Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Icecold, mam zamiar. Jakiegoś crusadera mam w powijakach na twardym, coś jeszcze chcę machnąć na TSP. Sądzę, że coś wrzucę, póki co dobrałem się do papieru Cansona, przyparłem brata do muru i będę go rysował. Ja tobie też mam co pozazdrościć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portrecik brata super zrobiony :D

co do papieru; wiem że to trzeba po prostu wszystko na własnej skórze przetestować. Papier nad którym sie zachwycałam, mój kolega uznał za śmieć, a papier do którego on chciał mnie nakłonić był dla mnie za bardzo fakturowany i strasznie sie brudził od wegla XD także z tym naprawde trzeba iść na żywioł i eksperymentować, raczej nie pytaj ludzi o zdanie w tej kwestii, bo wydasz 7 zł na papier który w efekcie skopiesz :D najlepiej połazić po sklepach dla plastyków i pomacać te różne papiery. :P A potem zamawiać przez internet. jak już wie sie czego sie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Telthona, będę musiał popróbować tych papierów.

Wrzucam bardziej pastelową pracę, dość mdła, ale chciałem sobie wypróbować mój zestaw, który bardzo dobrze się sprawdził. Kto wie, może jeszcze to mocno dokończę, niestety z pastelami taka sprawa, że jeśli nie masz danego odcienia koloru, to nic nie wykombinujesz i trzeba iść na kompromis, a ja dopiero swoją kolekcję pasteli buduję.

Format chyba B2, oczywiście brat i tu się cieszę, że niemal idealnie odwzorowalem jego wygląd.

ukasz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl troche jakby udawal przyglupa, glownie przez te usta :D

Technicznie swietne ( chodz niepotrzbenie tak wymietoliles koszulke lepiej bylo ja potraktowac bardzo ogolnie), ale proponuje wziac kilka lekcji kaligrafii ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem to można mieszać pastele żeby uzyskać pośrednie kolory i odcienie... dobry portret, przydałby się mocniejszy linear od zacieniowanej strony twarzy coś jak przy czole zrobiłeś tylko z wyczuciem... no i patrząc na format to mógłbyś większe te głowy robić :D w zasadzie zrezygnowałbym z takich dodatków w tle (może chciałeś zrównoważyć kompozycje or something to wybaczalne :P)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, mój brat ma takie usta i udało mi się je zrobić (reszta to jego problem ;p), poza tym, był oparty na kanapę. Widzę jednak, że niezbyt pomogło to w przedstawieniu, że jest o coś oparty :). Wiesz Rotcore, z tymi pastelami, to jest naprawdę różnie, a może miałeś na myśli olejne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie, żaden problem, ci urodzili się z mega zdolnościami, bo mnie to jeszcze do nich brakuję, a ja po prostu mam jedno jedyne hobby - malowanie/rysowanie, więc ćwiczę i pracuję, mówisz prrrszalony, że geniusze źle kończą, to cieszę się, że do takich nie należę :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny portrecik...racja że można w niektórych miejscach docisnąć żeby wyciągnąć głębię...twój bat jest niesamowicie podobny do jednego kolesia z mojego osiedla...podejrzewam że jakbym mu dał taki portret to by się spytał skąd miałem jego zdjęcie :)

 

Dołączając się do dyskusji o super talentach....Zgodzę się z prrrszalony'm.

Słyszałem kiedyś słowa, że artysta jest prawdziwym artystą, gdy zawsze czuje pewien niedosyt po stworzeniu "dzieła". Zawsze coś mu się nie podoba i wiecznie dąży do poszerzenia swojej wiedzy/umiejętności.....nie przestaje się uczyć/ćwiczyć.

Patrząc na te wywiady, to te dzieci (chyba mogę nazwać je dziećmi) mają mam wrażenie tak wbite do umysłu, przez ludzi rodziców i całe otoczenie że są "fajne" i genialne, że faktycznie może to prowadzić do przykrego finishu... Chociażby pisanie wieku pod podpisem wydaje mi się dość dziwnym afiszowaniem "Patrzcie jaki młody/młoda a tak rysuje/maluje". Także, osoba udzielająca wywiadu mówi że obraz wygląda fajnie...a "młody" z uśmiechem przytakuje.... no nie wiem jak wy, ale ja albo bym skromnie podziękował, albo zaczął walić popełnionymi błędami (których najczęściej nie chce mi się poprawiać ;) )

 

Takie moje zdanie ;)

 

PS: Joel chcemy więcej!! taki prac. Dawaj, dawaj nie przestawaj :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tasior
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tasior, masz rację, to ja się cieszę, że się po każdej pracy tłukę po głowie ;p.

Dziś spróbuję coś wrzucić, na razie zachwycam się 5 gigabajtami świetnego gnomonowego tutoriala o ilustracji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech wam będzie, miało być dla mnie coś w klimatach ze średniowiecza, a brat zagadał: Joel, a kiedy będziesz robił na ten konkurs? :D. No i przyszło mi do głowy, że w ten sposób zacznę. Full total z pamięci, żadnej referencji. Rym wyszedł, ale zobaczymy jak z pracą:D.

historiapolski.jpg

 

I zum, na to, co do tej pory zrobiłem.

historiapolskizum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przesun odrobine wymodelowanego juz lekko waszmoscia w lewo.

 

Tak zrobiłem :D.

 

Na pewno będę się refkami przy kuniach wspierał, bo się na ich anatomii ni w ząb nie znam. Icecold, widziałeś moje prace, powiedz, czy ja kiedyś zrobiłem ilustrację? ;p Czas brać się do roboty. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jakis czas temu nie umiales namalowac poprawnej glowy a teraz zaczynas zostro karac, ale ciesz sie tylko ciesz.

 

No nic biore sie do roboty bo mnie mlodziez jeszcze srogo przegoni i bedzie wstyd heheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel, przez Twój ostatni up chce mi sie płakać :P

 

a co do offtopa: wiecie co, to są po prostu bahory innych malarzy! i tyle! i dlatego nie chce mieć dzieci, bo jakbym jakieś miała, to chyba miało by ze mną przechlapane, bo na siłę chciałabym zeby miało jakąś pasję, a jakby przez przypadek wyszło, że lubi rysować, to uczyłabym go wszystkiego od najmłodszych lat, i potem własnie by wyszedł taki zadufany w sobie dzieciak, pewny siebie i z brakiem pokory, a ja NIENAWIDZE TAKICH DZIECI, i dużo ludzi na ASP to takie dzieci artystów, i ja ich po prostu czasem nie moge zdzierżyć :P ... :P eh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po wieku to przegoni nas wszystkich. Ale spoko=]. Na pocieszenie powiem wam że wszystko co może Ciebie Joel odciągnąć od malowania jest przed Tobą. Narkotyki, złe towarzystwo, dziewczyna która chce mieć 12-tke piłkarską, alkohol w ilościach przekraczających budżet domowy, skoki na bungee bez bungee... także się pilnuj =] hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuujac dyskusje totlanie nie na temat:

 

Grunt to dobre wychowanie,ograniczenie destruktywnego wplywu telewizji, jaki wywiera na nieuksztaltowane umysly i szacunek do drugiej osoby oraz umiejetnosc dzielenia sie najlepiej przez posiadanie rodzenstwa Takie moje skromne zdanie. A no i nie sadze bys nie chciala miec slicznego malego bobasa, ktory budzilby cie placzem w srodku nocy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co może Ciebie Joel odciągnąć od malowania jest przed Tobą. Narkotyki, złe towarzystwo, dziewczyna która chce mieć 12-tke piłkarską, alkohol w ilościach przekraczających budżet domowy, skoki na bungee bez bungee... także się pilnuj =] hehe.

 

dzięki emmilius, ale tu nie trafiłeś ;p. W dzisiejszych czasach w moim wieku, takie środowisko cię otacza wszędzie. Nie musisz się nigdzie pchać, bo jest to niemal jawne, a wśród dajmy na to nauczycieli jest to tajemnica poliszynela. Ale mnie na przykład alkohol, czy narkotyki albo papierosy wręcz odrażają. Pracuję, to jeszcze upa spróbuję zrobić.

 

EDIT: Icecold ma rację ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra lecim dalej, zacząłem pracować nad les chevaux pod jeźdźcami. Trochę zarysów w tyle, żeby nie było, że średnia wielkość Polskiego oddziału wynosiła 3 jeźdźców.

Doradźcie jeszcze co by było ciekawsze, wjazd, czy wyjazd z miasta ;p.

historiapolski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wojaki patrza w roznych kierunkach a nie w prawa strone; nogi koni nie kopiuj bo wyglada to nienaturalnie; w ogole te wojaki wygladaja jak klony rozniace sie tylko głowami- niech trzymaja piki na roznych wyskosciach-nie musza byc to duze roznice bo wiadomo ze ida w jakims rytmie,ale neich to nie bedzie jawne xero jedne goscia i drugiego...

 

 

PS.

"Ale mnie na przykład alkohol, czy narkotyki albo papierosy wręcz odrażają" pojdziesz na studia to inaczej bedziesz śpiewał hehehe;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim dzięki za rady, skopiowałem, by zachować proporcje, droga na skróty. Wojaki patrzą w różnych kierunkach, mają wyglądać inaczej, kopyta będą inaczej ustawione, man to jest WiP ;p. Nie no ale co ja będę miał pretensje, że ktoś mi radzi, przepraszam.

Na dziś to wszystko, dorzuciłem jakąś pannę do historii.

historiapolski2kopia.jpg

PS.

"pojdziesz na studia to inaczej będziesz śpiewał hehehe;]". wierz mi, że nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam. Telthona przyszło mi do głowy zrobić jeszcze trochę takich smaczków jak ta panna, ale tak, żeby nie za bardzo od focala odwracać ;). Dziś się jeszcze do tego zabiorę, uff Chc do 30-ego, czas jeszcze jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle dajesz. Jak tylko machniesz następny step od razu wklejaj. Kobita dająca coś wojakowi czy trzymająca go za rękę bardzo na plus. Jeżeli wspomniane wyżej dragi i wóda miały by Ci tutaj pomóc :D to się nie zastanawiaj. Jak to powiedziała Wisława Szymborska - NAJLEPSZE DZIEŁA POWSTAŁY W DYMIE PAPIEROSOWYM =]. A kto ją tam sprawdzi czy to fajki były?

 

p.s. kontrasty niskie ale to wina Twojego monitora z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, postaram się was nie zawieść. Dodam jeszcze między innymi chłoptasia z dwumetrowym mieczem na rękach :).

 

EDIT: A byłbym zapomniał, emmilius, jest blado, bo będę wyciągał czernie dopiero jak całą kompozycję jako tako ustawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to bardzo. Ode mnie taka mała rada dotycząca raczej szczegółu. Chodzi mianowicie o to że mógłbyś zmienić żeby koniki miały nogi trochę różniej ustawione, bo rzuca mi się to w oczy.

 

Dzięki Cyanide, ale ja poradzę czytać poprzednie strony ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam. Teli tak naprawdę to nie wiem na co się rzucam, zakładam, że dam radę to pokolorować, jeśli walor będzie dobry... Tak na dobrą sprawę, to ciągle szukam optymalnej dla siebie metody, zazwyczaj jeśli chcę w kolorze, to zaczynam w kolorze, ale to może dlatego, że jestem zbyt leniwy na wstęp w b&w, a z lenistwem trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac duzy rozwoj.Coraz lepszy rysunek coraz lepsze panowanie nad plama.Dobrze to sie prezentuje.Oby tak dalej.

Jedyne co mi sie niepodoba to fikusne podpisy(rysunek glowy np:) chociaz rysunek przyjemny) w centrum obrazka stajace sie jego elementem kompozycyjnym.Musisz myslec o obrazie jako o plaszczyznie zawsze jak tam wprowadzisz to ma znaczenie.Najgorzej jak sa tacy malaze ktorzy mala podpis na pol plotna:) nic wiecej.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja myślałem, że tak się w oczy nie rzucają ;p. Mam paskudny charakter pisma, sądzę, że po prostu będę się trzymał stricte dolnej krawędzi. Dzięki Scatmax.

 

EDIT: Aż wstyd tylko gadam, a nic nie robię, trzeba coś wrzucić chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności