Skocz do zawartości

Finished 2d: miasto


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

Szkice i obrazki do strony internetowej:

http://loyalty.sointeractive.pl/

 

lot1web.jpg

 

lotnisko.jpg

 

miastocz2web.jpg

 

miastocz2kolor1b.jpg

 

lotnisko2.jpg

 

terminalkolor1a.jpg

 

skladw.jpg

 

Kilka teł do prezentacji reklamowej programu, które to jakiś czas temu robiłem na zlecenie. Niestety pierwsze, z którego byłem najbardziej zadowolony nie zostało wykorzystane :]

 

balagan.gif

 

miasto2web.jpg

 

miasto2cweb.jpg

 

sklads.jpg

 

wnetrza.gif

 

magazyn.jpg

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:D dzieki mi tez ta pierwsza sie najbardziej podoba.

Jezeli chodzi o perspektywe to z głowy, punkty zbiegu tak, ale bez linijki bo czasem trochę zaginam perpektywe i muszą być troche krzywe, i ogolnie nie korzystam z linijki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodnie zupełnie elegancko...

Z jednej strony taka prostota tradycyjnego rysunku...z drugiej ilość szczegółów, dokładność w wyrysowaniu perspektywy, mnogość obiektów...bla bla bla ;]

Jestem na Tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra!! Jeżeli Wam sie podoba to tym bardziej sie ciesze z tego jak to wyszło, zwłaszcza, ze biurowo biznesowe tematy to nuda raczej i troche sie męczyłem momentami z tym zleceniem, dośc mechanicznie podchodziłem, wiec pewnie, dlatego takie bezosobowe wyszły im dalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dręczą mnie jeszcze dwa pytania Panie Woj:

1-ile czasu mniej więcej zajmuje wykreślenie takiej perspektywy jak te co tu zapodałeś

2-normalną, częstą rzeczą jest że punkty zbiegu wystaja po za kartkę (o ile zaczynałeś to rysować na kartce) to wtedy co? Drapiesz po stole, doklejasz kartkę? Wiem że może głupio to drugie pytanie brzmi ale nie wiem jak to wygląda. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, swietna robota !

 

emmilius- skoro zajrzalem to odpowiem na drugie pytanie- pewnie wwoj zrobil to na oko, jak wiekszosc osob ktore wykresla perspektywe, jezeli chcesz byc badziej precyzyjny to robisz podzialke - wykreslasz moduly na lini znajdujacej sie na lini horyzontu, oraz rysujesz druga linie tuz przy krawedzi kartki i wykreslasz proporcjonalnie mniejsze moduły- mozesz je ponumerowac np. 1,2,3.... i wtedy dosuwasz olowkiem od duzego modulu 1 znajdujacego sie zalozmy 'na srodku' kartki, to mniejszej 1 ktora jest na krawedzi... troche ciezko moze to wytlumaczyc pisemnie, lepiej pewnie by wygladalo rozrysowane ale na uczelnie sie spiesze;]

 

 

ale na bank zrobil to na oko,bo watpie ze chcialoby mu sie wykreslac takie rzeczy, w dodatku widac ze na tyle jest precyzyjny i obcykany ze nie musi wykreslac, racja?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Sorry, ale miałem ostatnio urwanie czachy :) i wpadłem w wir pracy

Co do rysunku to zalezy jak duzo ma urozmaiceń np. miasto daje rade zrobic w jeden, albo dwa wieczory po pracy, ale ile mi to dokładnie zajmuje to nie wiem bo nie mierze dokładnie, prostrze magazyn albo jakies biuro to ze dwa na wieczor. Animacyjka gif to praktycznie cały weckend :], a nawet nie zostala wykorzystana :/

 

Co do wyznaczania perspektywy to nie bawie się raczej w dokładne zachaczanie o punkty zbiegu tylko najłatwiej mi sie rysuje gdy najperw zaznacze sobie główną płaszczyzne na której bede sie opierał w kompozycji, moze byc ustawiona pod kątem, miec 2 albo (więcej gdy sie wygnie) punkty zbiegu, gdy mam taką płaszczyzne to reszte już widze jak rysuje. Przykład podstawki:

perspektywa.jpg

Ważne dla mnie zeby nie gmatfać sobie widoku zbędnymi liniami pomocniczymi, wiadomo ze trzeba pamiętac np. o perspektywie (zbiegu) lini prostopadłych do płaszczyzny, ale rysowanie za dużej ilości lini może zagmatwac, i przeszkadzać w komponowaniu rysunku. W samym rysunku, kompozycji skupiam się nad tym, zeby obiekty które znajdą się w scenie podkreślały główne kierunki perspektywy.

Wszystko to wiadome sprawy, ale często się o tym zapomina i wtedy jest pod górke.

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim - dzięki =]

wwwoj - aaa teraz to jasne, z tym że oczywiście pewnie trzeba wprawy w dokładnym wykreślaniu perspektywy żeby robić sobie takie luźne szkice - mieć obraz bardziej w głowie niż na kartce. Fajnie że funkcjonuje to podobna zasada (skill) jak np też w anatomii/proporcjach , pierw człowiek mierzy głowy, konstruuje logicznie postać a potem w miarę zdobywanych umiejętności (podpieranymi wiedzą rysunku z natury) takie rzeczy odbywają się intuicyjnie. Dzięki i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe dzieki Wam!! :D nie spodziewalem sie takiego pozytywnego odzewu :]

emmilius: chory komentarz :), a najgorsze ze sobie to wyobraziłem :/ zanim zdąrzyłem zablokowac tą myśl :\

 

Ps: dorzuciłem jeszcze jednego szkica z panoramką miasta w pierwszym poście. Dość dziwny jest, ale to była wytyczna zleceniodawcy zeby na jednym rysunku zmiescic lotnisko, przystań promową, dworzec, przystanek autobusowy, postój taxówek i bank. Przyznam ze sprawiło mi to spory problem, szczegolnie ze obiekty nie mogły być zbyt małe(w dalekiej perspektywie)

 

Pozdro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności