Skocz do zawartości

sceny 3d: opowieści o świetle... dziennym


boba

Rekomendowane odpowiedzi

troche nietypowo zatytuowałem... mam nadzieje ze moderatorzy wybaczą ale nie wiedzialem jak zatatuowac.... oststnio duzo sie trudzilem zeby pokazac kilka pomyslow zwiazanych ze swiatlem... dziennym bede je po kolei zamieszczal... od razu mowie ze sa bardziej wariacja niz czyms realnym

1. chcialem pokazac droge swiatla w swiatlowodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no fajne to fajne, troszke inszej sobie to wyobrazam ale jak wiadomo na szczescie wyobraznia jest absolutnie indywidualna :) nie kumam tylko po co ten radioteleskop ? i dla czego promienie swiatła są pozaginane? jakies czarne dziury w naroznikach? powinny sie odbijac od scianek zewnętrznych swiatłowodu, zacznijmy od tego ze swiatłowod to nie rurka, tylko pełny walec, czysty materiał, bez dziury w srodku, swiatło odbija sie od \"scianek\" bo są to miejsca styku dwoch osrodkow : powietrza i np. szkła. ale skoro to wariacja to moze być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnym pomyslem zwiazanym ze swiatlem byl pomysl na zerwanie ze standardoym pojeciem okna.... dlaczego okno musi byc tylko w jednym miejscu??? dlaczego by nie przemieszczac go gdzie ma sie na to ochote... a gdyby tak jeszcze mozna dowolnie zminiac kolor, wpuszczas rozproszone swiatlo, albo np w postaci tęczy??? - poniżej przemyslenia na ten temat (modulowe pomieszczenie i moduliki okna ktore mozna wstawic w dowolnie wybrane miejsce.... a co zrobic z nie uzywanymi modulami??? o tym pozniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając jeszcze do \"modułowego domu\", to przyznam, że doszło do wielu, na szczęście niegroźnych kłótni.. własnie o to czy mają być wyjmowalne... czy może ich cechy powinny się zmieniać w sposób bardziej \"cywilizowany\" ;) . W chwili \"ciszy między sporami\" jakie wybuchały między kolejnymi pifkami pokazałem Uli i Adamowi (bo tak naprawdę to z nimi wymyślałem te wszystkie wariacje) rozwiązanie problemu zbędnych modułów.... całe i zdrowe na dołączonym obrazku...okazało się jednak, że wyrenderowane zostały na próżno ;) doszliśmy do wniosku (szkoda, że dopiero po tym jak je wyrenderowałem), że nie przystoi człowiekowi XXI w. \"zmieniać\" coś tak błahego siłą własnych mięśni ;)... no ale obrazki się ostały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt... opmysly nie sa tylko moje... ale o tym pisalem ze w trojke robilismy.... no ale byl podzial...osoba od ps, od ilustratora i od 3d hmmm a kazdy mial wolna wola jak to \"widzi\".... dla odreagowania modlow zrobilem jeszcze wariacje na temat modulow.... tym razem juz final renderze dla odpoczynku od brazila i vraya ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym projekcie sa takie chcwile ze trzeba wszystkie drobne elemenciki zebrac \"do kupy\" wiec zebrane zostaly modulowe szyby i anteny swiatla ....i pokazane w bardzo \"rzeczywistym\" miescie oto i panorama na wspomniane idealne miasto światła ;) milego ogladania pozdr miki (boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze az sie przyczepic musze:

 

 

Originally posted by mkk3a

czy te żółte smugi to są fotony, bo jesli tak, to one nie mogą takiej krzywej, tylko muszą się odbijać

no ale jak ktoś chodzi do klasy mat-fiz to jest wyczulony na takie rzeczy :)

 

Skoro chodzisz do mat-fiz to powinienes wiedziec zze swiatlo jest jednoczesnie fala i czasteczka. A kazda czasteczka jest podatna na magnetyzm (elektro badz naturalny) wiec jest mozliwe wygiecie smugi swiatla. Miedzy innymi podglada sie teraz tak odlegle planety. Tworzy sie \"lupe\" wokol masywnego obiektu jakim moze byc inna gwiazda. Swiatlo tego co jest za nia zalamuje sie po jej obu stronach. To by bylo na tyle z fizyki. BTW: chodzilem do ogolnej.

 

 

Pracki fane, te pierwsze najbardziej mi sie podobaja chociaz miasto tez jest ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i dostałem pozwolenie ;) oto gotowe pracki... ta pierwsza \"wywodzi\" się idei światłowodu - jak widać odbiega \"nieco\" od wyjściowego pomysłu, ale tak to bywa... sorki za nienajlepsza jakośc (czytalnośc literek) ale plansza w oryginale miala wielkość formatu A0

[projekt i wykonanie: ula-ilustrator, adam-fotoszop, miki(boba)-render]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tu drugi pomysł... teoretycznie związany ideowo z domem z okiennych modułów (tych co można było wieszać na wieszakach ;) ) w końcu wyszło coś takiego... ściana - okno której wszystkie parametry ustawia się pilotem hmmm milego ogladania... ps wszelkie komentarze mile widziane ;)

[projekt i wykonanie: ula-ilustrator, adam-fotoszop, miki(boba)-render]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Uli!! Całoś prezentuje się świetnie! :)

Twoje rendery boba trzymają fason. Dobrze to wszystko współgra... jestem pod wrażeniem.

Mozesz powiedzieć co było robione w PS\'ie a co w Ilustratorze, bo może nie doceniam adama, a tez miał tu swój wkład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc wyjaśniam: troszkę może za bardzo \"zaszufladkowałem\" poszczególne osoby do programów ;) ale jakoś tak mi wyszło... w ps była zrobiona cała (poza kilkoma renderami (ja) i schematami (ula) plansza z anteną światłowodem i podwodnym miastem(adam), w ilustratorze skladana byla plansza the Caleidoscope Wall (wszystki pamperki (postaci) były wycinane ze zdjęć (to głównie my)) - (ula i adam), renderki... o \"wysokim\" stopniu skomplikowania hehe to ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo z eo swiatlowodach nie widzielismy za duzo ;) to jesdnak okazalo sie, ze The daylight stremam systewm zajal 2 miejsce !!! hohoo a co wiecej pierwsza nagrode tez zdobylismy ;) za the caleidoscope wall !!!!

pozdrawia wracajacy z ijmprezki wydanej przez nas z tej okazji (boba)miki ula i adam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wypowiem sie z punktu widzenia architekta:)

 

Jesli chodzi o droge swiatla w swiatlowodze, jestem jak najbardziej ZA, dosc spojny pomysl, moze koncowka padla, bo ta antenka satelitarna nie jest jak na moje odczucie tym mocnym elementem ktory by tu pasowal.Ale Jazne ze kazdy ma inne odczucia, ..

Widzialbym to w polaczeniu np . z czyms futurystycznym, cos w rodzaju podziemnej szklarni, gdzie swiatlo w swiatlowodzie cos konkretnie oswietla, spelnia funkcje bardzo wazna, mogloby to ladnie zakonczyc opowiadanie o tym jak to swiatlo w tym swiatlowodzie..tralala.. Ladnie sie zaczyna..ale dosc niespojnie konczy..to chcialem powiedziec :)

Wieszaki na modułach szczegolnie te na sprezynkach baardzo mi przypadly.Fajny render, moglbys to bardziej kontrastowo wyrenderowac, poukladac kompozycje i zlapac ostrosc na jednym z nich.Produkt po prostu lepiej sprzedac, no pomysl znaczy:)

Idealnego miasta swiatla zupelnie nie czuje, nie kumam sensu, i nie bede sie wypowiadal

Ale Caleidoscope jest naprawde genialne.. konkretna analiza, barzdo czytelna nic sie nie trzeba domyslac, wszystko jak na dloni:) gratuluje:)

Wyszlo wam cos na skale polaczenia stylu zycia ze swiatlem. Naprawde bardzo trafne. To polaczenie gdzie ta panna stoi na rekach i obok dla kontrastu negatyw struktury okna/swiatla..pomysl oczywiscie bazujacy na zadaniach kompozycyjnych z 1 roku, ale tutaj idealnie sie sprzedal:)

Nic tylko zaklaskac :)

pozdrawiam

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzieki za komentarze ;) zwlaszcza te rzeczowe i te mowiace co moglo by byc lepiej zrobione ... fotoas: mi tez bardziej podoba sie caleidoscope wall ;)

pozdrawiam miki (boba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Savoy

Powiem krótko:

prace ciekawe,

pomysły niezłe

Wreszcie jakaś odmiana w scenach

dla mnie 9/10

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności