Skocz do zawartości

Cizeta Moroder V16T


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

siema. tak od jakiegoś czasu modeluję sobie takie egzotyczne autko - Cizeta Moroder V16T

model ma doś dużo polygonów bo chciałbm się niem poźniej pobawić w rendery ale i wrzucić do jakiejś nowszej gry, np GTA IV

narazie model liczy 80k trójkątów

001vkq.th.jpg 002m.th.jpg 003lqs.th.jpg 004dyf.th.jpg 006f.th.jpg 005du.th.jpg

 

20091122191223.th.png

20091122191247.th.png

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wypowiedz Ardeniego zrozumialbym jakby mial na mysli, ze to jest wedlug niego model hi na podstawi ktorego nastepnie przygotujesz low, jezeli nie o to mu chodzilo to juz nie wiem o co bo sam model jest bardzo ladny i szczegolowy i na pewno nie bedzie na nim widac zadnych krzaczorow przy ceniowaniu ani kanciastych odbic. Pozatem nie ma co przesadzac z normalami, moze sa one w porzadku gdysie robi pogniecionego i zdezelowanego Zuka jak DonMario, ale tutaj raczej nie wniosa zbyt wiele w stosunku do czasu jaki bylby potrzebny na ich przygotowanie. Bo mozliwe ze i model by ladnie zniosl mesh smooth bo ma trche champferow gdzie trzeba, ale sam proces mapowania itd, egh udreka, a nie ma co przeplacac skoro efekt jest zacny :)

Odemnie 4* (tak tak jest cos takiego jak 4* bo wszedzie widze ludzie albo nic nie daja albo tlumnie daja 5* :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem ze 4* to tak od siebie a nie że 5* jes zbyt sztampowe xD nie no dobra, zartuje, przeciez nie robie tego dla gwiazdek :D

 

czytajcie, mam taki mały problem/pytanie...

prawie cała moją przygodę z maxem miałem z vrayem nie zwracajac nigdy uwagi na mentalraya. tak się stało, że stwierdziłem "a co mi tam, nie zaszkodzi spróbować"... i wiecie co odkryłem?! max ani razu mi się nie wywalił od poczatku modelowania tego autka (!) co z vrayem z było codziennością, a jak sie ustawiło kilka swiateł na scenie i przechyliłem o kilka stopni kamere - wyrzucalo mi sie do windy, i tak ze wszystkim ;x

dobra! chodzi mi o to, czy jest jakas mentalrayowa odmiana vraydisplacement mod? bo bump jak sami widziecie na tych skrinach trochę posysa, tzn no jets płaski, jak sie patrzy mocno pod katem to nie wyglada to fajnie. w szczegolnosci napis na tylnej klapie "CIZETA". pomocy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawca MR, ale moze tutaj jest to czego szukasz:

http://jeffpatton.net/MR_Grass_Displacement.htm

 

Co do samego napisu to mysle ze gdybys zastsowal tutaj normalmape odpowiednia to tez by to wygladalo bardzo ladnie :) Wystarczy ze hightmape ktora juz za pewne masz pod displacement wrzucisz do crazy bumpa i on spokojnie przetworzy to na jakotakiego normala, ktory bedzie wygadal niewiele gorzej od displacementa, ale za to bedzie real-time :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa wszystko jest zmappowane oprocz karoserii bo to i tak bedzie lakier.

nie ma zadnych normali, tylko napis cizeta i opony sa bumpem, reszta 3d

no i moze nie wstrzelilem sie dokladnie w dzial (mid-poly jak juz) ale sa juz pierwsze proby wsadzenia go do gry wiec gameart, niee? ;p

9f1b9858209593.gif 37fcc958209615.gif b04ca758209635.gif 686f8e58209644.gif eab26258209652.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gejmart gejmartem, do karoseri sie nie czepiam, ale siedzenia to mozna zrobic na mapach, pozatym textur nie widze, shaderami maowymi nie zalatwisz wszystkiego, karoseria IMO powinna byc zmapowana coby cubemapa mogla sie odbijac ladnie, screeny z gier wygladaja srednio, brak AO i cubemap robi z auta plaskie placki bez detali...a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... karoseria IMO powinna byc zmapowana coby cubemapa mogla sie odbijac ladnie...

 

Nie musi. Cubemapa zalezy tylko od normalnej, a nie UV.

Aczkolwiek zgadzam sie, ze brak mapowania to zly pomysl.

Chocby, zeby w latwy sposob dodac pozniej AO, zarysowania, zabrudzenia, glupie napisy i loga, maskowanie tej cubemapy itp..

 

Co do modelu. No fajny i w ogole. Ilosc facow to oczywiscie sprawa dyskusyjna, ale jak ci smiga to czemu nie.

Brakuje fajnych shaderow. Jakiegos odjechanego malowania. Czegokolwiek co by go wyroznialo od tych wszystkich samochodow z dzialu 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to samochod ladnie wyglada i z tego co tam widzialem to na screenach juz karoseria ma odbicia. Co do ilosci wielokatow to samochody w scigalkach na ps3 maja po 96k tri i jakos nikogo o to glowa nie boli.

Zreszta Brunekq nie komentuj tyle a bierz sie za polonera bo juz sie chyba zakurzyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik mi sie podoba. Ladnie odwzorowany. Dodaj jakis lakier i bedzie sie rowniez dobrze prezentowac.

 

Ale caly czas nie rozumiem tego polycountu. Moge zrozumiec ilosc poly na karoseri (ze wzgledu na shader, model zniszczen itp), ale nie na innych czesciach (kola, wnetrze). To wszystko mozna zrobic na normalach. I tlumaczenie ze w innych grach samochody maja tyle tri nic nie zmienia. W game arcie dazy sie do jak najlepszego balansu miedzy polycountem, a wygladem. U ciebie przewaza zdecydowanie ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F/X moze mozna a moze nie mozna hehe, mysle ze pisanie iz w innych grach mają tyle a tyle tri są tak czy siak zrobione duzo wnosi bo wiadomo wtedy jak to jest realnie w grach z tym polycoutem, budową, wyglądem siatek itd itp

ponizsze skriny, kiedys juz je dawalem, mysle że jasno pokazują jak to jest w grach, polycount tych aut to jak pamiętam dobrze według kolejnosci od 16k do 30k czy nawet ponad

http://img191.imageshack.us/img191/7200/motorm4x.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/6951/grida.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/4079/barnoutp.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/7900/faltout3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plutko pewnie masz rację z tą swiadmoscią, choc mysle ze Stachu chcial po prostu zachować maximum "hipolowatośći" w tym aucie stąd te 80k,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności