Skocz do zawartości

Wstawianie modelu 3d?


Lapsio

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zaczne dość nietypowo:

Jestem niepelnoletni, mam 15 lat, chodzę do gimnazjum, zajmuję się grafiką od 4 lat, zrobilem model nad ktorym siedzialem ponad rok, teraz wpadlem na pomysl ze moze go gdzies sprzedam bo jest chyba nienajgorszy.

1) Czy w ogole moge to zrobic majac 15 lat?

2) Zalezy mi na tym zeby ktos to kupil a nie zeby stalo i sie kurzylo - na ile wycenic?

3) Robilem w Blenderze moge po prostu to wstawic bez zadnych komplikacji?

4) Jeśli wstawiać to gdzie najlepiej?

5) Czy ten model sie w ogole kwalifikuje?

6) Czy ktos kupi model w .blend, czy muszę eksportować? (blender sobie troche moze nie radzic)

7) Na co komu w ogole są modele 3d? Przeciez to nie ma chyba zadnego praktycznego zastosowania...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Załączam jeszcze renderki na ktorych widac materialy:

http://img823.imageshack.us/i/studio2kopia.jpg/

http://img831.imageshack.us/i/studio3kopia.jpg/

http://img843.imageshack.us/i/studio4kopia.jpg/

Edytowane przez piotrek
merge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Należy zrobić to za zgodą rodziców. Jeśli regulamin zakładania kont handlowych/aukcyjnych zezwala wyłącznie pełnoletnim osobom, niech zastąpią Cię rodzice. Tyle tylko powiem, zapytaj ich o to.

 

Modele kupowane od innych nieraz mają praktyczną wartość, umieszcza się je niekiedy w wizualizacjach, jeśli nie ma się czasu wykonywać modelu.

 

Po drugie, udowodnij że to rzeczywiście Twój model. Jeśli tak, to jest fajne dzieło. Mam nadzieję, że poprawisz jakieś błędy w modelu, bo ja je zauważyłem, ale nie jestem ich pewien :(

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy w ogole moge to zrobic majac 15 lat?

 

najprawdopodobniej nie, ale możesz to zrobić np. za pomocą swoich rodziców

 

2) Zalezy mi na tym zeby ktos to kupil a nie zeby stalo i sie kurzylo - na ile wycenic?

 

to już zależy od Ciebie. popatrz na serwisy na których możesz kupić modele. zorientuj się i ustal cenę.

 

3) Robilem w Blenderze moge po prostu to wstawic bez zadnych komplikacji?

 

możesz

 

4) Jeśli wstawiać to gdzie najlepiej?

5) Czy ten model sie w ogole kwalifikuje?

 

a czemu nie?

 

6) Czy ktos kupi model w .blend, czy muszę eksportować? (blender sobie troche moze nie radzic)

 

wyeksportuj też do obj i po problemie

 

7) Na co komu w ogole są modele 3d? Przeciez to nie ma chyba zadnego praktycznego zastosowania...

 

hehe a na co komu w ogóle grafika 3d? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Możesz wystawić, niech zarabia. Nie wiem jak z dokumentacją w twoim wieku, ale możesz spokojnie poczekać do odpowiedniego, a model niech pracuje.

2) Z takimi materiałami (a raczej ich brakiem) to myślę, że kilkadziesiąt dolców będzie odpowiednią ceną. Niestety rynek jest nasycony modelami samochodów, również śmiesznie tanich, więc nie licz na błyskawiczne zyski.

3) Tak.

4) http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=47760

5) Model jest całkiem niezły. Problemem jest brak materiałów. Dodanie shaderów Blenderowych też nie załatwi sprawy bo odsetek klientów korzystających z Blendera jest, póki co, znikomy.

6) Najchętniej kupowane formaty (na Turbosquidzie) to: .max, .3ds, .obj, .lwo, .ma, c4d... .blend jest na 16 miejscu. Eksport do .obj lub .3ds nie powinien chyba być problemem :)

7) Nie każdy ma rok na zrobienie modelu autka. Pracownia dostaje zlecenie na wizualizację osiedla. Trzeba je jakoś zapełnić obiektami, ale szkoda czasu modelować każdy z nich, jeśli można tanio kupić gotowe obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wieku można przeprowadzać tranzakcje o wartości nieznacznej. Czyli może sprzedać lub kupić coś do mniej więcej kilkuset złotych i takie jest prawo. Nie może natomiast robić tranzakcji w stylu sprzedam samochód (prawdziwy) lub dom. Pozostaje tylko poszukać serwisu który nie wymaga pełnoletniości. Z tym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: przypomnial mi sie przyklad panny w znajomej firmie, ktora nazwe ulicy od znanego marszałka pisala: Piłsuckiego, to tak apropos 'zamiennej ortografii';)

DAC nie bierz tego tak do siebie personalnie to taka uwaga techniczna, bo jak pisal Tweety bedzie bieda;)

 

Co do tematu: zastanawiales sie jeszcze jak mialbys ewentualne pieniadze wyplacic? przydaloby sie jakies konto, takze jedyne (i chyba) sluszne rozwiazanie to udzielenie zgody przez rodzicow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbandi: No ale ja bym wytłumaczył tak, chłopak się długo napracował, powinien zyskać sobie jakąś satysfakcję. Oczywiście kasę powinien potraktować okazyjnie ale to nie jest przymus, zwłaszcza jak nie jest w pełni sprawny do samodzielnej działalności, a z kryteriów wiekowych się do tego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, jeśli chodzi o zysk to nie chodzi mi o pieniądze, myślałem o symbolicznej sumie (ok. 15 - 20$), chciałbym tylko się sprawdzić czy ktoś się zainteresuje moim modelem. Jeśli chodzi o materiały to może rzeczywiście poprawię. Co do autentyczności to załączę moj topic z początków pracy:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=61017&highlight=Lapsio

 

Poproszę tam o dalsze rady dotyczące finalizacji modelu.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden model ponad rok!? :O Ogólnie nieźle wyszło, ale jak się człowiek poprzygląda to widać krzywizny czy to słupki czy linie podziału ale spoko, że aż rok Ci się chciało to męczyć, jak ja bym miał tak Evo robić to bym chyba lakier też modelował :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności