Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] mieszkanie w kamienicy


boba

Rekomendowane odpowiedzi

Przebudowa mieszkania w kamienicy... załączone obrazki z etapu koncepcji, w tej chwili w trakcie realizacji... renderów tylko kilka i to mało dopracowanych jak widać bo inwestor nie potrzebował, zrobione raczej dla sprawdzenia przestrzeni i "szparek z oświetleniem liniowym" (kuchnia i pokój z racji że robione później dołączam tylko w wersji ze sketchup'a)

 

projekt: mikołaj wower

powierzchnia: 122m2

 

korytarz

http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=69248&stc=1&d=1263467236

 

łazienka gościnna

 

(poniżej)

Edytowane przez boba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzut:

attachment.php?attachmentid=69261&stc=1&d=1263468387

 

i jeszcze rys. ze sketchup'a, których już nie ma potrzeby renderować ; )

 

pracownia/pokój gościnny , kuchnia z zejściem do ogrodu

 

 

pozdrawiam,

m!

Edytowane przez boba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dział architektura, ale forum jakby nie patrzeć głównie graficzne - więc duży minus za wizki ;)

Odważna sypialnia, ciekawe rozwiązanie. Nie jestem do końca przekonany jeśli chodzi o ścianę z kominkiem, wygląda ciężko.

Tak jak pisze arch - rzut śliczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z chłopakami, rzut fajny, projekt przemyślany i ładny. Pomysł i klimat da się odczuć, ale jednak technika renderu i kilka innych spraw - kiepsko. Niestety klienci kupują oczami i nawet świetny projekt z słabą wizką , mniej się spodoba niż kiepski z super wizualizacją. Wiem z doświadczenia... Spróbuj coś wykrzesać jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dzięki za uwagi ;)

..."wizki tragiczne" - próbuję tu przemycić jakiś nowy trend i rozumiem że stąd to niezadowolenie i niezrozumienie stylistyki ..a tak bardziej serio - ostry 'sharpen, unsharp mask i podobne pozwoliły na zatarcie niedopracowania wizek... i w jakimś stopniu swój efekt uzyskałem - oprócz Zbychowatego nikt nie pytał dlaczego w bidecie jest dzióra, dlaczego krawędzie umywalki są czarne, dlaczego lustro nie wygląda jak lustro itp itd.

 

Mam to szczęście, że klienci dają się jakoś przekonać wizkami skeczapowymi do koncepcji... (choć nie do wszytkiego jeszcze ;) )

te udało mi się zrobić (wszytkie w kilka godzin na "dorwanym" starym viz4 + stary vray)

 

@kozioo - fakt - ściana z kominkiem na wizce wygląda na ciężkawą.. dla wyjaśnienia - właśnie widzę ze to czarne coś to błąd na wizualizacji, drewno to fornir merbau a płytki to imitacja trawertynu więc może niebędzie tak ciężko w rzeczywistości myślę.

 

@peter muler - to model z su - przeniesiony do viz i szybko wyrenderowany, jednak efekty tych paru godzin... jak widać "takie sobie" ;) próbowałem z Kerkythea i efekty są w sumie b. podobne, a nie trzeba mieć oprogramowania za kilkanaście tyś. zł i ustawienia ograniczają się do ustawienia światła i małych modyfikacji w maeriały z su (załączam pare obrazków poniżej wyrenderowanych w Kerkythea)

 

@jahred - postaram wrzucić się coś bardziej cukierkowego niebawem ;)

 

@zbychowaty - bateria stal nierdzewna satynowana lub inna matowiona

 

pozdrawiam,

m!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boba - to jak robisz czy tam przedstawiasz klientowi wizki świadczy o Twoim podejsciu do tematu jak i do klienta. Trafisz kiedys kogoś kto zajmował sie grafiką jakąkolwiek albo ma babcie która śmiga akwarelami jak talib moździerzem i bedzie pewny że potraktowałeś go średnio elegancko. Moim zdaniem porządna wizka wyjaśnia więle wątpliwości i świadczy o jakości usług. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boba - to jak robisz czy tam przedstawiasz klientowi wizki świadczy o twoim podejsciu do tematu jak i do klienta. Trafisz kiedys kogoś kto zajmował sie grafiką jakąkolwiek albo ma babcie która śmiga akwarelami jak talib moździerzem i bedzie pewny że potraktowałeś go średnio elegancko. Moim zdaniem porządna wizka wyjaśnia więle wątpliwości i świadczy o jakości usług. Pozdrawiam;)

 

amen ! ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boba - to jak robisz czy tam przedstawiasz klientowi wizki świadczy o Twoim podejsciu do tematu jak i do klienta. Trafisz kiedys kogoś kto zajmował sie grafiką jakąkolwiek albo ma babcie która śmiga akwarelami jak talib moździerzem i bedzie pewny że potraktowałeś go średnio elegancko. Moim zdaniem porządna wizka wyjaśnia więle wątpliwości i świadczy o jakości usług. Pozdrawiam

 

a jak trafi na kogoś kogo nie interesuje wygląd tylko cena, a jak trafi na kogoś komu zależy tylko na czasie, a jak trafi na kogoś kto potrafi czytać rysunki techniczne i wyobrazić sobie projekt, a jak....itd

o usługach świadczą realizacje, taki jest cel projektowania. amen

 

ps: co nie zmienia faktu że jest to forum dla grafików jak mówi kozioo i wizki są słabe :)

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak trafi na kogoś kogo nie interesuje wygląd tylko cena, a jak trafi na kogoś komu zależy tylko na czasie, a jak trafi na kogoś kto potrafi czytać rysunki techniczne i wyobrazić sobie projekt, a jak....itd

o usługach świadczą realizacje, taki jest cel projektowania. amen

 

ps: co nie zmienia faktu że jest to forum dla grafików jak mówi kozioo i wizki są słabe :)

 

Peter...siedzisz w tym znacznie dłużej niż ja i takich ludzi ktorzy są w stanie sobie wyobrazić projekt a zwlaszcza wyobrazić poprawnie jest bardzo mało. Poza tym przecież nie bedziesz biegał ze swoim klientem (któremu zalezy na czasie) po realizacjach (czyiś chałupach, bo mowa o wnętrzach) a w tym wypadku na prawdę wiele nie trzeba było by efekt był o 100% lepszy. ;)

 

PS Nie wiem czy amen bo z Bogiem średnio się znamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ;)

 

@Zbychowaty

Boba - to jak robisz czy tam przedstawiasz klientowi wizki świadczy o Twoim podejsciu do tematu jak i do klienta.

 

do każdego klienta i tematu podejście jest inne :)

W tym szczególnym przypadku klient wręcz nie życzył sobie wizualizacji wstępnych. Czyta b. dobrze rysunki techniczne, bo to jego branża więc nie było problemu ze zrozumieniem i wyobrażeniem przestrzeni. Jasne, że mogłem zrobić wizualizacje tylko po co? Ani klient nie doceniłby mojego trudu ani nie miałbym za to zapłacone... a żeby zrobić to dobrze zeszłyby ze 2-3 dni (wolę te 2-3 dni spożytkować na przyjemniejsze cele). Wystarczyły próbki materiałów oraz przykładowe zdjęcia z różnych realizacji gdzie dany element/materiał występował.

Jedyny problem stanowiło oświetlenie liniowe wzdłuż ścian i efekt jaki się uzyska - to było głównym motywem zrobienia tych "szkicowych" wizualizacji ;)

 

PS nie polemizuję z Tobą że wizki są świetne, ale spełniły swoje zadanie. postaram się wrzucić w nowym tygodniu wizualizacje do projektu, które kazano mi zrobić już po pozwoleniu na budowę, bo inwestor stwierdził, że potrzebuje je do materiałów reklamowych

 

@peter_muler - dzięki za zrozumienie ;)

 

@!Ewert Między sypialnią a łazienką jest przejściowa garderoba, w której z braku miejsca umieszczona jest też pralka, zaraz przy suwanych szklanych drzwiach między łazienką i garderobą

 

A co do sypialni - chciałem przeforsować takie łóżko, ale raz że się nie zmieści, a dwa, że cena to znaczny procent budżetu.

.

Leather-Round-Beds-by-Prealpi-4.jpg

.

Leather-Round-Beds-by-Prealpi-2.jpg

.

i link do producenta http://www.prealpi.it/pro1/base.html ;)

 

 

 

pozdrawiam,

m!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak trafi na kogoś kogo nie interesuje wygląd tylko cena, a jak trafi na kogoś komu zależy tylko na czasie, a jak trafi na kogoś kto potrafi czytać rysunki techniczne i wyobrazić sobie projekt, a jak....itd

o usługach świadczą realizacje, taki jest cel projektowania. amen

 

ps: co nie zmienia faktu że jest to forum dla grafików jak mówi kozioo i wizki są słabe :)

 

Tu bym z tobą trochę popolemizował :), · jeżeli trafia na kogoś, kogo nie interesuje wygląd, (czyli projekt) a cenna to szanujący się architekt ;), który świadczy jak to piszesz wysokie świadczenia nie podejmie się tego, bo w moim pojęciu dla architekta Warzna jest, jakość a za tym idzie cenna, chyba ze mówimy tu tego tupu architektach, którzy stawiają ”biedronki” i robią kasę na Bublach.... Jeśli rozchodzi się o czas..Mmm..Jóź potem widzę te usprawiedliwienia architekta, „ bo inwestor nie dał więcej czasu i dlatego tak to wygląda, nic nie mogłem poradzić..” A do krytykowania architektury Będzie to pierwsza osobą w rzędzie, która zabierze krytyczny głos ze tak nie należy projektować.. Wiec skoro nie mógł poradzić sobie z czasem to może niech sobie odpuści..I zrobią ci, którzy poradzą sobie z czasem i przed wszystkim z projektem..Jeśli trafia na ludzi już konkretnie sprecyzowanych i z gotową wizją, to architekt jest prowadzony za rączkę i służy, jako biurkowy robotnik i encyklopedia, co poda mu rysuneczki itp. To ok., Jeśli się, Na to godzi..I potem się nie utożsami z tym, prosta sprawa. Każda z tych rzeczy możemy podważyć, tak jak i moje, co dla nie, których utopijne i zbyt ideowe argumenty.

O usługach Świlcza realizacje..? Gdy by tak było nieco inną w Polsce byśmy mieli architekturę.Chyba ze inaczej rozumujemy pojęcie świadczenia usług,:) Jesteś bez wątpienia bardziej doświadczoną osobom niż ja. Ale wykonywanie np.: dok. bud. W 4 miesiące, ( bo przetargi tak wyglądają, kto szybciej i za mniejsze profity), gdzie potem się okazuje , ze jest stawiane Piętro w centrum handlowym, a nikt nawet nie widział rysunków wyk na budowie. Po otwarciu na stepuje uzupełnienie dok. projektowej, no czasem się jakiś strop osunie no, ale co tam, nasze centra handlowe są przecież bardzo bezpieczne, i wysyłać tylko tam byłe żony bądź teściowe. Mimo tego ze ilość zrealizowanych obiektów firmy XX jest bardzo imponująca ma rozumieć ze ich usługi są wysokich lotów.?

Wiec nie tak do końca o usługach świadczą realizacje..Oczywiście pytanie czy to są dobre realizacje.? Czy masowe.? Temat długi jak rzeka.. Zmierzam do tego ze w dzisiejszych czasach nacisk na tak zwany marketing dobre prezentowanie swoich projektów, produktów itp. nie ważne o branże przekłada się w późniejszym czasie, na jakość twoich usług od samego początku trwania danego projektu a nie tylko jego końcowe meritum w postaci namacalnej materii jakom jest architektura, pomijając jak ty sam do tego podchodzisz i jaki masz szacunek od swojej pracy i swojej firmy/pracowni /nazwiska..

Jest to bardzo moja subiektywna ocena, nikomu nie narzucam jej, ani nie neguje innych itd., Ale warto czasami o tym pomyśleć i się zastanowić..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności