Skocz do zawartości

Architektura wnętrz: PN apartment - pokój gościnny


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

projekt: architektura wnętrz

architekci: adam kraszewski

lokalizacja: warszawa

klient: prywatny

etap: koncepcja

powierzchnia: 178 m2

 

To gościnna część większego projektu. Reszta etapami wkrótce.

Z założenia miało być ciemno, klubowo i po męsku. Elegancko i luksusowo, ale z umiarem.

.

.

.

pokój gościnny

.

PN_apartment_30.jpg

.

.

.

PN_apartment_31.jpg

.

.

.

PN_apartment_32.jpg

.

.

.

PN_apartment_33.jpg

.

.

.

PN_apartment_34.jpg

.

.

.

łazienka gościnna/WC

.

PN_apartment_35.jpg

.

.

.

PN_apartment_36.jpg

.

.

.

PN_apartment_37.jpg

.

.

.

Edytowane przez SansSerif
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląd bardzo przyjemny, robi miłe wrażenie, spokojny kolorystycznie, stonowany, w takim miejscu chce się spać, ale... problemem według mnie będą te drzwi, za którymi schowany jest telewizor. Primo to nie są one za długie, nie wchodzą w łóżko? Secundo: z racji ich kolidowania z łóżkiem, będzie trzeba najprawdopodobniej na nie wejść aby je otworzyć. Tertio: jak już się wchodzi do sypialni to idzie się spać, nie myśli się o tym, że trzeba zamknąć lub otworzyć drzwi do tv, w efekcie drzwi te będą bez przerwy otwarte tak na prawdę. ;) Oczywiście problem będzie rozwiązany jeśli apartament będzie inteligentny, wtedy wszystko co wyżej jest nie ważne. ;)

 

Świetna toaletka. Rzekłbyś słówko kto zajmuje się produkcją takich umywalek, oraz z jakiego materiału jest jej postument?

 

Wizki jak zwykle świetne. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

 

EDIT:/ "[architektura wnętrz] PN apartment - pokój gościnny"?

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] Oczywiście problem będzie rozwiązany jeśli apartament będzie inteligentny, wtedy wszystko co wyżej jest nie ważne.

Całe mieszkanie będzie naszpikowane bajerami EIB/KNX. Niestety nie udało mi się znaleźć siłownika do drzwi z kątem rozwarcia większym niż 115 stopni. Dlatego tak jak mówisz TV będzie prawdopodobnie cały czas otwarty. Te "wrota" są bardziej motywem estetycznym który pojawi się jeszcze w kilku innych miejscach w tym mieszkaniu, np. w łazience gościnnej za umywalką.

 

Tu umywalka będzie kamienna. Takie rzeczy robią lepsze firmy kamieniarskie zajmujące się blatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam nie chce żeby SansSerif pokazywał "dużą" architekturę, chce więcej takich projektów - bardzo inspirujące.

 

Co do samych wizualizacji:

Rewelacyjnie wygląda ta satynowa pościel.

Podoba mi się gama kolorystyczna

 

Co zaś do projektu:

 

Można prosić o rzut mieszkania w kreskach jakichś?

Pod prysznicem brakuje mi jakiejkolwiek półki (wnęki?) żeby było gdzie utensylia kompielowe postawić w czasie brania prysznica (fakt łazienka gościnna, i nie powinno być takich rzeczy widać normalnie, ale mi osobiście przeszkadzało by podnoszenie z podłogi wszystkiego)

 

 

 

Fajne pomysły - gratuluję klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, rzut pokażę razem z resztą mieszkania. Półki pod prysznicem nie będzie.

hcpiter, to nie ziarno tylko bump i reflect materiału symulującego jedwab szantung.

gonzo71, dokładnie tak. Obicie ścian jest jednorazowe. Fajne rzeczy zazwyczaj są niepraktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fajne rzeczy zazwyczaj sa niepraktyczne" Co przez to rozumiesz ? Mi sie wydaje, ze jest na odwrot.

Wiesz, to jak z samochodami sportowymi. Są piękne i szybkie, ale małe, drogie i niewygodne, nie są kombi i ciężko je przerobić na gaz ;)

 

A poważnie, tak, ściany tapicerowane nie są niezniszczalne, i co z tego?

Dla pocieszenia ściany w głównej sypialni będą wyłożone trawertynem. Choć ten też nie jest tak wytrzymały jak granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie bez przesady, to mieszkanie ewidentnie nie jest dla rodziny z 2 małych dzieci, które będą bazgrać po scianach i szatkować tapety.

 

Więc argument braku wytrzymałości na zniszczenia raczej nie pasuje - materiały dobrane pod projekt i tyle (i fajnie dobrane).

 

jeszcze jedno pytanie, z czego jest obudowa umywalki w łazience ?

 

i czy są drzwi do prysznica jakieś? - albo nie widze na wizualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi są, z tego co widać to otwierają się do środka prysznica (2 od końca render). Ogólnie bardzo fajny projekt. Bardzo fajna kolorystyka, jest strasznie charakterystyczna dla Twoich projektów. Projekt też fajny, nie powiem :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sans.

 

Projekt bardzo fajny, zestawienie materiałów, ich gra i spasowanie jest bardzo trafione. Podoba mi się nastrojowe oświetlenie. Podobnie z kibelkiem. Jedynym zarzutem jest fakt, że mało swoich prac umieszczasz a szkoda. Miałbym kilka pytań (może banalnych) odnośnie użytych materiałów. Po pierwsze czyjej firmy jest ten jedwab? Z czego zrobiona jest najprawdopodobniej szafa obok łóżka, (chodzi o pofalowany czarny materiał )? W kibelku widzę jasny kamień oraz płytę lakierowaną? Co jest w części prysznicowej? - mowa oczywiście o materiale mocno refleksyjnym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sans.

 

Projekt bardzo fajny, zestawienie materiałów, ich gra i spasowanie jest bardzo trafione. Podoba mi się nastrojowe oświetlenie. Podobnie z kibelkiem. Jedynym zarzutem jest fakt, że mało swoich prac umieszczasz a szkoda. Miałbym kilka pytań (może banalnych) odnośnie użytych materiałów. Po pierwsze czyjej firmy jest ten jedwab? Z czego zrobiona jest najprawdopodobniej szafa obok łóżka, (chodzi o pofalowany czarny materiał )? W kibelku widzę jasny kamień oraz płytę lakierowaną? Co jest w części prysznicowej? - mowa oczywiście o materiale mocno refleksyjnym.

Pozdrawiam.

Ad.1 Poszukaj w swoim miejscowym sklepie z tkaninami. Ja używam jakiś angielskich.

Ad.2 To nie fala a grill z listew. W szafie jest klimatyzator kanałowy.

Ad.3 Na ścianach jest granit Absolute Black/Supreme Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. pierwszy raz widzialem Twoje projekty (zalozmy, ze wizki to tylko ich lustro) kilka lat temu. od czasu do czasu wpadam na max3d i przegladam poziom raczej projektow niz wizek. w koncu mam 2 minuty i powiem to co zauwazylem juz na poczatku i ten projekt (a szczegolnie kolejny) jest tego potwierdzeniem. twoja architektura wnetrza jest dobra (prawdopodobnie konczyles architekture?) tak jak i detale i zwykle materialy ktorych uzywasz. ale mam uwage ktora jest szczera i tak ja prosze potraktuj. wlasciwie od poczatku jestes w tym samym miejscu jesli chodzi o design swiadomie wprowadzony na poziomie obcych projektow wyposazenia (choc w lazienkach jest lepiej). mysle, ze to moglaby byc potezna wartosc dodana do Twoich wnetrz. umiejetnosc laczenia mysli projektowych designerow podanych w pigule, jako fotel czy oprawa to trudna sztuka. sztuka, ktora moze jednak wprowadzic zupelnie nowa jakosc. walk tall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie od poczatku jestes w tym samym miejscu jesli chodzi o design swiadomie wprowadzony na poziomie obcych projektow wyposazenia (choc w lazienkach jest lepiej). mysle, ze to moglaby byc potezna wartosc dodana do Twoich wnetrz. umiejetnosc laczenia mysli projektowych designerow podanych w pigule, jako fotel czy oprawa to trudna sztuka. sztuka, ktora moze jednak wprowadzic zupelnie nowa jakosc. walk tall.

 

Cześć. Czytałem 6 razy, ale chyba nie mogę zrozumieć przekazu. Możesz napisać to zdaniami mniej wielokrotnie złożonymi?

 

Jeśli chodzi Ci o zastosowanie mebli gotowych, dostepnych na rynku to faktycznie szafek gotowych używam mało. Jesli się dobrze przypatrzysz to zauważysz że w moich projektach głównym elementem architektonicznym są nietypowe zabudowy stolarskie.

 

Meble ruchome to już nie jest architektura a zmienna dekoracja. Może dlatego bardziej podobają Ci się łazienki gdzie "obce" elementy stanowią minimum a cała reszta jest projektowana od zera.

 

Nawet jakbym chciał się zajmować dekoratorstwem to z oferty kilku sklepów dostępnych w Polsce cudów nie ulepię.

Poza tym zwodowo, w przełożeniu na wynik finansowy nie interesuje mnie jeżdzenie po pchlich targach. Firma która nie ma porządnego profesjonalnego katalogu online dla mnie nie istnieje.

 

Zwróć też uwagę że są to projekty kompleksowe, robione od stanu surowego, bardzo drogie i skomplikowane w realizacji. Co bym nie wymyslił to i tak pod koniec realizacji po montażu elementów architektonicznych klienci są tak spłukani że na bibeloty już nikt nie ma siły i środków. A fajne produkty niestety są zazwyczaj drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. prawie zrozumiales.

 

nietypowe chyba nie ...beta-plus ;), powiem , ze wedlug indywidualnego projektu - tak i jak pisalem do nich nie mam zastrzezen. respect. jednak konczyles architekture. mowisz o wyposazeniu jako dekoracji. ja widze to jako nierozlaczna calosc. to zakres, ktory Twoj projekt moze wyciagnac lub go popsuc. i nie wierze, ze Ci na tym nie zalezy. mozesz tego nie czuc jako architekt ale projektujac wnetrza nie projektujesz tylko bryly, tekstury itp. jak w przypadku budynku.

 

przyklad lazienki - niekoniecznie trafiony. uwielbiam stosowac w projektach umywalki rzezby agape czy kamienne lupi, ktore Ty robisz wedlug projektu - co uznam, ze wynika z mojej teorii z poprzedniego maila :p

 

"dekoratorstwem" look above. zapewniam Cie, ze z oferty polskich sklepow jestes w stanie wybrac wybitne wzornictwo o naprawde szerokim wachlarzu klimatow. te firmy maja katalogi onlinem, malo tego, w ciagu 3 dni wysla Ci katalog z opisem tech i probnikiem. czasy sie zmieniaja. pchle targi tez i ich znaczenie dla architektow wnetrz. szkoda, ze mowisz o nich lekcewazaco..

 

to prawda tailor made wnetrze jest wybitnie kosztowne. ale to na co starczy klientowi mozna okreslic w budzecie. ja tak robie. jestem w stanie wrzucic do projektu sofy za 70k czy lampy za 35k, choc wiekszosc zabudow to konstrukcje slusarsko-stolarsko-szklarsko-kamieniarskie etc. mysle jednak, ze obslugujemy podobna grupe klientow, wiec pewnie i w Twoich projektach byloby to mozliwe.

 

think about it.

best.

 

ps. jako konkret podam przyklad opraw do zabudowy, ktore wrzucasz na wizkach. kreon czy modular to juz nie jest hiend w oswietleniu halogenowym. wielkie czarne dziury w szczelinach jak w centrum handlowym moglyby wygladac inaczej. przyjrzyj sie sufitom pawsona i sprawdz z kim pracuje w temacie oswietlenia. z takimi producentami pracuje w Polsce, z duza czescia bezposrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dekoratorstwem" look above. zapewniam Cie, ze z oferty polskich sklepow jestes w stanie wybrac wybitne wzornictwo o naprawde szerokim wachlarzu klimatow. te firmy maja katalogi onlinem, malo tego, w ciagu 3 dni wysla Ci katalog z opisem tech i probnikiem. czasy sie zmieniaja. pchle targi tez i ich znaczenie dla architektow wnetrz. szkoda, ze mowisz o nich lekcewazaco.."

 

bad_one moglbys podac linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dekoratorstwem" look above. zapewniam Cie, ze z oferty polskich sklepow jestes w stanie wybrac wybitne wzornictwo o naprawde szerokim wachlarzu klimatow. te firmy maja katalogi onlinem, malo tego, w ciagu 3 dni wysla Ci katalog z opisem tech i probnikiem. czasy sie zmieniaja. pchle targi tez i ich znaczenie dla architektow wnetrz. szkoda, ze mowisz o nich lekcewazaco.."

 

bad_one moglbys podac linki?

 

 

 

a czy Ty nauczysz mnie renderingu just like that ;)

a powaznie. mam ich setki. od kilku lat buduje kontakty z producentami zagranicznymi i wiem, ze jesli widza, ze rozmawiaja z odpowiednia osoba, materialy masz na biurku w kilka dni. czego szukasz konkretnie? moze bede mogl pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o firmach polskich, ktore maja katalogi online - takie mnie interesuja - a nie zagraniczne

 

 

 

napisalem, ze w Polsce znajdziesz sklepy, ktore maja w ofercie swietny design. ale to sklepy, showroomy z wyposazeniem, wiec nie do konca rozumiem o co prosisz. jak wiesz to nie sa brandy meblowe, majace swoje wzory mebli i ich biblioteki online. w ofercie takich showroomow znajdziesz rozne zagraniczne brandy do ktorych znajdujesz linki i wszystko co potrzebujesz. nie probowales tak przedtem? mimo patriotycznego zaciecia w polsce design brandy dopiero raczkuja.

 

best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. niewazne.

 

Moze masz jakies swoje projekty, randery, ktore moglbys pokazac?. Chetnie zobaczymy i ocenimy:)

 

 

nie sadzilem, ze zaczniesz odbierac to osobiscie.

 

klienci ktorych obsluguje bardzo rzadko udzielaja zgody na publikacje ich wnetrz. ja rowniez nie mam w tym interesu. jedno z zalozen mojej pracowni to zero promowania sie. styl moich projektow i samej pracy jest na tyle unikalny, ze zalezy mi aby tak pozostalo.

 

niewykluczone jednak, ze za dwa miesiace pojawi sie taki projekt w jednym z magazynow wnetrzarskich. dam Ci znac i bedziesz mogl bezlitosnie ocenic ;)

 

best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

your renderins are amazing!

where do you get your furniture blocks from?

 

projekt: architektura wnętrz

architekci: adam kraszewski

lokalizacja: warszawa

klient: prywatny

etap: koncepcja

powierzchnia: 178 m2

 

To gościnna część większego projektu. Reszta etapami wkrótce.

Z założenia miało być ciemno, klubowo i po męsku. Elegancko i luksusowo, ale z umiarem.

.

.

.

pokój gościnny

.

PN_apartment_30.jpg

.

.

.

PN_apartment_31.jpg

.

.

.

PN_apartment_32.jpg

.

.

.

PN_apartment_33.jpg

.

.

.

PN_apartment_34.jpg

.

.

.

łazienka gościnna/WC

.

PN_apartment_35.jpg

.

.

.

PN_apartment_36.jpg

.

.

.

PN_apartment_37.jpg

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności