Skocz do zawartości

"3ds Max 2009. Biblia" - już w ofercie wydawnictwa Helion


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w ofercie wydawnictwa Helion pojawiła się w sprzedaży nowa książka poświęcona 3ds Max - "3ds Max 2009. Biblia". Jest to tłumaczenie książki autorstwa "Kelly L. Murdock 3ds Max 2009 Bible".

 

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=811

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczas nie wczas. Ja wiem, że zaraz tutaj napisze ktoś, że przecież jest internet. To prawda. Jednak jest dużą część osób, która lubi uczyć sie pewnych rzeczy z książki, mieć coś na papierze.

 

Jeśli chodzi o czas pokazywania się książek, mało ich jest w Polsce niestety, a jeśli się pokazują to tłumaczenia (co trwa). Stąd w momencie gdy jest 3ds max 2010 pojawia się książka dla 3ds max 2009. Ale tak już jest od dawna przecież :)

 

Swoją drogą książka obszerna i wykracza poza podstawowy podręcznik dość mocno. Cena dość wysoka, ale to jednak 1456 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko tej książce, ale przecież to nie problem zacząć ją tłumaczyć zaraz po wydaniu. Książki (w tym biblie) do danych wersji maxa w wersji angielskiej często pojawiają się w okresie premiery programu, bo autorzy korzystają z wersji pre-release.

 

Mam biblię do 4ki tego autora i jest warta polecenia, pewnie podobnie jest z tą częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że tłumaczenie książki specjalistycznej nie należy do rzeczy prostych i to trwa. I tak nie jest źle. Również tak jak Vorek napisał, jest to pełne wydanie/tłumaczenie.

 

Mało ostatnio pojawia się książek w Polsce poświęconych grafice, ale chodzi mi tutaj o książki specjalistów, nie czyste podręczniki dla danego programu. 3D szczególnie cierpi na brak takich tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - ja najwięcej wyniosłem z książki 3ds max 3 fx właśnie dlatego, że traktowała ogólnie o grafice 3d, a max był tam tylko dodatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu premiery zakupiłem tą książkę i....

 

jako osoba totalnie nieobeznana w 3dmax'ie zacząłem czytać od deski do deski... :)

No i kilka drażniących mnie rzeczy znalazłem :(

 

Po pierwsze... to brak ikonek :( a mianowicie chodzi mi oto, że jeżeli w autor pisze "... włącz przycisk Snaps..." w pierwszym ćwiczeniu w książce to dla mnie jako laika, bardzo pomocnym było by pokazanie jak ten przycisk wygląda, a tak zmuszony jestem do szukania po omacku który to może być przycisk...

 

Po drugie... to już w pierwszym ćwiczeniu są błędy... drobne bo drobne (typu zamiast kolumna Y powinno być kolumna Z) ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności