Skocz do zawartości

Opera 10.50 Dwa denerwujące problemy


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam kilka pytań:

 

Po pierwsze czy wiecie może jak zmusić Operę do wstawiania uzupełnień (pewnie wiecie o co mi chodzi ale dla pewności podam przykład.. Powiedzmy, że na stronie PKP wpisuje sobie trasę Kraków główny - Wrocław główny i wiadomo pierwszy raz muszę to wklepać w całości ale przy następnym razie po wpisaniu pierwszej litery Opera powinna resztę mi uzupełnić samemu a tak nie robi)

 

I druga sprawa.. Mimo, że mam zaznaczoną opcję "sprawdzaj pisownie" Opera pokazuje mi błąd w każdym wyrazie pisanym po polsku z angielskimi nie ma problemu i nie podkreśla mi błędów czy wiecie może gdzie można zmienić język słownika? Ewentualnie gdzie ściągnąć?

 

Dzenks za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczuro dzięki za info właśnie piszę tego posta i nic mi się nie podkreśla:)

 

Bruneq.. no można, można ale po ale chodzi o to żeby sobie życia nie utrudniać jakimiś notatkami itp.. takie rzeczy powinny się robić z automata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pierwszego, to chyba zależy już od strony, bo np. na zumi podpowiada odpowiedzi, a np. formularze kontaktowe są w opcjach do uzupełnienia, co do drugiego to już chyba wyjaśnione, ppm na oknie do wpisywania i tam są wszystkie opcje i trzeba dociągnąć polski słownik i ustawić go jako używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zumi podpowiada odpowiedzi bo leci ajaxowy request do servera :D

nie ma lekko

 

generalnie nowa Opera ma strasznie duzo bledow, a z nowinek niestety malo,

ja wbilem wielkiego, osikowego kija w Opere od wersji 8 i uzywam tylko

podczas testowania kodu pod WWW :P (bo niestety wiele rzeczy dziala inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nowa Opera ma strasznie duzo bledow, a z nowinek niestety malo,

Mało ? Nowa wersja silnika renderującego (bardzo szybka i bardzo zgodna z standardami) oraz nowy interfejs w 10.50, unite w 10.10, turbo w 10.00 to mało ? Przypominam tylko, że te kolejne wersje były bardzo szybko po sobie wydawane :P

 

I jest już wersja 10.51 - używam od wczoraj i jak na razie działa jak złoto :) 10.50 rzeczywiście była niedorobiona, mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herezje głosicie panowie. Od 3 lat opery używam i działa znakomicie.

 

Słownik działa bez problemu (właśnie podkreśla mi w tej chwili), auto uzupełnienie jeśli ktoś potrzebuje - skryptu użytkownika umożliwiają dodanie tej funkcjonalności. Osobiście - zawsze mnie to wkurzało w IE, więc i tak pierwsza rzecz jaką robiłem to wyłączenie tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowniczek działa...rzeczywiście...BlŁęndy wyŁ4póje :D

 

Co do uzupełniania, to też z tego nie korzystam. Opery używam bardzo długo i jestem zadowolony. Szczególnie podoba mi się sposób rozwiązania kart (wygodny...lepszy niż w ff), oraz zakładek. Jedynie czasem coś mi się sypnie...bo obecnie YouTube mi się pod Operą nie odpala...xD Chociaż nie wykluczone, że znów to ja coś namieszałem ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w najnowszej wersji denerwuje jedynie to, że w pasku adresu lista podpowiedzi ostatnio wpisywanych adresów zaczyna się od drugiego naciśnięcia klawisza w dół, a nie już od pierwszego. Wcześniej jeśli chciałem użyć wyszukiwarki wpisywałem słowo i naciskałem klawisz w górę, jeśli chciałem odwołać się do najpopularniejszej podpowiedzi wystarczyła strzałka w dół. Teraz wyszukiwanie to raz w dół a podpowiedź dwa razy. Drobna zmiana, ale biorąc pod uwagę nawyki, dość irytująca.

 

EDIT: Ale prędkość 10.5... miód cud i orzeszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie youtuby i redtuby sie odpalaja normalnie:) chociaz czasem opera ma swoje lepsze i gorsze dni. Uzywam od poczatku posiadania domowego internetu i wiem ze nie zamienilbym jej na zadna inna:) gesty myszy rox:)

Tylko błagam, nie robcie z watku JiHadu na temat prezgladarek!:) FF ma swoich zwolenikow i swoje plusy, ale ma tez minusy, Chrome tak samo, Opera tez. Kazdy uzywa tego co woli, po to sa:) tak samo jak Max, XSI, Maja itp:)

 

 

edit: Na stacjonarnym kompie w domu nie dizala mi Opera Link, nie moze polaczyc sie z serverem przez co nie synchronizue sie:/ ktos wie moze jak to rozwiazac? nie wiem czy to wina opery, windowsa czy intermetu (opera 10,51, net Upc ->routerwifi, win7 64bit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker: prawym na pasku zakładek -> dostosuj -> wygląd -> zakładka paski narzędzi -> zawijane

 

mnie irytuje to że otwieranie w nowej karcie za pomocą środkowego myszy nie zawsze działa. np na przyciskach wstecz, dalej, home albo na zakładkach w katalogach na pasku osobistym bo na samych zakładkach działa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem dzisiaj nową Operę i nagle jamlegend.com (coś jaki guitar hero tylko w przeglądarce) strasznie mi przycina, nawet po przeinstalowaniu flasha

 

ale ogólnie to nieźle im wyszła reorganizacja górnej części okna, dużo miejsca jest teraz i wygląda to ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja "Gesty" o której chyba nikt nie wspomniał, szybko można sobie "gesta" zbindować i okazuje się to ogromnym przyśpieszeniem nawigacji.

Narzędzia > Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura i zaznacz lub odznacz opcję „Włącz obsługę gestów myszy”.

 

Dodatkowo - można otwierać w nowej zakładce klikając na link z użyciem klawisza "shift" - "ctrl+shift" aby otworzyć w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker: mam dużo operowców w pracy :D sam ją dopiero testuje ale nie jestem mocno do niej przekonany

sly: ogólnie przyzwyczaiłem się do środkowego :) o shift+click wiem że działa, ale działa na home a na wstecz i dalej nie. Wkurza mnie ta niekonsekwencja ;/

muszę sprawdzić czy gesty się synchronizują ;) edit:// nie synchronizują :|

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker: mam dużo operowców w pracy :D sam ją dopiero testuje ale nie jestem mocno do niej przekonany

 

Wszystko w swoim czasie ;) Poza tym, przyznaj, że u nas są nie operowcy, a Wyznawcy Opery

 

A poważnie, to niestety Opera 10.50 w górę ma durny błąd, który się objawia na niektórych stronach. Przestaje je wczytywać czekając na jakieś DNSy. Dopiero wyczyszczenie ciasteczek i restart pomaga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro trochę nam się temat oddalił to powiem, że ostatni rok jechałem na chromie i był ok. Prosta przeglądarka dająca sporo pola na powierzchnię roboczą co jest ważne przy lapie. Wczoraj zainstalowałem z nudów operę (nie widziałem jej od dwóch lat chyba) i okazało się że tak można skonfigurować wszystkie paski narzędzi itp że dają jeszcze więcej powierzchni przy takiej samej funkcjonalności.. No i te gesty achchchch..:) Nie bawiłem się jeszcze sterowanie głosem ciekawe jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck: przyznaje bez bicia :)

Kulki: no chroma też testuje :) ale obie mają problemy z flashem pod linuksem, a FF a przynajmniej już nie :)

a co do skórki to dociągnąłem opera standard slim bo zajmuje chyba najmniej miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz nowa opere i windowsa 7 to sobie zmien skurke na glass albo cos w tym stylu. Bardziej jako ciekawostka, bo niektore rzeczy sa niewidoczne:)

 

Cholerka, przyznam, że ta skórka jest rewelacyjna - szkoda tylko, że ma problem z widocznością czcionek (np. na youtube). Z tego co niestety wyszukałem, to nie jest to problem z samą skórą, a wewnętrzny błąd Opery - czego autor nie jest w konsekwencji w stanie sam naprawić a jedynie czekać na reakcję dev'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka po paru dniach pracy z Operą muszę przyznać, że oprócz tego, że jest to bardzo fajna przeglądarka (wygląd, praca, możliwość konfiguracji itp..) ma w sobie kilka denerwujących spraw, których nie dostrzegłem w Firefoxie i Chromie.

Przedewszystkim.. zauważyłem, że czasami gdy oglądam coś na Youtubie w wysokiej rozdzielczości przeglądarka przestaje kompletnie reagować (nie można zapauzować filmu, przełączyć się na inną karte) trwa to dość długo zanim wróci do normalnego stanu.

Pozatym zdarzało się, że gdy słuchałem radia na necie to nawet po wyłączeniu Opery dalej radio leciało pomagał wtedy jedynie reset systemu po uruchomiony menedżer zadań nic nie pokazywał.

Czasami też gdy miałem włączoną Operę i wchodziłem w hibernacje moją Vistą po wyjściu z hibernacji były problemy z Operą (np wyłączała się przezroczystość ale tylko w Operze, były problemy z maksymalizacją, znikały ikony zakładek)

Generalnie to trzy najbardziej irytujące sprawy z którymi nie spotkałem się ani w Chromie ani Firefoxie.

 

Pozatym wydaje mi się że dosyć często się wieszała w porównaniu do tych dwóch przeglądarek ale to już moje subiektywne odczucie to się nie czepiam.

 

Generalnie chyba wracam do Chroma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie chcę zakładać nowego wątku a chcę się spytać o małą pierdołkę a propo Chrome. Wiecie może czy istnieje do niego takie rozszerzenie, które pozwala wyświetlać same ikony ulubionych stron? Coś jak w Operze gdy konfigurujemy pasek osobisty > styl > tylko ikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności