Skocz do zawartości

Problemy z Fluid'em


Coody

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

 

Jak miałem problem z ukształtowaniem terenu, to teraz mam problemy z cieczą. A mianowicie, potrafię puścić wodę na obiekt żeby je omijała, odbijała itd. ale...

 

Problem 1:

Woda wydaje się ogromna. Jakby ciecz nie posiadała kropelek wody, tylko krople która ma z kilometr średnicy. Przypomina jakby była czymś zagęszczona. Nie wiem od czego to zależy.

 

Problem 2:

Woda unosi się nad przeszkodą, nie dotyka jej. Tak na oko gdzieś tak 1cm od obiektu.

 

Problem 3:

Jakiś był tylko że już nie pamiętam ;) Przypomni mi się to napiszę :P

 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cieczy nie używa się do terenu bo wtedy trzeba mieć komputer marki Craig. Możesz sobie do szklanki nalać albo co najwyżej do wanny jak wasz procesor za cztery patyki. Może jak kiedyś grafika będzie liczyła, ale dzisiaj to po prostu ręcznie się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plane, lub Cube z displacement map, lub normal/bump map fal ( podobno fajne są zdjęcia wydm piaskowych do tego ) powinien wystarczyć na taki teren. Miałem podobne ambicje względem fluida...skończyło się na tym, że próbowałem zalać wykonany w blenderze pokój wodą przez ponad 5 godzin na 4 rdzeniach, a i tak wyglądało to nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem że to tak będzie trwało w piiip czasu. Ale ja takie coś miałem nawet ze szklankami. Do terenu poprostu dodaje plane i próbuje nałożyć plane który by wyglądał jak tafla wody.

A z fluidem postanowiłem się pobawić w krótkich scenkach. Jak np woda odbija się od słuba, drzewa i takie tam. A nie chce wiadomo zrobić tego żeby woda była dosłownie jak realistyczna. Tylko żeby ładnie płyneła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak mówił Kroopson. Rozdzielczość fluida, oraz wielkość domain. A reszta, to już w praniu wychodzi, tylko pamiętaj, że takie symulacje mają to do siebie, że trudno nad nimi zapanować. Musisz uważać, by wszystkie obiekty miały ustawione kolizje itp. inaczej po paru godzinach symulacji i paru renderu nagle okaże się, że jakieś drzewo w ogóle ma gdzieś, że wnika w wodę, a na drugim się woda "rozbryzga". A i warto pamiętać, że pliki z zapisaną gotową symulacją mają po parę giga, a jeśli masz 32bit system, to jeżeli symulacja będzie chciała więcej jak 2gb ram na liczenie ( masz napisane przy ustawieniach tam ile szacunkowo to będzie), to Ci się blender zawiesi. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności