Skocz do zawartości

Potwór siakiś


Vicious

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robię potwora do pracy inżynierskiej, więc żeby było o czym pisać robię max->zbrush->max. Jak na razie mam bazę w maxie, problem w tym że mało ten mój potwór ma potwora w sobie dla mnie. Ogólnie zakładem bardziej wątek żeby pomysły zebrać bo pokazywać to nie ma czego.

 

20100621131217.th.jpg

Edytowane przez Vicious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakiś ogonek, długi ostry, ze strzałką na końcu, albo ogniem. Jak o ogniu mowa, to otwórz paszczę szerzej i siarki trochę daj. Rakietki jak u Blastoise'a (skorupkę raczej pomiń... :D). Źrenice w kształcie rombu o bardzo ostrych kątach. Zamaż go na czerwono, bo jakiś blady troszeczkę. Przedstaw go w pozycji lecącej, na tle nieba. Poza tym można dać mu jakieś ostre ząbki. Skrzydła trochę za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to co napisze moge zostac zlinczowany. Ale wydaje mi sie ze rozklad topologiczny tylniej lapy jest troszeczke inny:

step2ox.jpghttp://img20.imageshack.us/i/i2bv.jpg

i2bv.jpgi2bv.jpg

Zlinczować go. Na pochybel.

Topologia jest taka jaką autor zatopolił. Jak może być inna? Przecież nie ma przepisów w tym względzie. Inna sprawa, że anatomia potwora leży i jest zupełnie niezgodna z powszechnie znaną anatomią potworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie concept i wymodelowałem takie coś:

 

20100623185812.th.jpg

 

Trochę rzeczy jeszcze poprawię, ale mam pytanie - czy to że ten pancerz na grzbiecie to osobna bryła to dobrze, czy źle pod względem sculptu i riggowania? Bo że można tak to wiem, ale czy to jakieś problemy stwarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chymm ... osobiście przed rozpoczęciem pracy poszperałbym za koncept artami - choćby do gier czy bestiariusz AD&D (przykładowo bo jest tego sporo). Na razie to wygląda jak pies z poprzyczepianymi gadżetami.

Jeśli już musisz iść w kierunku psa to zastanów się nad przyczepem skrzydeł - żeby pracowały muszą być tam mięśnie a w tym miejscu ... druga sprawa to ten ogon - tylko by spowalniał przy tej budowie. Potwór potworem ale pamiętaj, że nie wymyśla się ich "ot tak" - pomyśl o anatomii i funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności