Skocz do zawartości

Cudze obiekty w pracy


kannu

Rekomendowane odpowiedzi

serwus :)

czy w koncu zostalo wprowadzone ? bo wystarczy dopisac JEDNO znanie , i juz userzy tego przypilnuja. Kiedys jak na poczatku o tym mowilem to powiedzialem ze wszyscu beda ZA, a przy wprowadzaniu pojawia sie jakies trudnosci...

Ciekawe jak to wyjdzie.

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jestem za.

przewidywałoby się kary banowania z forum po przekroczeniu maksymalnej liczby upomnień za oszukiwanie który model jest własny, a który nie. Np. 3 takie upomnienia = ban.

 

niewykluczone że jak ktoś zostanie wyrzucony z forum na jakiś czas, użytkownik miałby szansę się poprawić. Jeśli nie - ban na czas nie określony.

 

i am za.

 

czy prosto i zwięźle wyjaśniłem? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kannu, najpierw doprowadzamy do składu i składu Złotą Galerię. Potem zrobimy update regulaminu. Zastanawiamy się teraz co jeszcze można dodać, jak ustalimy... to dodamy ;)

 

Dunablaster: Zastanów się. Regulamin to nie jest narzędzie do karania. To ma tylko usprawnić przepływ informacji i wymusić na kimś udzielania takich informacji.

Pomysł z banowaniem userów jest niezły. Ale powinniśmy go wprowadzić raczej za spamowanie w wątkach i posty bez wartości. Mam nadzieję, że kąsasz fabułkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

sory tweety , ale wpisanie tego do regulaminu byloby krotsze niz post ktorego tu wpisales.

to tak wlasnie w polityce jest z odkladaniem. w czym problem jest ?

wiesz co , mam pomysl - nie bede juz o tym pisac. uwierz ze mnie to nie dotyczy :D

To byla naprawde najprostsza zmiana jaką mozna bylo wprowadzic na forum.

JA odpuszczam , Trzymaj sie :)

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Prosimy, podczas prezentacji swojej pracy umieszczaj jak najwięcej informacji:

Jakich programów użyłeś?

Jakie silniki renderujące wykorzystałeś?

W miarę możliwości prosimy o umieszczanie tzw; siatek, czyli technicznego zaplecza prezentowanej pracy.

 

Prosimy też o informowanie o tzw "nie swoich" (tzn. ściągniętych z internetu, wykonywane przez inne osoby, darmowe lub kupione) modelach.

 

Jeśli nie jesteś autorem wykorzystanego w pracy elementu - napisz to. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania, z dochodzeniem prawdziwości pracy i sprawdzaniem czy prezentowana praca nie jest plagiatem.

 

Taki zapis został dodany w zasadach wątków. Zmienia się też ogólny regulamin nazewnictwa wątków: od dzisiaj w regulaminie głównym uwzględnione zostały także zasady zakładania tematów. Te dwa regulaminy zostały powiązane ze sobą:

 

W tym wątku Nazewnictwo wątków dodaliśmy jeden zapis więcej:

 

Przypominamy, że większość działów posiada swoje systemy nazewnictwa wątków.

W każdym dziale znajdują się zasady tego działu.

 

Aby nie popełniać błędów prosimy o zapoznanie się z poniższą listą zasad działów:

 

Work in Progress (WIP) link

 

Galeria 3D (Finished Works 3D): link

 

Galeria 2D (Finished works 2D & WIP): link

 

Animacje: link

 

GameArt: link

 

Fotografia: link

 

Web Art: link

 

Architektura: link

 

Nieprzestrzeganie tych zasad, może skutkować prośbą o zmianę nazwy wątku, upomnieniem (warning) lub w przypadku częstego łamania przez użytkownika tych zasad, czasowym ograniczeniem dostępu do forum (banem).

 

Co oznacza, że regulamin główny został powiązany z zasadami działów. To powiązanie istniało od dawna, ale teraz jest "czarno na białym". dla niektórych userów pewnie niezbędne do zrozumienia o co w tym chodzi.

 

Kara za brak informacji o tym czy modele czy inne materiały w scenie są autora pracy czy ściągnięte z netu są wytyczane przez nas. może to być edycja posta z prośbą o poprawienie tego błędu, może to być usunięcie tematu i PM do autora, może to być karta (warning) a może to też być ban. To już zależy od samej sytuacji w jakiej to się dzieje.

 

Póki co będzie taka mała zamiana. Docelowo, będzie zmiana w całym regulaminie. Uprościmy całość, może podamy całość w bardziej przystępnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję szczerze że nie czytałem Waszych wypowiedzi (przeczytałem tylko post #1 kanuu).

 

Jestem za, zresztą co to za problem podać skąd ma się model itp.

Viz moim zdaniem to wąska "specjalizacja" w której raczej skupia się na światle, shaderach itp bardziej niż na o modelowaniu.

 

Myślę że z kar wystarczy warning dajmy te 3 razy później krótkoterminowy ban.

Na recydywę ban na dłuższy okres czasu i koniec.

Zresztą to nie mnie wymierzać tutaj kary - to tylko luźne myśli.

 

Wszedłem tutaj raczej po to by napisać że fajnie byłoby założyć oddzielny temat w którym każdy (kto by chciał oczywiście) podzielił się linkami skąd bierze modele (oprócz EV ;-) ), bo przecież to chyba żadna tajemnica?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marshall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry tekst kamil:

 

Jeżeli ktoś go przeczyta

 

ale niestety nie każdy to czyta i potem oprócz pytań o czasy renderu, pojawiają się pytania o znikające strzałki w maksie, jak zrobić chrom czy jak wymodelować człowieka w 2 godziny nie męcząc się za bardzo. bardzo bym chciał, żeby ci ludzie to czytali, albo chociaż, żeby nie dziwili się jak odbierają moje PMy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się PMami tym bardziej że masz dość mocny argument w rękawia a mianowicie to że dana osoba nie czytając regulaminu (sam zresztą tak zrobiłem ale w końcu przeczytałem :P) zgodziła się na niego a teraz go nie przestrzega. Nawet możesz zacytować (z resztą myślę że to robisz) który punkt złamała

 

btw :D ludzie czasami są dzwni, ja kiedyś dostałem -repa za to że mi się obrazek nie podobał ale (i tu tekst autorstwa mojego taty) co zrobisz? no nic nie zrobisz :P

 

Co do wątków "zniknęły mi strzałki" na szczęście już się w nich nie toczą dyskusje tylko ludzie (bez zachwytu może) odpisują to magiczne "x" i po sprawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety to ja Ci powiem że na pewnym forum rowerowym na którym buszuje, delikwent który nawet źle założy wątek (np. zła nazwa) to jego wątek automatycznie po kilku chwilach, wiadomo szybciej czy później (czasem to parę minut nawet jak czuwają mody) temat ląduje w koszu z dopiskiem moda "Proszę stosować się do regulaminu" i link do jego treści.

Prawda, że czasami się znajdzie ktoś uparty i będzie się z nimi ostro spierał, że jak to tak i czemu tak ostro, ale w zamian to co zostaje to czyste, przejrzyste oparte na jasnych zasadach forum, które tworzą normalni (cokolwiek to znaczy) userzy.

I to moim zdaniem mimo wszystko lepszy sposób. To taka dygresja nie tylko do tego tematu, ale do kilku ostatnich poruszanych, które można w sumie do jednego worka wrzucić.

Generalnie nie ma się przejmować. Porządek musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kanu, moze by wreszcie z forum zniknęły pytania: czy to twój model, pokaz siatki bo nie wierzymy ze sam robiłeś i masa wojen która z takich pytań powstaje też by zniknęła. Trzeba jednak pamiętać ze jakaś część z nas ma dostęp do baz modeli orginalnych nie kradzionych tylko kupionych przez firm z którymi współpracujemy lub w nich pracujemy. Naprawde nie ma sensu robienia wizualizacji od samych podstaw modelowania jeśli sie posiada kible lampy biórka ..... itp - to jest czysta oszczędność czasu. A co zrobić z tymi co na forum robia pracę na pirackim oprogramowaniu tu tez jest wampir pogrzebany, niewielu by zostało jak by tak zacząć ścigac wszystkich "lewusów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności