Skocz do zawartości

Opera - Pasek zakładek


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przesiadłem się dziś na Operę po tym jak Chrome wywalał mi BSOD w Windows 7.

 

Staram się od rana dojść jak pasek zakładek, czy inaczej personal bar, umieścić pod paskiem adresu. Czyli tak jak w Chrome czy Firefoxie.

 

Naprawdę kończą mi się nerwy i zwracam się do was. Na forach opery brak rozwiązania, albo nie mogę go znaleźć.

 

Jeśli nie można tego zrobić, to nie wiem co za idiota się tego dopuścił. Uwielbiam po prostu gdy firmy zaczynają myśleć za użytkowników i nie dają możliwości konfiguracji tak ważnego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety nie mogę Ci pomóc.

Ale czy to że nigdzie nie ma rozwiązania tego "problemu" nie oznacza przypadkiem tego, że nikomu innemu to nie przeszkadza? Ja musiałem specjalnie odpalić firefoxa żeby zauważyć tę różnicę, która moim zdaniem nie ma żadnego wpływu na wygodę użytkowania czy obu przeglądarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie da się. Też mnie to denerwowało ale potem sobie pomyślałem, że jak mam z tego powodu tracić nerwy to zrozumiałem, że mam problem ale ze samym sobą i zostawiłem to tak jak jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym BSOD to oczywiście żart. Prawda?

 

Chciał bym, niestety pojawiał się zawsze gdy przeglądałem coś w Chrome, później znalazłem to:

 

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=09a3e99e2d27574f&hl=en

 

Po odinstalowaniu Chrome i przesiadce na Firefoxa nie miałem od 3 tyg tego problemu. Przedtem zdarzało się to przynajmniej raz dziennie. Teraz mam już dość Firefoxa i chciał bym się przenieść na Opere, wszystko mi w niej odpowiada oprócz tego jednego małego mankamentu.

 

Niestety nie mogę Ci pomóc.

Ale czy to że nigdzie nie ma rozwiązania tego "problemu" nie oznacza przypadkiem tego, że nikomu innemu to nie przeszkadza? Ja musiałem specjalnie odpalić firefoxa żeby zauważyć tę różnicę, która moim zdaniem nie ma żadnego wpływu na wygodę użytkowania czy obu przeglądarek.

 

Nigdzie nie powiedziałem że nikt nie widzi w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Na forum Opery ludzie też się na to skarżą, ze strony producenta cisza.

 

Marcin nie da się. Też mnie to denerwowało ale potem sobie pomyślałem, że jak mam z tego powodu tracić nerwy to zrozumiałem, że mam problem ale ze samym sobą i zostawiłem to tak jak jest:)

 

Ja niestety nie mogę tego przeboleć, dla mnie i dla sporej rzeszy użytkowników przeglądarek ten pasek z zakładkami to standard. Szkoda tylko że producent ograniczył jego położenie do tak beznadziejnych miejsc. Jak by producent samochodów dał Ci możliwość skręcania w prawo lub w lewo ale bez możliwości jazdy prosto. Po prostu nie rozumiem czemu nie można było zaimplementować opcji położenia go pod paskiem adresu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem jak ustawić ten pasek, ale fajna opcja w operze to przenoszenie (z wciśniętym shiftem) zakładek z paska adresu na prawie dowolne miejsce w interfejsie opery. Tylko niestety po crashu nie można ich odzyskać (przynajmniej kiedyś tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co Ci to, przecież ilość rzeczywiście używanych ulubionych stron zmieści się na speed dialu a reszta w zakładkach w panelu obok

 

24770066.png

 

Zapewne do takich wniosków doszli też programiści. Apple też wyznając religię "po co to wam" i "my wiemy czego chcecie" skutecznie zaprogramowało system dla idiotów w ostatnich swoich produktach. Chciałeś wysłać mms w iPhone? Sorry, nikt przecież tego nie używa. Flash na stronach www? Sprawimy że nikt tego nie będzie używał.

 

Problem w tym że nie chce mi się naprawdę otwierać nowej zakładki i klikać w ogromny przycisk zaprojektowany dla osób z nieopanowaną umiejętnością celowania myszką tylko dla otworzenia nowej strony. Tym bardziej używać bocznego panelu. Przy rozdzielczości panoramicznej w poziomie mam więcej miejsca niż w pionie więc wolę mieć wszystko na pasku o wysokości 10px niż na bocznym pasku szerokości 100px.

 

Mam ponad 30 miejsc w które zaglądam z różną częstotliwością, chciał bym je mieć na wyciągnięcie ręki tak jak odbywało się to do tej pory. Nie wystukując przy tym kodu na nieśmiertelność jak w playstation.

 

Personalizacja staje się coraz większym rarytasem. Ludzie zamiast dbać o swoją wygodę podporządkowują się grzecznie producentom którzy wciskają coraz częściej kit pt. "Zrobimy to za was".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego co napisał pecet (shift+przeciągnij) zrobiłem to tak:

 

screen2.jpg

 

Sam kiedyś używałem tego paska, ale to bylo dawno i wtedy opera miała go jeszcze pod paskiem adresu jeśli dobrze pamiętam.

Zgadzam się z tym co napisał d00b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki ─ jak to zwykle w historii ludzkości ─ przez przypadek kiedyś mi się udało. ;)

 

W dawniejszych wersjach było łatwiej. Teraz trzeba się nakombinować:

 

─ trzeba włączyć ten panel boczny (jak na screenie powyżej d00ba). Chodzi o ten pasek całkiem po lewej, na której są ikonki odpowiedzialne za pokazywanie różnych paneli (historia, download, etc). Jeśli jest schowany, przy domyślnej konfiguracji wduś klawisz F4,

 

─ wejdź na stronę, do której chcesz mieć zakładkę,

 

─ z paska adresu przeciągnij myszą (albo innym czymś) ikonkę strony (favicon) na ten pasek,

 

─ z paska przeciągnij ikonkę z wciśniętym klawiszem Shift na jej docelowe miejsce (u mnie na prawo od paska adresu.

 

─ można wyłączyć ten pasek (panel) klawiszem F4, wcześniej usuwając z niego ikonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku, wystarczy edytowac jakis plik configowy (pogogluj to znajdziesz), a mozna miec na speeddialu tyle pol ile sie chce, ja przy 1920x1200 mam 24 i uzywa sie tego bosko. a co do otwieranai nowego taba - przytrzymac ppm i przesunac kursor 2cm w dol i juz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed-dial jak dla mnie niezbyt wygodny bo za każdym razem trzeba nową kartę otwierac

i wlasnie w tym cala potega opery - wystarczy pod jakis gest myszy przypisac sobie strone domowa, jako strone domowa ustawic speeddial i w cwierc sekundy masz dostep do zakladek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaccunio nie do końca tak wygodny i szybki ten speeddial.. Ja bardzo często (zwłaszcza tam gdzie jest wolne łącze) robię tak, że odpalam Operę a następnie jak z pepeszy odpalam sobie przy pomocy środkowego przycisku np pięć stron które chcę zobaczyć i zajmuje mi to właśnie koło pięciu sekund przy fastdialu by tak się nie dało. Ale przyznaję, że gdy chcesz otworzyć jedną stronę przy pomocy gestów i fastdiala to może się to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaccunio nie do końca tak wygodny i szybki ten speeddial.. Ja bardzo często (zwłaszcza tam gdzie jest wolne łącze) robię tak, że odpalam Operę a następnie jak z pepeszy odpalam sobie przy pomocy środkowego przycisku np pięć stron które chcę zobaczyć i zajmuje mi to właśnie koło pięciu sekund przy fastdialu by tak się nie dało

 

 

I to jest dokładnie to czego mi brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności