Skocz do zawartości

3Dconnexion SpaceNavigator - wasze opinie


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna SpaceNavigatora, chciałbym jednak wcześniej zasięgnąć Waszej opinii. Może ktoś z Was używa lub miał okazję zapoznać się ze sprzętem i mógłby powiedzieć o nim coś więcej poza reklamowymi sloganami producenta? Czy warto? Nie jest to tania zabawka, 400-500zł trzeba wyłożyć, więc chcę to jeszcze przemyśleć:) Podstawowe pytanie dotyczy głównej możliwości tego urządzenia, jaką na pewno jest manipulowanie obiektami w przestrzeni. Czy można również manipulować tutaj samym widokiem? Prawdę powiedziawszy, częściej zdarza mi się operować w tym względzie viewportem właśnie, a nie samym obiektem. Będę wdzięczny za wszelkie opinie:)

 

Pozdr

 

Edit: Hehe, zauważyłem właśnie, że claude już założył na ten temat wątek i nie ucieszyło mnie to co przeczytałem:D

Temat zostawiam na jeden dzień, gdyby ktoś chciał się jeszcze wypowiedzieć. Jeśli nie, poleci do kosza:)

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam tą najtańszą wersje, kupiłem z ciekawości.

Niestety nie używam, ręce przy standardowej prac i tak na klawiaturze i myszce odrywanie jest męczące ruch myszki w maxie ma dużo do życzenia. Wcześniej nawet przez space navigatora max mi sie zawieszał co minie denerwowało. W google earth już jest fajniej można polatać. Może te droższe wersje są lepsze mają przycisków więcej są doskonalsze. Ja czasami odpalam to urządzenie jak chce poszpanować przed znajomymi. Może jak będę miał jakieś prezentacje to ludzie laicy będą mogli pobawić się zabawką.

W normalnej pracy jakoś nie wszedł mi do użytku. Może kwestia przyzwyczajenia.

Bardziej gadżet niż narzędzie pracy z mojego doświadczenia.

 

Może niech się odezwą Ci co mają lepsze modele?

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO akurat ja mam odmienne zdanie na ten temat.

Również kupiłem tańszą wersję i również miałem obawy, czy nie wywalę kasy na niepotrzebny gadżet.

Owszem, tydzień czasu potrzeba na przyzwyczajenie się i ustawienie czułości.

Ale potem poszło już z górki.

Przyciski są dwa: jeden robi za ctrl a drugi za shift.

Właśnie co istotne nie ma potrzeby przełączania się pomiędzy widokami.

Wszystko w perspective. Urządzenie tworzy sobie coś na jak by tymczasową kamerę i nią można dowolnie manipulować widokiem.

Tymczasowa bo jak nie poruszasz widokiem to ona jest usuwana i nie 'bruździ'.

W sumie obecnie bez tego było by mi dość trudno wrócić do nawigowania bez tego urządzenia.

Jestem daleki od powielania sloganów, ochów i achów ale w moim przypadku to był zakup pierwsza klasa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Space Pilot'a, nie działa z makami (sterowników nie napisali nadal).

 

Pod Windowsem są sterowniki do Mayi i 3dMaxa. w 3D max drastycznie spadało odświeżanie viewportu podczas obsługi urządzenia (może poprawili to w kolejnych wersjach sterowników).

 

Użyłem tego tak naprawdę z 2 razy- gdy dostałem tą zabawkę i do uzyskania ciekawego ruchu kamery (play, autokey i przelot przez viewport spacepilotem).

 

To było dawno temu. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wspolpracownik kupil podstawowa wersje tego, pobawil sie pare dni, od 2 miesiecy lezy i sie kurzy. Ja troche nie rozumiem idei ciaglego przerzucania sie miedzy klawiatura a tym urzadzakiem tylko po to zeby polatac sobie kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam najprostszą wersję - dostałem na prezent - inaczej sam bym się też zastanawiał nad kupnem...

 

na początku jest problem z przyzwyczajeniem się do tego bajeru, ale z czasem staje się przyjemne operowanie navigatorem.. sprzet przydaje się bardzo jeśli głównie się modeluje, w dużych scenach viewport sie niestety tnie... najlepiej żebyś od kogoś pożyczył i popróbował...szkoda że lepsze wersje są dużo droższe bo przydałoby się więcej przycisków niż 2, wtedy możnaby zapomniec o korzystaniu z klawiatury...

 

u mnie niestety sprzęt kłóci się z autocadem 2010 w viewportach 3d (wywala mi cada jesli za bardzo obracam), ale w innych programach nie widzę problemów.

 

jeśli dużo modelujesz - napewno będzie to pomocne nażędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie współpracuje z Zbrushem!!!!

współpracuje za to z Photoshopem ale tak źle to działa że nie da się tego używać, chyba że mam jakieś złe ustawienia o których nie wiem

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dużo modelujesz - napewno będzie to pomocne nażędzie

 

kiedyś pożyczyłem od kolegi aby wyprubować i moim zdaniem akurat do modelowania to to się wybitnie nie przydaje. modelowanie wiąże się z uzywaniem ogromnej ilości skrótów na klawiaturze i ciagle trzeba skakać miedzy jednym i drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładny mikser:) W dziale promocji Logitech'a pewnie już Was nie lubią:D Idzie zwątpić jak się to czyta, ale zdaję się, że też dużo zależy tutaj od przyzwyczajeń każdego z nas przy obsłudze aplikacji. Zobaczymy:)

soska, 5zł + VAT proszę:D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobało - brat ma Space Pilota (używa do Inventora itp. więc tam sprawdza się to idealnie).

 

W 3ds przy skomplikowanych modelach może faktycznie się aż za bardzo cięło ale okazało się i tak lepsze od myszy w krytycznych momentach. W Illustratorze i Photoshopie trzeba to ustrojstwo po prostu dobrze skonfigurować i też pracuje się całkiem przyjemnie.

 

Generalnie nie używam - brat częściej z tego korzysta a mi i tak nie chciałoby się co chwilę przepinać do swojego kompa, zastanawiałem się jednak nad kupnem mniejszego Space Navigatora, może nawet tę wersję "turystyczną" - często pracuję na swoim laptopie poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że minimum spacePilot albo spaceExplorer bo niestety navigator ma tylko 2 guziki!! ...a jak już ściągasz rękę z klawiatury to przydałoby się żeby ten cały kontroler 3D miał możliwośc zastąpienia jej...

 

mnie się dobrze modeluje z navigatorem - ale niestety muszę ciągle przekłada rękę.....i za to DUŻY minus...

 

mam wrażenie że tego navigatora wypuścili "dla zabawy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności