Skocz do zawartości

Wiz: Kawalerka


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

przedstawiam moja ostatnia wizualizacje zagospodarowania dosc duzego pomieszczenia - kawalerki, moze nie typowa, ale dazylem do tego....

 

kazdy jeden element sceny wykonany przezemnie, to drugi fakt tej wizki aby sie sprawdzic w zaparciu do modelowania mozna rzecz ujac :D,

 

poczatkowo mialo to byc cos na wzor ikea style zainspirowane przez pewnego usera digart.pl, lecz odbieglem od koncepcji w wyniku czego niektore elementy nie naleza do asortymentu ikea tak wiec nie nazywam watku "ikea style"

 

samo pomieszczenie, jego uklad zainspirowane nowym katalogiem IKEA 2010...

 

z gory podziekowania dla cpt. Obvious, za uzyczenie sobie pracki na sciane:D

 

pozdrawiam....

 

ik1mid.jpg

 

ik2mid.jpg

 

ik3mid.jpg

 

ik1.jpg

 

ik2.jpg

 

ik3.jpg

 

 

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wizka - jakość i wykonanie Super :)

kadry do poprawy, ale w takim malym pomieszczeniu troche trudno wiec ok,

sam projekt nie za bardzo, nie podoba mi sie ta drabinka.i ta sofa ze jest niżej od łóżka, ale kolorystycznie fajnie :)

i jeszcze beam na światłach bym poprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwestii warsztatu to mapowanie drabinki i przepalenia na renderze ze szklanka mi sie nie podobaja.Z kwestii projektowych to nie podoba mi sie ze funkcja jest tak zawezona, zycie toczy sie w przejsciu do drzwi na waskiej przestrzeni(osobiscie nie lubie jak mi ktos chodzi przed tv).Nie wiem co ma byc pod lozkiem.Moze powiedz cos wecej o projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednoosobowa kawalerka dosc wysoka ktora ktos by w taki sposob zagospodarowal, iz zamiast ogromnej szafy i polek, ma bardzo duzo wolnego miejsca pod lozkiem w tej zabudowie, co do ciasnoty, jest cos w tym ze ja ja lubie i dlatego tak pojechalem z projektem, co do przepalen nie uwazam ich w tym projekcie jako fuckup, takie zjawisko zachodzi podczas "cykania" zdjec i jest calkiem naturalne w miejscu okna.....

 

abstrahujac, slowo przepalenie trzeba umiejetnie komus wytknac, wiedziec gdzie ono jest naprawde nierealnym zjawiskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja nie powala na kolana. Podoba mi sie nie banalny uklad pomieszczenia i kolorystyka, ale... jakosc materialow mizerna. swiatlo takie se. Czemu nie pobawiles sie AO, przy materialach scian i podlogi? Kamera w ostanim renderku to przesada, stwarza wrazenie niespojnosci. Obrazek na scianie nie trafiony. I na koniec moj ulubiony element.

Flary. O bosze nie karaj go za flary rozwolnieniem prosze. Czemu dales tam flary, o czemu tak sam siebie krzywdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picsell - to chyba w twojej wersji maxa, ja tam mam shadow subdivides, co zupelnie nia ma nic wspolnego z area shadows, na dodatek sie tego nie wlacza, i jak dobrze pamietam ani max 9 ani 2010 nie ma tam opcji area shadows, cos ci sie pomylilo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Size multiplier - this parameter controls the visible size of the sun. This affects the appearance of the sun disc as seen by the camera and reflections, as well as the blurriness of the sun shadows. For further information, please see the Examples section.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemnie się na to patrzy. Nie widzi mi się jedynie trzeci kadr, a na pierwszym przez perspektywę dziwnie się przedmioty rozjechały na górze po prawej.

Wrzuć na innego hosta bo na tym coś nie chcą obrazki działać :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picsell - powiedzmy, zupelnie inna opcja ale wlasciwosci podobne, ale co najwazniejsze, bardzo podbita w wizce(nie mowiac ze wlaczona:D)

 

bbandi, indian, halset - bardzo wielkie dzieki, powrzucalem hotlinki dla 1280 ;D

 

wszystko jest w proporcji nawet drzwi, no 3 kadr sie rozjechal, ale taki zostawilem bo duzo pokazuje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no ja od siebie dodam , że modelować to sie nie namodelowałeś (odnosze sie do wypowiedzi z twojego posta) bo ja tam rpaktycznie same boxy widze ...

Co do szczegółow nie doczepiam się bo multum niedociągnięć jest , a detal w wizkach zazwyczaj duzo daje , hmmmm walka z modelowaniem kanap poduszek itp. jak dla mnie przegrana i shaderowo i modelowo.Troche przepalen. podoba mi sie shader białego drewna na drugim.No i jakoś pusto tam ...

 

Co do ogółu to dziury pod halogeny chyba ciut za głębokie ...

Pomysł na łóżko na pół piętrze good , ale jakieś zabezpieczenie by sie przydało zeby nie łamać sobie gnatów co ranek przez upadek z duzej wysokości ... ;p dzrzwi troche jak dla krasnoludków , popracowałbym nad kadrami bo kuleją bardzo i podejzewam ze przez to tez troche to wszystko miernie wygląda :)

 

No moja rada taka , trzeba posiedzieć 3 dni a nie 3h ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizki bardzo ok i trzymaja poziom!

Co do uwag:

ten typ ies'ow mi sie przejadl, flare w kazdym z nich dales identyczna

(wydaje mi sie ze przez okno wpada slonce i rzuca cien na podloge[2 ujecie]

taka ekspozycja jest raczej niemozliwa fizycznie)

poly spread od flar tez mnie boli:)

uvw jednakowe na kazdej belce policzkowej

rozjechane mapowanie na poscieli(w narozniku)

 

Najbardziej podobaja mi sie 2 pierwsze. Ostatni zdecydownie mniej.

 

Bardzo czyste rendery, chwali sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektowo zmarnowałeś kupę miejsca, nawet jakby było to mieszkanie 90 metrów to też stanowczo za dużo.

Gdzie ta oddzielna kuchnia, skoro piszesz, że występuje?

Gdzie są mieszkania po 4 metry wysokości?

 

Wizki pokazują co trzeba, koledzy wyżej napisali czego im brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze się czepić to sypialnia z pokojem dziennym nie jest dobrym rozwiązaniem. Strefa dzienna i nocna powinny być raczej oddzielone, w tym przypadku widziałbym pokój dzienny + aneks kuchenny, a sypialnia jako oddzielne pomieszczenie. Ja tam bym nie chciał znajomych do sypialni od razu zapraszać (no chyba że ładne znajome ;)).

Ale domyślam sie że nie projekt jest tematem tylko wizka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności