Skocz do zawartości

Nata: Teczka 2d


Nata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bo architektura wnętrz to coś pomiędzy architekturą ( po której bez problemu zaprojektujesz także wnetrze i, chociaż porównanie jest naciągane, kierunkiem artystycznym, czyli uczysz się wszystkiego po trochu... Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na architekturze ale rysunek jest jak najbardziej ok, najbardziej podoba mi się zgięcie ręki - kontrast z tłem, mogłoby byc więcej takich ciemniejszych plam, które przykuwałyby oko. A z tym 'puszczaniem' to właśnie fajnie wyszło - od prawej do lewej leci, z tym że im bliżej kartki mogłabyś pociągnąc nawet samą linią.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzisz na zajęcia czy masz swoich modeli? Tak jak napisał Coyote popróbuj węglem, większa swoboda. W ostatniej postaci posypały się proporcje - za krótkie przedramiona i coś nieciekawego dzieje się z jego lewym barkiem. Wrzucaj więcej postaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej postaci widac że musisz bardziej popracowac nad kompozycją, nie ucinac pewnych elementów (dłonie), wygląda to wtedy jakby się żywcem nie zmieściło na kartce. Na początku rozrysuj sobie postac za pomocą prostych brył, ustaw ją i zaznacz niektóre długości i szerokości, żeby potem nie było problemów z proporcjami. Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo racja, zawsze sobie mierzę głowę i ile się zmieści w długości i w szerokości i wydaje się, że się zmieści. Potem wyrysowuje wszystko i nagle się okazuje, że się nie mieszczę... Ok następnym razem zrobię tak jak mówisz, dzięki :)

Polka dot - dzięki, ale jeszcze muszę kilka poprawek i tak wnieść :) Zresztą nie wiem co Ty tu widzisz fajnego, zwłaszcza w porównaniu do Twoich prac związanych z archi. :P

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo, wielkie dzięki Coy, ten filmik jest świetny :D Od razu będę wiedziała jak zmieścić postać na kartce i jeszcze łatwiej proporcje uchwycić :) Tak to musiałam mnóstwo pomiarów zrobić, a efekt i tak marny.

Tzn na filmiku wydaje się to łatwe, ale zobaczymy w praktyce.... :D

 

I poprawiłam tą kompozycję, jeśli jakieś uwagi to słucham, bo nie wiem czy dobrze jest to potrektowane walorem, ciężko było :)

ciagletenludekwmojejglo.jpg

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, masz rację, bo i tak nie zdążę, żeby wszystko było wyrysowane.

 

Wrzucam dalej, niestety nie umiem zmienić w skanerze żeby był mniejszy kontrast:P

mebel rzymski:

mebelrzymski.jpg

I meble romańskie:

Tu też są elipsy przy krześle, teraz dobrze?

Szafka się przekręciła podczas skanowania:P

mebelkiromanskie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim formacie są prace? Co do nich samych to, podoba mi się, że widać konstrukcje, osobiście bardziej przeciągał kreski, nadaje to większej dynamiki. Fajnie jakbyś starała się skupić detal w jednym miejscu, a resztę zostawić trochę niedopowiedzianą. Jedyne co mi się średnio podoba to szraf, bardzo chaotyczny. Ale ogólnie arty na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format a3:) Ale chodzi Ci o to, że za dużo kierunków w szrafie czy że jest niechlujny?

Edit: a jeszcze co do puszczania to chciałam je dobrze wystudiować, żeby się utrwaliły lepiej:)

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn szraf, to jakby nie było jest dość indywidualna sprawa, ale w rys. architektonicznym powinien być jednak trochę bardziej staranny. Kreska przy kresce, nie urywana gdzieś w połowie i w miarę prosta. Co do kierunków to niekoniecznie, różne są gusta, ale podobno najlepiej zaczynać po formie :)

a tu link do jakieś pracy z digartu, może coś trochę zobrazuje.

 

http://www.digart.pl/zoom/1128076/Willa_Pod_Jedlami.html

 

A tu jeszcze galeria jakieś szkoły rysunku, zawsze podobały mi się ich prace i z tego co się orientuje mają renomę. Nie, nie uczęszczam do nich, jakby mi ktoś reklamę zarzucił ;D

http://domin.pl/?mod=gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kolumny na pierwszym obrazku? Właśnie nie wiedziałam jak te elipsy powinny wyglądać.

 

 

na pierwszym i na drugim....jak nie wiesz jak powinny to wpisuj je w kwadrat..

na tym pierwszym obrazku już masz niby abakusy..ale te elipsy powinny je bardziej 'wypełniać'..są zbyt płaskie..

elipsa to jest okrąg, tyle że w perspektywie..pomyśl sobie jak okrąg wpisany w kwadrat wygląda na płaskim obrazku..gdzie się stykają etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuj, rysuj, wszystko to tylko kwestia praktyki i czasu :) Już to pisałem na forum, ale napisze raz jeszcze, że dobrze jest robić ćwiczenia na prostą kreskę, wiele ułatwia. Co do rysunku z digarta, to właśnie fajnie widać jak kreska się układa, gdzieś ciemniej, gdzieś jaśniej, ale zawsze prosta i staranna, lekka. Wyszczególnione tylko jedno miejsce z detalem, fakt, uciekło trochę na środek, gdzie teoretycznie powinno być w 1/3, według złotego podziału, ale reszta jest fajnie tylko zaznaczona. Radze oglądać więcej takich prac, da rade się poinspirować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace z dziś: kolejne krzesło, znowu romańskie. Starałam się puścić siedzenie chociaż lekko... :P

krzesloi.jpg

 

I jeszcze tło dorobiłam

beztytuudsds.jpg

 

I ta nieszczęsna postać, 1,5h na brystolu. Kończyny są niewystudiowane, niestety nie dało się, tata się straaasznie kręcił :P

tatus.jpg

Jak cieniować ubraniaa ? :(

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść malowanie krech linijką i poprzeciągaj je. Jeśli "puszczasz" jakąś część obrazka, rób to konsekwentnie. Oparcie jest blade na całej powierzchni, natomiast lewa noga, która powinna być również mniej zaznaczona, ma mocniejsze kontury, niż noga na pierwszym planie :) Co do drugiego, to wali się perspektywa w kanapie. A co do ubrań, to w helpie są jakieś tutoriale odnośnie ich malowania :)

edit:

Właśnie wyczytałem, że to rysunki pod kątem ASP... A to ja za cienki bolek, żeby rady dawać. Myślałem, że na architekturę startujesz, także miej pełen dystans do tego co pisze :)

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuurdee, bez linijki?:D To bedzie jakaś masakra :PP Ale rzeczywiście odkąd używam linijki to łapa mi zdrętwiała. Jak mam poprzeciągać? Do punktów zbiegu?

Nie, masz rację, muszę odstawić linijkę, bo nawet szrafu nie mogę zrobić...

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdee, przecież bardzo dobrze, że mi tak piszesz:) Mimo, że chcę iść na ASP to i tak chcę osiągnąć taki poziom w archi. A na architekturę też będę próbować :P

To obrazek z dzisiaj, nie mogłam detalu rozszyfrować eh :P

lwianoga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni ołówek bardzo fajny, mimo że jest mało kreski, jest przestrzeń, no i to co mi się podoba, że już na tym etapie dbasz o detal, w pierwszym coś się Pani stało z nosem i ustami. Pamiętaj że w cieniach, też dzieje się bardzo dużo, póki co są płaskie, zwłaszcza własnie w portrecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uf uf, aż tu wre od pracy. Jak na moje oczęta, to mocno gryzie się to jak rysujesz z tym co rysujesz. Z jednej strony mamy poste linie od linijki a zaraz obok poprowadzone Twoje, które są bardzo nerwowe i chaotyczne. Nie za bardzo wiem co mają one opisywać. Dajesz kontur opisujący na co patrzymy i masę kresek w jakimś kierunku (wybór chyba pada na to jak wygodnie Ci trzymać ołówek), które mają niewiele wspólnego z obiektem poza tym, ze go wypełniają. Podpatrz sobie jak inni lecą tak kreskami, coby coś opisywały, a nie tylko zaciemniały powierzchnie. Draperia to standardowa zmora i w niej takie Twoje szrafowanie nie może wyglądać pięknie. Więcej luzu polecam. Pobaw się tym co robisz, złap inaczej ołówek, pokombinuj, pobaw się w naśladowanie stylów, zrób jakieś masterkopis (np da Vinci fajnie opisywał formę a dużo jego rysunków da się dostać w sporym rozmiarze, jak będziesz miała problemy ze znalezieniem to napisz do mnie ;)).

Ogólnie fajna teczka i zaglądam tu bardzo często. Jak zróżnicujesz tematykę i czasem nasmarujesz w perspektywie coś innego nisz mebel to i fanów Ci przybędzie i umiejętności, bo za dużo tu wciąż potencjalnej studentki arch a za mało Naty (Natalii? ;)) i jej otoczenia ;)

Baw się dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki za zainteresowanie :D

Akurat bardzo mi się podoba rysowanie architektury i dostałam zadanie narysowania mebelków i strasznie mnie to wciągnęło :) Wiem, że to wszystko jest pod kątem studiów, ale rysując nie myślę o tym wcale, rysuję, bo sprawia mi to radość i chcę to robić ciągle :D

W sumie nie wiem jaką tematykę mogłabym jeszcze poruszyć w swoich rysunkach, z technik bardzo intryguje mnie akwarela, ale strasznie mi to wychodzi i nie warto się teraz do tego zabierać póki kiepsko mi wychodzi cała reszta :)

Ale biorę sobie wszystko do serca i poszukam Leonarda i przestudiuję na pewno jeszcze dzisiaj :)

Tomek - ojj rzeczywiście strasznie płasko to wszystko wyszło, dzieki :)

Edytowane przez Nata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mału up :)

 

Poprawiłam trochę to wnętrze, niestety użyłam markera, co dało taki oto efekt, ale przynajmniej się przejechałam i więcej tego nie zrobię :P

wnetrzete.jpg

 

Mebel jeszcze gotycki

krzeslo0.jpg

 

Dalej, meble renesansowe:

krzeslo1.jpg

krzeslo.jpg

szafaq.jpg

 

I wnętrze renesansowe:

wnetrze2j.jpg

 

Liczę na rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam trochę coś innego, kilka ćwiczeń z kompozycji:

1. Połączenie 4 słupków

sklepienie1.png

2. Kompozycja z 48 elementów

3. Kompozycja z kwadratem i 4 ekranami (a4)

innen.jpg

4. Szkic roślinki :P

stokroptki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem parę ostatnich stron i muszę powiedzieć: wow. Duży progres. Świetnie wychodzą Ci prace konstrukcyjne. Aż samemu nabrałem ochoty na pobawienie się z wnętrzem albo jakaś ciekawą perspektywą i jutro zrobię sobie kursik po starówce ze szkicownikiem :D

 

Jednak mimo wszystko unikałbym, na Twoim miejscu tych 'promieni' świetlnych robionych gumką. Strasznie wyrwane z kontekstu i trochę burzą odbiór.

 

Dziwie się, że taki mały odzew pod Twoją teczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest konstrukcja (choć schody jej nie mają), to do rzyci, że znów z linijki. W pierwszej martwej bardzo wali się perspektywa. Spróbuj też trochę luźniej potraktować szraf, chyba za bardzo się spinasz i widać tu też, że brak jest prostej krechy. Robisz jakieś ćwiczenia samej kreski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z linijki, z linijki... :) Bo na asp na egzaminie można jej używać to dlatego. Co do szrafu, no to nie wiem, od zawsze miałam z tym problem, łuczki zamiast prostych kresek, a w kóncu trochę się już naszrafowałam. Nie wiem czy się spinam, ale chodzi o to, że chaotyczny jest tak? Nie mam pojęcia jak się zabrać za ten szraf.

 

Status - dzięeeeki :D Już teraz rozumiem, rzeczywiście wyglądało mi to dziwnie, ale nie wiedziałam, że mogę tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Status te dwie czerwone strzałki nie oznaczają chyba linii zbiegu, nie ?

 

To, że można używać linijki chyba nie oznacza, że kreska musi być krzywa. Jeśli od niej odstąpisz i porobisz parę prostych ćwiczeń, zobaczysz, że poprawi się także Twój szraf.

Postaraj się szrafować od jakiegoś brzegu, najlepiej po formie (równolegle do krawędzi), nie urywaj kresek w połowie, nie dziubaj, nie rób niepotrzebnie przypadkowych kresek. Kiedy już nałożysz szraf po formie nałóż drugą "warstwę" pod kątem i w taki sposób staraj się właśnie wzmacniać walor. Jeśli chcesz narysuj sześcian (odręcznie, bez linijek), poszrafuj go i wrzuć tutaj :)

A co do ćwiczeń na kreskę, tak jak już pisałem kiedyś: weź sobie arkusz co najmniej 70x50, narysuj punkty na około i połącz je wszystkie kreskami (każda z każdą). 30 min dzienne przez pare miesięcy i odstawisz spokojnie linijkę :)

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówcza praca. Geometria była moim strasznym nemezis jak chodziłem do szkoły rysunkowej. Dużo rysowania, gdzie wszystko musiało się zgadzać, a do tego trzeba było rozszyfrowywać opisy, co przyprawiało moją małą główkę o zawroty głowy. Prostą ręczną kreskę można oczywiście sobie wyćwiczyć, ale trzeba naprawdę duuużo rysować, jakieś kilkanaście/kilkadziesiąt brył tygodniowo i po kilku miesiącach powinnaś dość swobodnie rysować takie rzeczy.

 

Z tego co przejrzałem, to chyba najbardziej zauważalnym dla mnie błędem były przekręcone elipsy, głównie w nogach krzeseł. Jeśli są one równoległe do horyzontu, ich dłuższe osie również powinny być. Może spróbuj je przedłużyć lekko ołówkiem? Wtedy będzie Ci łatwiej sprawdzić, czy coś jest przekręcone. Przy malutkich odcinkach mogłaś to przeoczyć, tak to sobie przypuszczam.

 

Nie doczytałem, ale czy próbujesz z ASP i architekturą? Jeśli to drugie też, to do jakiej szkoły chodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności