Skocz do zawartości

Scena 3d: Dworek - duża kamienica


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cegły w tej mniejszej rozdzielczości wyglądają jak wełniany tweed, może inny sampler przy skalowaniu pomoże?

Naokoło drzwi i niektórych okien cegły powinny być inaczej ułożone.

Dach kopuły niestarannie zrobiony w porównaniu do reszty.

Ale całość całkiem ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

1)

Na twoim miejscu wywalił bym teksturę cegły bo psuje urok(widziałeś kiedyś pałac z widocznym wątkiem cegły? ja takich nie widziałem, nie wiem może takie są? raczej otynkowany). Wrzuć ten sam materiał, który masz na filarach i będzie o wiele lepiej.

2) zmniejsz jasność tych drzwi bo przyciągają zbytnio uwagę.

3)Okiennicom daj teksturę drewna, będą lepiej wyglądać.

4) W latarni nie ma okien? czy tak samo było na referce?

pzdro

Edytowane przez Czeczen
Własny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam referke:

 

http://www.orangegraphics.pl/hst/ref.jpg

 

wzorowałem się na tym budynku.

 

Zmieniłem materiał kopuły, up w pierwszym poście.

 

Czeczen- tak jest na tym budynku, cegła i tak chciałem odtworzyć.

 

plast- dzięki za propozycje ale nie podchodzi mi takie post wogóle, kontrastem to dość dużo zaszalałeś

 

JohnZi- o co chodzi z kolorem zieleniny? bardziej w niebieski?

 

Ania- Zmieniłem samplowanie przy resizie. teraz jest lepiej.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo wizualnie ostatni over jest lepszy w odbiorze, wiec warto wyciagnac wnioski na przyszłość. Blizej mu do referencji, co pewnie nie koniecznie chciales uzyskać, ale przez to trzyma klimat.

 

Jezeli moge zauwazyc, sporo traci praca na slabych (mało widocznych) parapetach, taka sterylna powtarzalna tekstura cegły z malymi parapetami sprawia wrazenie na wybko osadzonych szkiełek w ścianie. To pierwsze co się rzuca w oczy. Samo odwzorowanie bryły z oryginały fajne i aranzacja tez zupełnie inna z jakąś ideą - to na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Xiz0r - fajnie - fajny detal, cegłą hmm brakuje jej do oryginalnej nieco ubrudzeń, może mapka dirt z większym radiusem? (nie wiem czy używałeś w ogóle dirta w tym ).

 

Zieleni brakuje żółtego, ale nie tak drastycznie bym do niej podchodził jak tu panowie w postpro pokazują.

 

Jedna z Twoich lepszych prac. Jest szansa na siatkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało kontrastu. Materiały nie siedzą. Za duży kontrast między cegłą a zaprawą. Ich ułożenie jest inne niż na oryginale. Wybrałeś chyba najgorsze dla tego budynku. Zrobiłbym ją bardziej zróżnicowaną aby zgubić tą monotonię. Spójrz na oryginał i już będziesz wiedział o co mi chodzi. Na dachu to dachówka a nie blacha. U ciebie za bardzo światło na nią działa. Brak podłogi w budynku to porażka. Rynna dziwnie ci się zwinęła. Gdzie te odbicia istniejącego terenu w szybach. Zgubiłeś masę elementów jak patrzę na refkę. Piękne wejście okroiłeś na maxa i w zasadzie mało co pokazałeś. Do portfolio tego bym nie wrzucił. Wydawało mi się że masz dużo większe doświadczenie. Zamiast odwalić budynek to ty martwiłeś się żeby ci zieleń przeszła przez kompa a powiem szczerze, że wyszła ona najgorzej z tego wszystkiego tutaj. Mogłeś zrobić to wszystko oszczędniej i z dużo lepszym efektem stosując mapy 2d zamiast obiektów 3d. Wystarczy dać linię drzew jako teksturę z opacity na planie do odbić w tych szybach i już będzie dużo lepiej. Blach a to nie guma, że zawinąłeś ją na kopule w ten sposób. Widziałeś, żeby ktoś montował drzwi prawie w licu w takich budynkach? Zjebka się należy jak nic. Jedyny plus jaki widzę to taki, że ułożyłeś poprawnie teksturę kamieni po łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności