Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Swiezy - dzięki

emmilius - Wiesz emmilius, zrobiło się jak się zrobiło, bo studiując referencje zauważyłem, że brama tak nisko sklepiona byłaby nieco kuriozalna, niczym z bajki, więc uznałem, że powinna być wyższa. Z tymi włóczniami to spoko, może i jestem młody, ale włócznie skierowane w jedną stronę pod identycznym kątem nie umkną memu samokrytycyzmowi ;p.

Łukasz Witkowski - Ta jednolita ściana ze skromną bramą nie daje mi spać, myślałem dokładnie o tym, o czym mówiłeś założywszy, że będzie to wjazd do, a nie z miasta - fanfary, wieńce, pełne podziwu pacholęta oraz zachwycone lśniącymi pancerzami dziewoje. Jednak jak sam trafnie zaznaczyłeś coś takiego jest sporym wyzwaniem dla niewprawnego smarkacza jak ja, tak czasowym jak i warsztatowym. Jak już wyżej napisałem studiowałem warownie, chciałem bramę w tle urealnić i urozmaicić, z tymi drągami, to rzeczywiście niedopatrzenie, skupiałem się raczej na tym, by nie rozwalali sobie łbów a kratę. Co do twojego pomysłu, to byłoby coś ciekawego, bliżej bramy, to i kawałek grodu można ukazać w tyle, brzmi naprawdę nieźle.

masz)rum - Masz rację razem z Łukaszem jeśli chodzi o kadr. Myślicie o czymś na podobieństwo wycinka, który załączyłem? Mógłbym wówczas może więcej detalu pokazać, a i features byłyby wyraźniejsze :). Co do koni, no cóż, nie musiałeś czytać tego wątku od początku, w każdym razie za konie się w ogóle nie zabierałem, jednak studiując wstępnie referencje, zauważyłem, że są bardziej baryłowate :). Pochyleni? Słuszna uwaga, nie przyszło mi to do głowy.

Podsumowawszy sugerujecie jak jeden mąż reformy otoczenia, nim mój obraz Rzeczpospolitej zostanie rozdarty między beznadziejny kadr, słabą scenerię i nieprzemyślane rozwiązania. Zaproponujcie coś ciekawego, może tak jak mówił Łukasz bramę ustawić bardzo blisko, albo w ogóle przenieść ich w inne miejsce?

Bardzo dziękuję za trafne i pomocne zarazem rady - proszę o więcej :).

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

może huczny przejazd i powitanie wojska na targowisku/rynku

bo trochę tu pustawo poczet powitalny składa się z jednej dziewoi :D

 

 

editos:

kadr podobuje mi się bardziej niż poprzednio

 

big up! :)

Edytowane przez Coyote
Napisano

Coyote, jeśli nie wiesz, to opcjonalnie może to być także wyjazd ;). Targowisko, dobry pomysł, ale mówiłem, to by długo potrwało, ale jeśli to jest jedyna optymalna możliwość, to tak spróbuję. A co z kadrem ??? ;p

Napisano

wystarczy ze dasz poza kadrem niskie chaty rzemieslnicze lub targowe stragany rucające cien i dobrze rozegrasz światłocieniem, np. kladacy sie na murach cien, szczegolnie po prawej stronie.

Napisano

czyli sugerujesz umieszczenie cienia rzucanego przez budynki od strony widza i pokazanie paru chat po bokach ? Jeśli tak to by była raczej uliczka, bramy miejskie były często swoistym centrum miejskiego życia, chyba, że zrobi się domy przy murze...

Napisano

Ahaa, teraz rozumiem, wybacz naoglądałem się pustych referencji ze zdjęć dla turystów ;D. No zobaczę co da się wcisnąć. No ale wróćmy do kadru - ten ostatni jest dobry ?

Napisano

Dobra, przylizałem trochę jaśniepana hetmana, zabrałem się za kolesia po naszej prawej i już ostrzę zęby na jegomościa po prawicy, w dalszym ciągu namaluję paru za nimi.

knighthoodkopia2wariants.jpg

Napisano

To bardzo miło z twojej strony ola-f, ale proszę wyjaśnij mi do czego mi się to może przydać ( nie neguję, że może, po prostu jestem za głupi ;p). To przedstawia stan obecny, czy to wizualizacja sugestii ?

Napisano

rozkład światła i jednocześnie temperatury barw jakie miałem na mysli pisząc wcześniej o zabudowaniach poza kadrem. to nie sugestia, bo to tylko temperatura barw (bez wzgledu na to, jakie te barwy by nie były) dla kompozycji jaką miałem na mysli. Oczywiście budowana światłocieniem. Przy okazji nie wiem czy sie udało, ale chciałem sciagnac oko miedzy srodkowego i prawego jezdzca, bo w takim kadrze patrzący będzie miał wrazenie, ze idą na niego, zeby pomyslal, ze srodkowy minie go z lewej, ten, ktory sie pochyla z prawej. W takim ukladzie wystarczy dodac pyłki z unoszonego przez jezdzcow powietrza, otwartej bramy itp. i mamy wyjazd jak sie patrzy z uczuciem, ze zaraz widza minął. Ale to tak opcjonalnie.

Napisano

Dzięki ola-f, niektóre rzeczy trochę wolno łapię, ale brzmi to dobrze ;).

Jeszcze raz dzięki za fatygę.

 

EDIT: Ja nie wiem, ten imageshack coś mi chrzani, bo na komputerze wygląda to jaśniej i przejrzyściej, może trza jeszcze większej rozdzielczości... ;/

Napisano

Na dziś dobranoc, zuploadowałem w jeszcze wyższej rozdzielczości, może teraz będzie lepiej. Troszku tego po lewej poprawiłem.

knighthoodkopia2wariant.jpg

Napisano

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Niektóre elementy uzbrojenia wyglądają na wiex X a inne na późny XIV. Co ciekawe zbroja torsu taka sama. Widać że jesteś teraz skupiony więc maluj maluj, zobaczymy jak polecisz. Ja kompletnie kolorowania w B&W nie rozumiem, więc Ci nie pomogę. ;p

Napisano

Spoko Łukasz, ale powinieneś wiedzieć, że wtedy ludzie nie dostosowywali się tak szybko do ówczesnych trendów ;). Na bitwie panowie nie martwili się, że jeszcze jakiś modny rycerz z zachodu zobaczy go w niemodnej misiurce z X w. Jak pewnie zauważyłeś, Rycerz z przodu nosi typowo zachodni komplecik zwieńczony hełmem z przyłbicą, a koleś za nim ma szpiczasty hełm, który może nawet chrobrego pamięta. Wykonanie takiego pancerza, było niezwykle kosztowne i nie każdego było stać na sprawienie sobie najnowszej super trwałej i wygodnej zbroi z metką zakładów płatnerskich Von Versache. ;)

Napisano

Nie no jeśli chciałoby się historycznie do tego podejść to trzeba uwzględnić fakt że wojska nie zawsze nosiły od początku wyprawy zbroje. Często zakładały one osprzętowanie dopiero przed bitwą lub w miejscach przygranicznych. Rozległy temat. ;) A tak w tym obrazku jakoś bardzo mnie to nie razi. Po prostu ten Siemowit po lewej bardzo urokliwy przy swoistym lordzie Ryszardzie na przedzie. :) Ale to de facto tylko bitwa dp. Więc przede wszystkim Ci życzę abyś to dokończył w terminie. Choćby po swojemu :)

Napisano

Ale należy pamiętać o tym, że często zakładano pancerze na parady i wpierw wychodził kwiat rycerstwa - takie paradne pożegnanie przed bitwą ;). Poza tym, to mogła być tylko załoga jakiegoś zamku zamierzająca dołączyć do armii na wezwanie króla.

Napisano

E e e, tak to nie ma, nie mówię, ze nie popełniłem żadnego błędu merytorycznego, po prostu daję do zrozumienia, że staram się zachować zgodność także historyczna, biorąc pod uwagę rozmaite aspekty, rozwiązań jest przecież wiele xD.

Napisano

Starsznie czarno się zrobiło, hmm. Oni są w cieniu, czy na otwartej przestrzeni? Jak możesz sugeruję kolejne kroczki dawać nieco mniejsze to lepiej będzie się oglądać. Kurde osobiście Ci powiem że ja bym miał niezłą jazdę bez trzymanki przy nakładaniu koloru na to ciemne B&W - szczerze życzę powodzenia bo szkoda żeby po takim starcie zniszczyć obrazek. Pzdr.

Napisano

Pamietaj przed kolorwaniem, naloz warstwe z jasnoscia podbita o jakies 20%.

Pozniej tzw color wash, na multiply i reszte juz dasz rade.

Napisano

Emmilius - trzymaj kciuki ;)

 

Icecold - Łojej, zaraz mi procek w głowie padnie, nie no jak to zastosuję, to załapię, wielkie dzięki za radę, mnie to tylko to przyszło do głowy: w krzywych rozjaśnić, wejść w balans kolorów i wszystko na niebiesko pojechać, a potem nowa warstwa, nakładka i jadę z kolorem. Heh, taki to ze mnie Ps user ;p.

 

Jeszcze raz dzięki za rady.

Napisano

Czekaj czekaj, nie rozumiem, gdzie i co to za opcja color wash ;p? Wyjaśnij jeszcze raz tym razem tłumacząc także co jaką pełni funkcję, jak to oddziałuje na kolejną warstwę.

Napisano

teraz zauwazylem tego karla z lewej strony, he he moze dziwny jestem ale strasznie mnie rosmieszyl bo cos krzyczy i stara sie zwrocic na siebie uwage a reszta ma go gleboko w dup.., pewnie jakby sie znalazl przed rycerzami to by po nim przeszli bo co tam beda sie przejmowac ;]

Napisano

Ok, delikatnie wchodzę w fazę koloru, niestety wbrew moim nadziejom nie załapałem o co chodzi Icecoldowi, więc po prostu chamsko rżnę na nakładce ;p. Tylko nie śmiać się, dopiero zacząłem ;p.

historiapolskikolore.jpg

Napisano

Color wash- czyli jak by to powiedziec, wlanie bazowych kolorow, mozesz to robic na overlayu czy na czym tam chcesz. Podejzewam, ze terminologia ta wziela sie z akwareli. Oczywiscie zaczerpnalem jej z angielskiego.

Napisano

Zapomnialem dodac, ze reka rycerza siegajacego do panny jest delikatnie przukrotka, ale ogolnie dobrze ci to wszystko idzie, ale troche "przyspomowales" wlasny watek :P

Napisano

Przykrótka? A ja ją przedłużałem, bo zauważyłem, że przykrótka :D. No nic, się jeszcze poprawi. Heh, ludzie czasem mają zaspamowane wątki od gadania na temat maślanych filozoficznych przemyśleń, choć w sumie to trochę przypał, bo sam se spamu narobiłem xD.

Napisano

Dobrze działa też zduplikowana warstwa, jedna z kryciem "Color" i druga z "Hue"

 

Zastanowiłbym sie co jest najważniejsze w tej pracy, mimo centralnej kompozycji koles witający się z dziewoją najbardziej się wyróżnia (wita się z żoną? jesli tak to chyba ciężko było by jej rozpoznac go w hełmie ;P). Dałbym albo niebieskie narzuty wszystkim oprócz centralnego śmiałka albo na odwrót.

Napisano

Może pamięta jaki ma hełm ? ;) Nie no dzięki masz)rum za uwagę, najlepiej będzie po prostu kolesiowi po lewej narzutę na niebieską zmienić i będzie git.

Napisano (edytowane)

Lecim dalej, jednak zmiana koloru narzuty wydaje mi się tak ciężka, że odechciało mi się ją zmieniać xD.

historiapolskifinal.jpg

 

Mam jeszcze opcjonalną wersję kolorystyczną...

historiapolski2wariant.jpg

Edytowane przez Joel

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności