedy odgina sie od ciala to miesnie sie wyciagaja- chodzi mi tu glownie o przedramiona...takze aktualnie masz tu odwrucona sytuacje...ten ladny szary w tle pogladzic troche i bedzie git, a dalej to niech sie fachowcy wypowiadaja :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fane. Trza było od razu zaczynać od jednego trolla a nie od dziesięciu =].Ok teraz moje spostrzeżenia. Kciuk wydaje mi się za gruby (ten od roślinki). Lewa ręka faktycznie za chuda. Nie wiem czy na lewej nodze nie powinien łapać więcej światełka. Jeszcze obie nogi w zagięciu powinny być bardziej zacienione bo teraz jest tylko jedna cienka kreseczka i to jakby sugeruje brak masy mięśni, tzn jakby noga się nie deformowała przy zgięciu :S, mam nadzieje że nie zamieszałem za bardzo =]. Moim zdaniem skromnym z resztą najważniejsze dziabnąłeś - klimat arta=].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC brawo! świetna praca! ten brzuch i sadło mnie wręcz urzekło. :) tylko ta trawa mogłaby być bardziej szara albo oliwkowa :)

 

PANOWIE!!! Odebrac z tego naukę, widzicie jak brzuch i sadło działa na kobiety? Na browara i kebaba marsz!

 

Dzięki wszystkim za uwagi, krytykę i komplementy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha! co za pomysł ;D

 

jak się konia rysuje to tak się prosi żeby go tam anatomicznie dojechać i mięśnie powyciągać, tu wyszedł ten koń trochę baryłowato i bezkształtnie, głowa też trochę za duża jak na moje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keg, powiadasz... no, kuszące. To może tak: używaj lini i tylko linii i nie waż się przechodzic do tonów, dopóki nie jesteś absolutnie pewien, że wszystko jest umiejscowione tak, jak powinno. A jak nie jest to popraw. I nie poganiaj się, nie mów sobie, że musisz skończyc, zrobic ładny obrazek, że rysujesz za wolno. Daj sobie dużo czasu. Jak dużo? Tyle, ile będziesz potrzebował, żeby zrobic rzetelną robotę. Nie przejmuj się jak długo to trwa.

 

Dobra, schodzę z mównicy, bo sobie samemu też muszę to wbic do głowy, hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak coś wrzuca na deviantart to mi się to jawi jako coś co ktoś inny malował. No jak nie jego po prostu... Może to moje wrażenie, ale sam oceń:

 

http://henning.deviantart.com/gallery/#/d2p50nr

 

albo to:

 

http://henning.deviantart.com/gallery/#/d2p50nr

 

trochę blado mi wygląda w porównaniu z wcześniejszymi dokonaniami. Co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może malował wszystko z głowy - bez użycia refek. Przyznasz mi rację że inaczej by to wyglądało nie tylko w jego przypadku. Z drugiej strony trochę czasu minęło i może on chce wprowadzić jakieś zmiany do swojego warsztatu, może pozazdrościł miodnych impastów innym artystom? =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki i wykończenie fajne. Głowa jest jakby za wysoka, jak napisał Coyote dłoń z granatem ciut za mała i przedramię tej samej ręki chyba za długie. Tyle zrzędzenia ode mnie. Nie wiem czy to przypadek (mam nadzieję że nie) ale Twój sterylno-drobiazgowy styl nabiera jakby ogłady i większej oczojebności =].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC ty masz ten sam problem, co Emmillius. Za bardzo starasz sie wycackac kazda prace. Jako dobry "oduczacz" ciskaj speedpaintow ile wlezie i rob mnostwo szybkich szkicow. W postaciach lap najpierw akcje, urok chwili; bo poki co to wszystko wyglada na strasznie pozowane (co jest typowe dla wiekszosci " fine artist" nie wiem jaki odpowiednik tego zwrotu wystepuje w j. polskim.)

 

Polecam jedna ksiazke:

 

http://www.scribd.com/doc/17518033/Force-Dynamic-Life-Drawing-for-Animators

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności