Skocz do zawartości

Teczka 2d: początki


navigrafa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem już na forum od 3d maxa 3.0, jeszcze jak użytkownicy składali sie na te forum...i takich beznadziejnych komentarzy nie widziałem...(teraz była małam, przerwa w grafice:P)

 

JmTm00- wydaje mi się że ustalenie tematu to sprawa użytkownika który go dodaje, jak się nie podoba nie wchodź...

Proszę o konstruktywne uwagi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od tak dawna już tutaj jesteś to na pewno nie ominął Cię ten wątek http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=34900

także lepiej zmień nazwę na poprawną...

Jeżeli przeczytałeś/łaś artykuł, który przygotował prrrszalony i dalej nie wiesz o co biega wrzucając antyanatomiczną gumową lalkę to chyba masz poważny problem... a po to właśnie są takie artykuły czy inne wątki na tym forum, np domowe przedszkole żeby 100 razy nie pisać bez sensu o tym samym że to leży tamto leży jak wszystko gołym okiem widać... pozatym jak tu jesteś tak długo to na pewno wygrzebałeś/łaś mnóstwo rad i porad jak dobrze rysować/malować także... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JmTm00- wydaje mi się że ustalenie tematu to sprawa użytkownika który go dodaje, jak się nie podoba nie wchodź...

Proszę o konstruktywne uwagi, pozdrawiam :)

 

Przykro mi ale nazwa tematu poprzedzona tzw. prefiksem to już wymóg.

Być może pamiętasz jak za czasów DrUga panował free for all i każdy zakładał nazwę jaka mu się podobała, ale te czasy minęły. Proszę o poprawienie nazwy wątku na zgodną z zasadami działu 2D. Znajdziesz tam wątek Zasady.

 

a co do pracy: polecam nie zajmować się od razu anatomią, tylko praktykować na prostych przedmiotach, aż będziesz w stanie wejść w temat postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz ze wystarczy przeczytać tutka i już gotowe? zajmowałem się 3d:P w digital p.. "startuje", Widocznie to już klika, ładnie bronisz kolegów :)

 

ehh 3d do digitalu ma sie tyle co jabłko do banana, jedno i drugie owoc, i tylko to mają wspólnego... tez siedzie zarówno w 3d i w 2d, i uwierz ze jednego nie nauczysz sie od drugiego, natomiast nauczyc sie mozesz od ludzi i to duzo. poprpstu przyjmuj krytykę, czytaj to co dostajesz w linkach, szukaj sam, baw sie, rysuj, pracuj, jak Cie ciagnie do anatomii to rob anatomie, mimo że radzą Ci zaczac od czegos prostszego, człowiek jak rysunek to najtrudniejszy temat w zakresie rysunku, zaczynając od razu od tego, dojdziesz to perfekcji ale znacznie dluzej niz jakbys zaczął od cegos prostego i dopiero do anatomii przeszedł. skoro jestes na forum długo, to wiesz ze "nowi" zawsze są "jechani" a starzy się trzymają razem bo po peirwsze są "starzy" a po drugie potrafią więcej. Dlatego przyjmij krytykę i podejdź z pokorą to rysunku jeśli chcesz sie czegos nauczyc. i o własnie, duzo rysuj manualnie, ołówkiem, nie ma nic lepszego do poprawy digitalu jak najpierw praca na papierze...

Ja tez przez to przechodziłem, przez wszystkie komentarze pierwsze itd.

Także do pracy i progresić, progresić.

 

pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje:p(muszę kupić wazelinę XD).

Temat poprawiony...nie ukrywam że światło i cienie to trudna sprawa dla mnie,nie czuje jeszcze tego, ale się staram !

 

Zamieszczam nowa prace, jeszcze nigdy tak nie zepsułem pleców(trochę na szybko robiłem :) )

 

leave.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jakbyś próbował robić fotomontaż xD

jednak coś mi się wydaje że ona nie powinna mieć takiego koloru skóry, wieczór, krótsze długości fal świetlnych i te sprawy w efekcie powinna być raczej pomarańczowa :P

a jej plecy powinny być ciemniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj mocnych ciemniejszych kolorów od tego który chcesz osiągnąć na oddzielnej nowej warstwie ustawionej na soft light. To dobry sposób na uniknięcie plastikowości a jednocześnie walor i kolor świetlny nakładasz na oddzielnej warstwie.

 

Potem z najmocniejszymi cieniami i światełkami pobaw się dodge i burn na warstwie pod spodem tej z "soft light" , jakimś mniejszym pędzelkiem tylko przed użyciem tych narzędzi zapisz pracę bo można sobie nieźle zwalić jak się przesadzi zdarzyło mi się kilka razy.

 

Nie wiem taka moja rada, mam nadzieję że się przyda coś innego od "wrzuć jakieś ćwiczenia, porysuj bryłki itp"

 

Poza tym chyba wszystko co tu wrzucamy to ćwiczenia a nie praca zarobkowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie masz dwa światy... poszukaj syntezy, czyli musisz nadgonić wiedzę na temat światła i koloru... nie rozumiem czego się tu bać jak wszystko jest cyfrowo i masz opcje "save and load", do odważnych świat należy, metoda prób i błędów też się sprawdza...

 

Poza tym chyba wszystko co tu wrzucamy to ćwiczenia a nie praca zarobkowa ;)

Uważniej bym się rozejrzał na Twoim miejscu w dziale 2d... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zeby dzialanie na bialym tle bylo totalnie zle, ale osobom poczatkujacym bardzo zaleca sie zaczynac na 50% zupelnie neutralnej szarosci. Samo tlo w wiekszosci przypadkow ma silne odzialywanie na efekt koncowy, krotko mowiac to, jak zaczynasz bedzie mialo wplyw na to jak zakonczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności