Napisano 21 Luty 201015 l Witam Moje drugie podejscie do parowozu : ) Pm36 - parowóz pośpieszny polskiej konstrukcji. Projekt powstał w roku [/url]1936. W następnym roku wyprodukowano doświadczalną serię dwóch maszyn, z czego jedna (Pm36-1) posiadała otulinę aerodynamiczną. Lokomotywa ta zdobyła złoty medal na Wystawie Techniki i Sztuki w Paryżu w roku 1937. Obydwie maszyny były wykorzystywane w ruchu planowym do prowadzenia pociągów pośpiesznych. W czasie II Wojny Światowej zostały przejęte przez władze niemieckie i były nadal wykorzystywane. Parowóz Pm36-1 został w czasie wojny złomowany (okoliczności zakończenia eksploatacji są niejasne (niektóre źródła podają, że Pm36-1 (podczas wojny nosiła oznaczenie 18 601) początkowo pracowała we Lwowie, później przekazano ją ośrodkowi badawczemu Grunewald, w międzyczasie zdjęto z niej otulinę aerodynamiczną, zaś po wojnie znalazła się na terenie Białoruskiej SRR, gdzie pracowała do 1951). (źródło: wikipedia) wiecej na http://parowozy.net/parowozy/pm36 Modelowanie 3ds max Rendering vray Pozdrawiam Rafał Edytowane 23 Luty 201015 l przez RaV85
Napisano 23 Luty 201015 l Autor Dzięki. Niestety nie mam siatki przed MS ale może na tej będzie cos wiecej widać. Pozdrawiam
Napisano 23 Luty 201015 l Ciekawie to wygląda ale mam wrażenie jak by całość była doświetlona dziwnym pomarańczowym światłem, które zapewne miało imitować słońce, lub jakąś wielką pomarańczową ścianę, która odbija częściowo światło. Ogółem podobają mi się zdjęcia retro. Fajnie by było jak byś dołączył jakiś wątek historyczny co to za kolej itd..
Napisano 1 Marzec 201015 l Ładny model. Co do renderów to najlepszy dla mnie 4-ty od góry ale dopracowałbym blura lokomotywy do zdjęcia dokładnie bo od razu widać, że wstawiony i zmienił bumpa na blasze. Jest zbyt równomierny i noisowy. Deko zabrudzeń też by się przydało i fota wtedy by wyszła jak ta lala. Drugi co mi się podoba to ten z boku na samym dole pierwszego postu. Jest wg mnie najnaturalniejszy ze wszystkich. Ten 2 wyżej nie siedzi na torach niestety. Z nowych renderów też mi się podoba ostatni. Kolor jej trochę się wybija z otoczenia (przydało by się zjechać z saturacji) ale lepiej mi się podoba niż testy z sepią. Perspektywa od dołu coś mi nie pasuje jak popatrzysz na przód i ułożenie podkładów pod torami oraz dziwny prześwit pod spodem jakby nie było kół z drugiej strony.
Napisano 16 Kwiecień 201212 l Witam Moje drugie podejscie do parowozu : ) Pm36 - parowóz pośpieszny polskiej konstrukcji. ... Modelowanie 3ds max Rendering vray Bardzo proszę o kontakt autora tej wizualizacji lokomotywy Pm36 na adres [email protected]. Ze względu na chęć opublikowania tego zdjęcia w pisanym do Przeglądu Komunikacyjnego artykułu związanego z aerodynamiką proszę o zgodę na jego publikację i ewentualne dane autora (do wpisania w artykule). abmis (Adam Mańka)
Napisano 16 Kwiecień 201212 l Wspaniała realizacja absolutnie kapitalnego tematu. Chwała Ci za odkopanie tego cudu techniki i że dzięki Tobie można go zobaczyć w pięknym detalu a nie jak dotychczas na niewyraźnych fotografiach. Piękny model i fajnie wkomponowany w tło. Czy myślałeś o pokazaniu go w ruchu? Ożyw go koniecznie. Wart jest takiego obrazu! Piękny.
Napisano 17 Kwiecień 201212 l Ciekawa sprawa, design w tamych czasach był naprawdę na wysokim poziomie. Model i kompozycja też. Na pierwszy rzut oka wydaje się współczesne dzieje a tu taka niespodzianka. Lubię takie klimaty.