Skocz do zawartości

3D Stdio Max a Maya


Lukasz_D

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, Jesli chodzi o moje umiejetnosci w 3D studio max - są dobre (mozna zobaczyc w mojej galerii) ale niestety musze ogarnąć teraz Maya (wymogi na studiach no ale mniejsza z tym). Moje pytanie - czy sposob modelowania w Maya jest taki sam albo podobny ? Trudno bedzie pojąć Maya`e ? modelowanie, texturowanie, lighting i inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sciagnij triala i sam zobacz :P jak miotasz w 3ds maxie to nie powinno ci to zająć duzo czasu, tzn przesiadka, aczkolwiek wiele rzeczy jest rozwiazana tam inaczej niz w maxie :P kwestia przywykniecia chyba ze nie dasz rady przywyknac tak jak ja do 3ds wiec wtedy lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem iż, skoro zna się dobrze na maxie to pokazanie różnic już wystarczy, jak ktoś zna się na "zasadach" 3d to przejście nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza kiedy to nie jest przestawianie się na całość tylko po to by zaliczyć i tyle. Z początku zawsze są zgrzyty i nielogiczności ale to się przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawialem sie troche tej Mayki ale tak wlasciwie to modelowanie, lighting, rendering polega na tym co maxie - czyli kwestia zrozumienia i odszukania wszystkich potrzebnych narzędzi. Po godzinie uzytkowania maya byłem juz w stanie bez problemu wymodelowac jakiś kubek, butelke czy cos innego. Jednak ciagle mi sie myli z maxem i sprobuje uzywac np. maxowskich skrótów klawiszowych itd itp.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest opcja Mirror (w maxie mirror) a mayce ?

Gdziej jest opcja jak w maxie FFD 2x2x2 ( i inne) jak w maxie ?

Jak mozna zresetowac maya ?

Gdzie w majce Vertex - Cut (jak w maxie) ?

jak zmienic kolory obiektow w scenie ? (nie textury) kolory np: mam dwa plane i chce jeden biały

a jeden szary

ale czemu one sa połaczone i nie moge rozlaczyc jednego od drugiego ?

przeciez jest wszystko pod F1 ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności