Skocz do zawartości

Red Room - Salon


Modzal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

8bfd51bdbd9cf958med.jpgKolejny render tym razem zrobiony w vray'u jest to pierwsze projekt który zrobilem na tym silniku, nie umiem sie posługiwać nim jeszcze...

ale ogolnie wydaje mi sie bardziej realistyczny niz ten pierwszy z mental ray'a

edit@ w odbiciu na szkle ławy jest biały kwadrat tam powinno byc odbicie nieba w jaki sposób to zrobić? w maxie czy poprawic w photoshopie?

8bfd51bdbd9cf958med.jpg

kolory sa inne ponieważ gdy wstawialem jedna sciane czerwona czerwien bardzo mocno przenikała na inne sciany i sufit w jaki sposób moge to kontrolowac? Generate GI i Receive GI ? czy czyms innym?

i jeszcze jedno pytanko czytalem o antialiasingu w vray'u ze dardzo dobrze spisuje sie Adaptive QMC tylko w moim vray'u znalazlem tylko Adaptive DMC czy to jest to samo tylko pod inna nazwą czy nie?

Edytowane przez Modzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zabawie w vray wyszło mi coś takiego

5fe4c32dd98253c5.jpg

niestety nie jest to tak zrobione jak bym chciał, nie czuje tej realności obrazu a np na stole jest szyba w której powinno się odbijać niebo ale w oknach wstawione jest światło zaznaczyłem opcje invisible ale w odbiciu nadal jest ono widoczne.

Ogólnie co o tym sądzicie, przydały by mi się opinie nad czym warto popracować co mam w miarę dobrze zrobione itp. było by to bardzo pomocne. :)

Edytowane przez Modzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zabawie w vray wyszło mi coś takiego

 

...na stole jest szyba w której powinno się odbijać niebo ale w oknach wstawione jest światło zaznaczyłem opcje invisible ale w odbiciu nadal jest ono widoczne...

 

A w parametrach światła wyłączyłeś również "Affect Reflecions i "Affect Scectular" ? jeśli nie to wyłącz, a światło będzie tylko świecić.

 

Gama za wysoka... nie widać czarnych plam... lub masz za mały kontrast obrazka.

 

W color mapingu (F10>Vray>Color Mapping) włącz przynajmniej "Exponential".

Pobaw się również ustawieniami "dark multipler" i "Bright multipler".

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renden 28h bo w kilku materiałach subdivs byl dosyć wysoki i nie umiem jeszcze dobrze ustawiać ustawień a i mój PC to nie młodzieniec ^^ kolejny render ten chyba najlepszy(ale testowy w słabej jakości) ale ciągle pozostaje na stoliku brak odbicie wczesniej bylo białe teraz jest czarne ale to detal jakoś pozniej poprawie zrezygnowałem z tamtych kolorów nic do nich nie pasowało ;p

90f295f733262d16.jpg

Edytowane przez Modzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny render tym razem o wiele szybszy bo nie całe 8 godzin

zapomniałem tylko o firance przy renderingu i niechcący ją ukryłem ;p

ale będę dodawał jeszcze trochę książek i może jakąś roślinę, postaram się tez zrobić wersje nocną co za tym idzie jakieś lampy :)

można było by jeszcze trochę tu popoprawiać ale scena całkiem całkiem mi sie podoba ;) popracuje jeszcze nad dywanem bo wygląda troche jak karny jeżyk albo jakaś skała ;p

czekam na wasze opinie ;)

605e211878b8ec44.jpg

Edytowane przez Modzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany mają materiał override? bo sufit jakoś tak szaro nienaturalnie wyszedł.

Spróbuj w Globall illumination zmniejszyć saturacje a override materiału na GI wyłącz... powinno to trochę urealnić GI.

 

Pozdr

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem sufit i dodałem firankę, dywanik usunąłem gdyż mam za słabego pieca zęby dobrze go wyrenderować salonv-raytest4.jpg to chyba będzie ostatni rendering swoją wiedzę i wasze podpowiedzi będę stosował w kolejnych wizkach wielkie dzięki dla lukasjogabonita, Mortoma, mkeruja i wszystkich innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności