Skocz do zawartości

Teczka 2D: SBT


SBT77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

iyzc79.jpg

 

dfehea.jpg

 

2gvvn1c.jpg

 

x5w7rb.jpg

 

9anxw2.jpg

 

124bqxl.jpg

 

Up, bo pojawiło mi się pytanie.

Szkic malując z natury robicie zamykając jedno oko czy tak jak się widzi dwoma ? No bo wiadomo, że są różnice w widzeniu obrazu z jedenego oka i drugiego, Pytam bo nie bardzo wiem jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę nieczytelna.

 

Nie trochę, tylko zupełnie nieczytelna szczerze mówiąc :) Trzy butelki, a w środku beżowy worek foliowy z bliżej nieokreśloną sypką substancją. Malowałem w bardzo ograniczonym świetle, niestety - póki co nie umiem oddać tego w 40-60 minut, a z reguły tyle mam czasu na malowanie w ciągu dnia. Zastanawiam się nad zrobieniem jakiegoś dłuższego studium przez kilka - kilkanaście dni, ale najpierw muszę sobie to zorganizować (rekwizyt, lampa, pooznaczać miejsca itd).

 

wtedy okaże się czy umiem w dłuższym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oglądać Twoje martwe i determinację, która się za nimi kryje. Coraz lepiej Ci wychodzą. Z powyższych chyba bananowa najlepsza :)

 

Dobry pomysł z dokładniejszym studium dla odmiany. Też takie dłuższe robiłem, ale tylko w b&w i czas chwycić coś w kolorze.

 

Keep goin'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że powinieneś spróbować takie obrazki w painterze, artrage lub jeszcze innym programie ktory ma narzedzia blizsze tradycjnym... wyjdzie wiecej charakteru i przypadkowych plam, machniec i nie beda one takie syntetyczne i sztuczne jak teraz... nawet do samych ćwiczen, zobaczysz tez jak fajnie czasem przypadkowo sie mieszaja kolory przy uzyciu np farb olejnych albo innego narzedzia... bo to co tu pokazujesz zdaje sie tak oszczedne i szybkie ze zdecydowanie lepiej by to wygladalo w ktoryms z ww programów, pozdro takie moje odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore, z całą pewnością masz rację, biorąc pod uwagę estetykę pracy. To co robię jest dość nieestetyczne, ale założyłem sobie na początku pewną kwestię i staram się z grubsza do niej dążyć. Założenie było takie, że maluję z natury "na twardo", a kolor kiedy to możliwe dobieram ręcznie z koła kolorów.

Chcę się nauczyć możliwie dużo, założyłem że im mniej przypadkowości w tym będzie, tym lepiej dla mnie. Maluję wyłącznie okrąglakiem, bez żadnych opcji, 95 % z odznaczonym opacity.

Mam świadomość, że to jeszcze długo będzie niefajnie wyglądać. Ale mnie w tym momencie przede wszystkim kręci to ile dam rady z tego wyszarpać dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi prawde mowiac leza takie blokowe wlasnie..nie po to chyba malujemy na komputerze zeby udawac techniki tradycyjne :)

co do malowania jednym okiem to tez nigdy nie pomyslalem o tym..

znana metoda jest natomiast mruzenie oczu, zeby obraz rozmazac i wygubic zbedne szczegoly, zwlaszcza w pierwszych fazach malowania...(ja mam tak z automatu przez wade wzroku :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności