Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Minigun


Big Foot

Rekomendowane odpowiedzi

Tą ciekawą broń często modelowano jako \"dodatek\", ja wyszedłem z założenia, że trzeba wyeksponować jej piękno jako coś odrębnego...

 

Dziś zaczne dodawać szczeguły, zębatki, łańcuch, stojak itp.

 

Modelowanie t nie moja mocna strona, więc byłbym wdzięczny za krytykę (oczywiście konstruktywną :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na razie zapowaiada się cool.. choć faktycznie jeszcze duuuzo pracy przed Tobą. Co do luf.. hmm...może to tylko kwestia ustawenia kadru, bo teraz one się pokryły i wydaje się że jest ich za mało... bo de facto minigun ma przecież 6 luf, tak? czy 8? Nie zmienia to faktu że Falcrum ma rację... teraz wygląda dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej small foot

no nieźle wygląda. jaka to jest krytyka konstruktywna?? bo niewiem co to znaczy :P

a co do modelu to jak jest ta klapka po lewej stronie tego dużego bębenka jest jakaś klapka to jakiąś klamke zrób albo by dało sie ją otworzyć.

 

Kris_R to ma chyba 6 luf. spójrz na obrazek

 

 

mini_gun.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Kris_R(...)

bo de facto minigun ma przecież 6 luf, tak? czy 8? (...)

Większość ma 6 luf, ale zdażają sie takie z 7 lub 8 lufami...

 

Stojak będzie podobny do tego który pokazał robercikh, ale lufy nie będą skierowane do góry tylko do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Orion Child

Spotykana ilość luf 6,8, 12.

W samolocie A-10 jest działko 7 lufowe :]

http://world.guns.ru/machine/5_gau8.jpg

 

Zrobiłem updejcik... jestem w trakcie tworzenia stojaka więc dziwnie wygląda...

 

Jest 12 luf, zkrucone z 180cm do 150cm, kaliber 14mm (kaliber używany w karabinach wyborowych wielkokalibrowych a nie maszynowych, ale kto by sie czepiał :P)

 

P.S.

Przepraszam za mały render, ale zrobiłem go tylko podglądowo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tera to bardziej masywnie wygląda, bo poprzednio to ja bym sie bał by takie coś sie niezłamało :P :P . stojak też nienajgorszy. daj jeszcze jakiegoś dużego rendera, coś ok. 640x480 lub nawet 800x600. bedzie można wtedy błędy wyszukiwać.

 

p.s. niezapomnij na jutro na sztuke farbek i bloku technicznego bo mi sie kartki skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej trujlufowe podobają. Ale model jak na razie jest niezły.

 

Ps. Za czasów podstawówki na wyjątkowo nudnej lekcji biologii wymyśliłem miniguna który miał 3 grupy luf, każda z grup miała po 3 lufy. Wszystko to nachodząc się na siebie jak koła zębate kręciło się i robiło dużo ognia, łusek i hałasu. Kiedyś muszę ten pomysł przedstawić w 3d ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ponoć jakby A-10 miało dostatecznie amunicji i pruło z tego działka (czy dwóch, juz nie pamiętam) non stop w locie, to ciąg samolotu zmalałby do zera, a nawet mógłby osiągnąć bieg wsteczny :D.

 

Renderek wypas, szczerze mówiąc ja wole jak jest mniej luf, ale wygląda dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wydłużył lufy, zmniejszył ich ilość i zrobił jakiś fajniejszy korpus.

 

OT: Gacu666 : Jak by miało tyle amunicji, to zanim samolot staną by w miejscu lufy działka dawno by się stopiły. Ale teoretycznie masz rację. W a10 jest zamontowane jedno z największych działek obrotowych na świecie. Widziałem na discovery jak jeden a10 na jakiś ćwiczeniach (albo na pokazie) zrobił sito z czołgu jednosekundową serią. Robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"robiło dużo ognia, łusek i hałasu\" - czyli zabawka dla przawdziwych mężczyzn:D Świetny opis zastosowań dla śmiercionośnej broni:) Bardzo mi się podoba:)

A teraz coś o modelu. Zastanawiam się czy nie należałoby dodać tam jakiegoś systemu chłodzenia. Przy takiej ilości luf po kilku sekundach ciągłego ognia można by na nich podpiekać bułki do hotdogów. Pomyśl nad czymś, co zapewniłoby lepszą wymienę ciepła z otoczeniem:]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę miniguna to mi się czasy DOOM\'a przypominają. Jak to było dawno (chlip!)....

No ale teraz o modelu. Wolę wersję 12 lufową, Stojaczek też jest fajny (ale jedynie do waliki z piechotą bo ciężko by mu było w górę strzelać),

pas z amunicją i skrzyneczka też ujdą. Ale gdzie podział się spust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał DarkStar(...) (ale jedynie do waliki z piechotą bo ciężko by mu było w górę strzelać),

pas z amunicją i skrzyneczka też ujdą. Ale gdzie podział się spust?

Walka z piechotą i samochodami była zamierzeniem :)

 

a spust jest tam z tyłu ukryty, ale strasznie mi nie wyszedł.... będzie do poprawki więc go jeszcze nie pokazuje :P

 

Tu macie rendering z drugiej strony,

Zwiększone pudło, i dodany łańcuch łączący silnik i lufy...

 

Zastanawiam się nad zmijszeniemj ilości luf z 12 do 10... troche gęsto jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Gacu666

To to ma być coś z S-F czy realistyczne?

 

Jakby mialoby byc realistyczne to nie mialoby 12 luf :P Ruscy zdaje sie probowali kiedys takie cos skonstruowac, ale po paru strzalach im sie rozpadlo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerrah, chodziło mi bardziej o S-F w stylu Halo, gdzie kolory za bardzo znaczenia nie miały, bo po co komuś kamuflaż i te sprawy i o to mi chodzi z kolorami, bardziej realistycznie by było jakby były nie niebieskie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności