Skocz do zawartości

Łazienka w obiekcie publicznym.


jahred6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

oto moja druga praca w vrayu. Mała łazienka w obiekcie publicznym, dlatego szału nie ma. Licze na jakieś podpowiedzi odnośnie materiałów i światła. Render to IRR i LC color mapping - exponential 1,7 , 1,7 i 1,0 i właśnie Color Mappingu w współpracy z Fizyczną kamerą vraya jeszcze nie ogarniam.

 

Obrazki po przejściu przez imageshacka straciły na jakości...

 

72743493.jpg

 

21641442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo ładna pracka, ma klimat. Co do roślin to są fajne tylko może jakiś bardziej błyszczący ten liść zrobić? Orion wspominał o tillingu na meblach, ale rzeczywiście chyba nie widział w życiu jak sie meble robi, np płyta oklejana okleiną tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba. Materiał drewna jest sztuczny, plastikowy. Tak samo materiał drobnych płytek pod umywalką. Ręcznik wygląda jakby był z plasteliny. Wszystkie krawędzie mogłyby służyć jako nóż. Drzwi mają zły tiling. Okno jest dziwne - jakaś nowa technologia chyba. Jedynie broni się materiał tych dużych płytek, umywalki i baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby było aż tak złe jak pisze barel. Jest spoko, displ na ręczniki, większy refleks na kwiaty bo to jednak ta grupa kwiatów, które bez podlewania są połyskujące, teraz bardziej wyglądają jak glony w wodzie. Fajny materiał na ścianach, można poznać jego pochodzenie ? Na suficie jakieś plamy się pojawiły i ceramika az tak nie odbija otoczenia raczej. A i możne usuń ten pasek z Vray sp2 demo bo gdyby to było demo Vraya to miałbyś znaki wodne na renderze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 dobry postęp z vRayem, tylko wiesz. dopuszczę się jednego czepnięcia, dlaczego te ręczniki mają taką prostą powierzchnię? Nie żałuj używać displace/vRayFur. Spróbuj coś zrobić z tym. Da sie zoptymalizować zużycie RAM przez zjechanie niżej dynamic memory limit, dla geometrii w scenie również max tree depth. To ma jednak istotną wadę - spowalnia liczenie, przez to ze geometrie vRay co rusz wyrzuca, ale na szczęście nie ma tak, że Max Ci się wywali albo coś.

 

Jeśli chcesz, bij dalej to ziarno z materiałów drewna z rozmytymi odbiciami. Wskazałbyś na swoje ustawienia ? ;)

 

Kolejna rzecz. Czy to należałoby poprawić? :)

lazienkablad.jpg

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za komentarze. Przyznam że Vray wciągnął mnie bez reszty :-)

Jako mentalowiec musze oddać mu pokłony i chyba się zaprzyjaźnimy :-)

 

bbandi , indian, mirekbini dzięki :)

 

barel troszkę popłynąłeś,a materiał ręcznika rzeczywiście - disp był ale za mały, drewno w mojej opini jest ok, ale poprawiłem i dodałem bump'a (obrazki niżej) Okno nieotwierane zlokalizowane na parterze - nowej technologii - zwykła aluminiowa stolarka ;-) Małe płyteczki to duża płytka gresowa z wyfrezowanym podziałem imitującą mozaikę i ja jestem zadowlony z tego materiału.

 

adam_m model ręczników z evrów :-)

 

hcpiter dzięki, porpawiłem roślinki, ręczniki też. Powiedz mi jaki jest najlepszy CM do sztucznego oświetlenia ? Jak wtedy używać Fizycznej kamery ? Co do materiału daj maila na PM to Ci dam textury. Są to płytki gresowe 30x60 jednego z polskich producentów, lekko przerobione przeze mnie w PS'ie.

 

dunablaster dzięki, postęp musi być :-) Narazie ziarnem się nie przejmuje chcę sprawy świateł i pewnych elementów materiałów dokończyć - potem będę to kręcił.

 

 

 

 

 

32444438.tif

 

57265917.tif

 

58125889.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popłynąłem, tylko chce wskazać rzeczy, które kolą w oko mniej lub bardziej i obniżają jakość obrazka/obrazków. I wydaje mi się, że wszelkiego typu uwagi, nawet najmniejsze działają tylko na plus.

No i teraz ręcznik lepszy. Dunablaster ma chyba rację z tym tilingiem na boku gresu spod umywalki, i jego połączenia z umywalką. Drewno trochę lepsze, co nie zmienia faktu, że jego krawędzie dalej wyglądają jakby były oheblowane przez świra perfekcjonistę w ciesiołce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem czy ktos o tym wspomnial bo po pierwszej stronie komentarzy mi sie juz dalej czytac nie chcialo :D:D ale chyba kamyczkom pod roletami brakuje chyba nieco wypuklosci ^^ a tak to rewelka :D generalnie widzac Twoj avatar wiem czego sie spodziewac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, płytki Opirus z Opoczna, robiłem ostatnio łazienki w sali weselnej w tych płytkach... Nie pokazałem bo mało czasu było i nie dopieściłem renderów za bardzo...

Masz na nich dziwne czarne plamy szczególnie widoczne na drugim i trzecim obrazku w lustrze z ostatniego seta... Co do drewna.... jeszcze nie to... zastanów się jak to by było wykonane... czy jakoś do czoła łączone czy może ścinane brzegi i pod kątem 45stopni.... trochę chamfera i ew minimalnie rozsuń brzegi.... zawsze trochę realizmu dodaje...

 

Ps. zgubiłeś rurki na których :jeżdżą żaluzje i są one w obrócone o 180 stopni w pionie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajna łazienka, tylko dlaczego te płytki wygladają jak z tektury tego nie chwytam, no i te roślinki jako badyle fajne ale coś w ich wygladzie przywodzi na myśl duże akwarium, może dlatego że to jedna powielona roślinka tylko trochę poobracana troche tu urozmaicenia potrzeba ;). Ale to tylko mój gust, mojej zonie np sie ona podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s_vimes Dzięki, płytki wyglądają tak ponieważ to gres :) Roślinki powinny mieć nieco inny materiał - zgadzam się. Urozmaicenia wiele nie potrzeba, jest to kibelek w restauracji.

teges Dzięki, druga praca owszem, ale jakąś ogólną wiedzę mam bo wcześniej na mentalu pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności