Skocz do zawartości

AE, Premiere - przesunięty dźwięk


hokr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zrobiłem sobie krótką animację w AE, dodałem kawałek mp3 (tez w AE) jak robię preview to wszystko jest dopasowane ale jak wyrenderuję to dźwięk jest lekko przesunięty.. niby mało ale animacja jest taka, że musi być dopasowane w 100% bo psuje efekt:/

 

próbowałem dodać w premiere ale jest to samo, na podglądzie dopasowane, a po exporcie jest przesunięty:/

 

z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mialem ten sam syf z dzwiekiem w CS3, musialem sobie wyrenderowac do avika i potem poprzesuwac do tego "nowego dzwieku" animacje, (ale u mnei to byl rozjazd 1-2 klatki) i to bylo jedyne rozwiazanie, tez w prevkach afterkowych wszystko idealnie gralo a po renderze dupa... a sprawdzales czy w CS4 dzieje sie to samo? no i w ogole inna rzecz, ze afterki nie zawsze ten dzwiek rozwalaja, wiec moze to jednak cos z ustawieniami kompresji dzwieku czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem coś takiego w AE7 i chodziło o róźnicę w kompresji dźwięku między finalnym renderingiem a RAM preview. Niestety tego samego buraka miałem ostatnio na cs3 i nie znalazłem nigdzie żadnego menu do przestawienia tego parametru. Trzeba było przesunąć o kilka klatek (chyba 9, więc całkiem sporo). W Premiere i Vegasie nie miałem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany kilka już razy, jednak jakoś nikt z AE nie poprawił (pewnie nie poprawi) tej kwestii. Problem tkwi chyba w "RAM preview" - wydajności renderowania obrazu przez kartę (?)

Ogólnie - jak napisał misiekhc - warto wyrenderować seq. i złożyć z dźwiękiem w programie do montażu.

Należy zwrócić uwagę na "próbkowanie" przed montażem w AE - ewentualne różnice widać ewidentnie w długości warstwy na timelinie (różni się od źródłowej długości dźwięku)

Przy montażu możesz sugerować się RAMpreview lub Waveformem (L+L) - rozwijanym spod Levels (jeśli montujesz/ dodajesz efekty pod Beat). ale raczej RAMpreview da ogląd całości z dźwiękiem dużo lepszy.

Później wystarczy tylko przesunąć obraz w stosunku do dźwięku.

W Premiere jeśli coś się nie zgadza to albo nie używasz "Entera" tylko "spacji" albo coś z kartą dź.- powinna wspierać standart ASIO. (różnica w cenie takiej karty jest zauważalna)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności