Skocz do zawartości

SCENA 3D: Sala komputerowa


ARCTIC

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Jakiś czas temu ja razem z Falcrum\'em rozpoczeliśmy starania o 6 na koniec roku z informatyki. Zaproponowaliśmy nauczycielowi, że zrobimy Mu naszą salę informatyczną w 3D :D...prawda, że oryginalny pomysł ??:D

 

Niestety praca przebiega dość chaotycznie (już chyba 2 miesiąc robimy tę scenę) i z tego powodu umieszczam ją w dziale WIP. Może to wzbudzi w nas mobilizację i skończymy scenę przed końcem roku szkolnego...:)

 

A więc do rzeczy...

1. Przepalona próba fotonow...Hehe

0,69.jpg

 

Proszę nie zwracać uwagi na oświetlenie

na razie modelujemy obiekty...Potem tekstury, a na koniec dopiero oświetlenie...

 

PS. To Nasz pierwszy WIP jako TEAM :)

 

EDIT: usunełem 2 (gorsze) rendeki, żeby limity na interii nie wariowały...:P

 

PozdR

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na razie to trochę mało widac, raptem jeden model świetlówki powielony kilka razy, to samo ze stolikami. Nie wygląda na salę informatyczną :P

Jeśli chodzi o same obrazki to czemu one są takie rozmazane? Renderowałes w 512x384 i powiększałes w Photoshopie, czy co?

W każdym bądź razie życzę powodzenia w dalszej pracy

PS. Wg ortografii polskiej z wielkiej litery pisze się formy Ty, Wy, Pan etc. a nie ‘ja’ lub ‘my’. Ale to taka mała uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało bo to początek...to chyba normalne...nie ? :)

Jakość kiepska, bo niepotrzeba w tym momencie lepszej...

Co to za pomysl, że jeszcze to w PS\'ie przerabialem ?

 

Referencje:

1

01.JPG

2

02.JPG

3

06.JPG

 

PS. Co do ortografii masz rację...poprawiłem :D

 

PozdR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom...ja w środę będe w szkole to sprawdzę (na żywo) czy jest podobny do Stalone...:D Tylko Stalone z krawatem ?? Hehehe...

 

Empik do finish\'u jeszcze długa droga...:|

 

Monster - my ( ARCTIC i ja) będziemy właśnie w środę instalowali triale w szkole i przeprowadzimy lekcję Max\'a :D 90min do naszej dyspozycji :D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ARCTIC

To jaki server jest naj....??

 

 

Polecam:

 

Angelfire

 

20mb i nie ma limitow:D Albo sa tak duze ze ja ich nie wykorzystuje, ale moje strony odwiedza do 300 osob diziennie jedna i nic takiego sie nie dzieje, a mam tam z 10mb grafiki do sciagniecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum - łojezu, juz sie boje co zrobicie z umyslem waszego \"Sly\" nauczyciela :>

Heh, my kiedys zrobilismy animke do szkoły w maxie i zeby udowodnic nauczycielce ze to nasze to specjalnie laptopa do szkoly nioslem z maxem i scenkami. Heh, i tak ciezka ja bylo przekonac, w koncu to lekcje technologii informacyjnej (debilizm) - czyt. krotki kurs office\'a dla sekretarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz (stosujecie) bardzo nieszczesliwe widoki: powyginana perspektywa daje mieszane uczucia, a na pierwszym planie mamy pusta posadzke albo sufit z komunistycznymi oprawami swietlowkowymi - ktore na dodatek wydaja sie byc znacznie wieksze niz na zdjeciach, elementy ktore mogly by ukazywac cechy wiekszego zroznicowania czyli wyposazenie pozostaje gdzies tam daleko ledwo widoczne.

Proponuje dla nastepnych renderow wieksza - standardowa ogniskowa np. 35 lub (min) 28mm i kadrowanie zarowno poziome, jak i pionowe by pokazywac istotne fragmenty projektowanego wnetrza. Zobaczysz ze lepiej bedzie to wygladalo, lepiej bedzie sie \"czytało\" i latwiej bedzie dostrzec ewentualne bledy i/lub detaliczne cechy budowanych obiektow...

 

Najpierw zrobcie kompletne wyposazenie sali, a na koncu planujcie jak to ujmowac w kadrach.

 

Pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie…wracam(y) z nowymi renderkami :)

 

0,71.jpg

 

Tutaj są zaznaczone bugi, które będziemy poprawiać...

 

0,71+.jpg

 

MareG

 

Może masz rację, ale mamy zamiar „objąć” całą pracownię w jednym ujęciu ( a właściwie w kilku…)

 

PozdR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam…

 

CO DODANE:

 

- Biurka uczniowskie (lekko do poprawy…)

- Monitory (do wymiany…)

 

CZEGO BRAKUJE:

 

- Biurko nauczyciela (we wtorek będzie…)

- Krzesła uczniowskie (we wtorek będzie…)

- Krzesło nauczyciela (we wtorek będzie…)

- Monitory (poprawione…)

- Komputery ( obudowa )

- Myszki

- Klawiatury

- Szafki za biuriem nauczyciela

- „śmieci na biurku nauczyciela…:P

 

NO I OCZYWIŚCIE TEKSTUREK…:)

 

Tak jak już pisałem…update będzie we wtorek…:)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Dodaje pare świerzych renderów... już jest prawie wszystko... prawie bo niema jeszcze:

- tekstur

-kompów

-klawiatur

 

tak jak radziliście zmieniłem ogniskową kamerki.

 

PozDR.

 

 

0,72.jpg

 

I z innej pozycji

 

0,73.jpg

 

jeszcze z innej

 

0,73_2.jpg

 

i ostatni...

 

0,73_3.jpg

 

Czekam na opinie... PozDr for all

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wszystko piknie ... tylko calosc sceny wyglada strasznie statycznie ... mam nadzieje ze troche poobracacie krzeselka ... monitorki pod roznym katem pochylone ... itp ... do final rendera bo tak to wyglada troche jak wysprzatane na blysk tuz przed wizytacja z firmy ktora sponsorowala szkole ta sale ;)

 

zapowiada sie slicznie ... czekam na update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszek - Krzesła naprawdę takie są, a co

do latania to masz rację...taki mały zonk się wkradł...:P

 

Zipper...w pewnym sensie tak ma być...final rendery mają prezentować salę w \"dobrym\" świetla, ale masz rację...wszystko będzie leko poprzekręcane :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie DzienXX za te wszystkie mile slowa... mam nadzieje ze jak dodam tekstury to tez bedzie sie wam podobac... zobaczym jak wyjdze teksturing... bo w texturingu dopiero raczkuje :P .. ale z pomocą Falcrum\'a powinno jakoś pujść...

 

PoZdR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skilo - to raczej ma być prezentacja pomieszczenia...robię to dla główne dla przyjemności, ale trzeba też pamiętać, że praca ma się przydać szkole :) No wiecie...jakby jakiś Jaworzanin (albo gostek z okolicy) chciał pójść w moim kierunku ( kończąc gimnazjum ), będzie mógł zobaczyć jak wygląda nasza sala informatyczna na stronce www, a właśnie najlepiej jak to będzie w 3D...może głuptaski pomyślą, że uczą tu takich rzeczy....:P

 

Postaram się wrzucić na dniach jakieś updaty...mam już kompa ( w 3/4 skończonego), ale na razie nie warto go tu pokazywać...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archangel - jak to kto....z naszego TEAM\'u Ty najlepiej umiesz robić postacie...:D

 

Myślalem, że na ten weekend coś zrobimy...niestety z naszej sesji maxowej nici...przez co update przesunie się...:(

 

PS. Archangel, odezwij się czasem na GG...

 

Pozdr

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Falcrum

Skilo - to raczej ma być prezentacja pomieszczenia...robię to dla główne dla przyjemności, ale trzeba też pamiętać, że praca ma się przydać szkole :) No wiecie...jakby jakiś Jaworzanin (albo gostek z okolicy) chciał pójść w moim kierunku ( kończąc gimnazjum ), będzie mógł zobaczyć jak wygląda nasza sala informatyczna na stronce www, a właśnie najlepiej jak to będzie w 3D...może głuptaski pomyślą, że uczą tu takich rzeczy....:P

 

Postaram się wrzucić na dniach jakieś updaty...mam już kompa ( w 3/4 skończonego), ale na razie nie warto go tu pokazywać...

 

Pozdr

 

 

A co myslisz zeby zrobic panorame 3d??? W wysokiej rozdzielczosci?!

Bedzie sie renderowalo 3 dni ale warte uwagi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny pomysł...myślę o zrobienu 360-siątki...tzn. \\taką panoramę klasy...ale być może będę miał szansę zrobienia animki na \"super kompie\" w szkole :)...Najpierw będzie trzeba skończyć scenę...

Uczę się teraz teksturowania...za \"jakiś czas\" będzie update z teksturkami :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka po dość długim milczeniu zamieszczam to co udało sie do tej pory dodać... mianowicie są dodane kompy...

wiem że to mało ale zzwsze cosik...

 

siatki z tych kamer co powyzsze renderki

[+kompy]

 

camera01

 

1.JPG

 

camera02

 

2.JPG

 

już niedlugo renderki w calej okazałości tzn. z VrAyem

 

Aha już wiadamo.. że ta scena nieskońcy sie na zwykłych \"statywach\".. tylko bedzie pałna animacja prezętująca 1 z 3 pracowni komputerowych w PCKZ w Jaworze (czyli w mojej \"ukochanej\" ;/ ) szkółce heehhhee...

 

PozdR

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności