Skocz do zawartości

"Mako Shark" concept bike


Ayzen

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

 

render23export.th.jpg

 

render21export.th.jpg

 

Moje pierwsze podejście do maxa, pytanie do Was o wszechwiedzący :), jak się zabrać do teksturowania tego poniżej:

 

siatka1d.jpg

 

Wszystko w nurbs jak pewnie widzicie, pomysł jest taki że chcę zrobić carbon z białymi naklejkami gdzieniegdzie, jak rzucam na to unwrapping to przerabia nurbs na mesha czy tam na poly, dobrze mowie? :P, robi się straszna sieczka, gesto bardzo, komp się poci krzyczy płacze, a ja się nie znam na tyle żeby biedakowi pomoc.

btw to forum nie obsługuje literki o-z-kreską, dziwne dziwne

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ayzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość kakaku

Moim zdaniem to powinieneś zrobić cały motor a potem go teksturować bo model może się jeszcze zmienić a wraz z tym i siatka unwrapa:) Ja używam Xraya. Bardzo fajny.

 

PS. Chodzi Tobie o "Ó" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to powinieneś zrobić cały motor a potem go teksturować bo model może się jeszcze zmienić a wraz z tym i siatka unwrapa:) Ja używam Xraya. Bardzo fajny.

PS. Chodzi Tobie o "Ó" ?

Cały model jest już gotowy, co do ostatniej śrubeczki, po czym wnioskujesz że nie jest? o czymś zapomniałem? coś do poprawki w modelowaniu?

..i tak, chodzi mi o

"Ó"
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Oj sorki nie luknęłem tych miniaturek:p

Myślałem że to referki i nie chciało mi się otwierać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest tylko po co ? Skoro tym nie da się skręcac?

promien.jpg

Zawieszenie zwrotnicowe, 20 stopni promień skrętu. Takie samo jak w np.

Suzuki Nuda z 1987, swoją drogą jeden z najładniejszych concept bike'w Suzuki

1987_Nuda_AC-London_01_450.jpg

lub np Vyrus

Image09.jpg

kąt skrętu to 18-24 stopni przy takich zawieszeniach jeśli mnie pamięć nie myli.

Wiec odpowiadając na Twoje pytanie, kierownica jest po to żeby było gdzie powiesić siatkę z zakupami w drodze ze sklepu, jako że zapomniałem o bagażniku =D

 

Oj sorki nie luknęłem tych miniaturek:p

Myślałem że to referki i nie chciało mi się otwierać:P

:)

 

Nie mogę sobie poradzić z tymi naklejkami, pootwierałem coś tutoriali ale rożne cuda się u mnie dzieją jak dodaje UVW na rożne płaszczyzny ;/.

Mogł by być ktoś tak łaskawy i skierować mnie na dobrą drogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy motór choć tyłek ma brzydki - nie siedzi mi względem tego masywnego przodu -jest "sharkowaty" ale równie dobrze mógłby się nazywać pirania ;) bo myśląc o rekinie widzę jego płetwę grzbietową...no chyba, że w tym wypadku taka płetwa byłaby wyposażeniem stroju bajkera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się zabrać za robienie naklejek, jak robię uvw mapping to z nurbs się robi siatka i komputer zdycha, jak się zabrać do robienia naklejek na czymś takim ? ? ?

Tak samo nie mam bladego pojęcia jak wymodelować bieżnik na oponie motocyklowej, ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurbsy sie nie unvrapuje...

Jeśli chcesz unwrapować model NURBS musisz go przełożyć na poly.

pytanie o nurbsy zadałem rok temu, już nie aktualne ;), nie załadowało mi pikczersa do postu powyżej, właśnie edytowałem z nowym linkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzylem na daty. Bardzo ladnie :) Ci to wyszlo. Opona na bump mapie?

tak, nie chciało mi się tego modelować [czytaj: nie wiedziałem jak się za to zabrać] a teraz nie chcę mi się już nic w nim zmieniać, model leżał na dysku kawał czasu nieruszany, pobawię się tylko z materiałami i zmontuje scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evga1.jpg

evga2.jpg

 

Mapy testowe, obranduje go po ludzku, z nazwą mako Shark, nie mam pomysłu jak zrobic realistycznie materiał karoserii [motoserii? :)] z rysami, brudem, naklejkami, i wszystko z innych materiałów, blend? composite [vray]? zamotałem się z tym trochę, za dużo ustawień :P

zaraz podeślę mapkę z tym co chcę zrobić, moze ktoś mi pomoże

evga2.jpg

Edytowane przez Ayzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności