Skocz do zawartości

Modelowanie na zywo.


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

giorgione -> na tych stronkach co podałeś to ja o modelowaniu w glinie i odlewach nic nie znalazłem ;)

 

Leru -> a masz może coś po polsku? :P no ale to i tak przeczytam... :)

 

Dzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zacząłem tłumaczyć ale gościu tam wiele nie opisuje, a z rysunków nie można się zbytnio domyśleć jak on to zrobił...

Przedewszystkim interesowałyby mnie odpowiedzi na takie pytania:

1. Jakiej gliny użyć?

2. Czy trzeba czymś model gliniany pokryć przed przygotowaniem formy gipsowanie, tzn. żeby gips łatwo później zszedł.

3. Co najlepiej później wlać do takiej formy, żeby to było sztywne i trwałe, żeby nie rozpadło się po upuszczeniu na ziemię np.

4. No i może jeszcze do tego jakieś wskazówki... sam nie wiem co konkretnie, bo jestem w tym temacie zielony. Tylko tyle co na discovery oglądałem :P.

 

Co do pyt. 3. to zamierzam zrobić jakieś bronie tj. pistolety, karabiny itp. tak więc nie wchodzi tutaj raczej w grę żaden giętki/miękki materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc w tym tutku rzeźbiarz używa plasteliny, do stworzenia prototypu. Później jak widać tworzy kartonową podstawkę i oblepia wokół zwykłą gliną na bazie wody (bo jest tania ;) i nie lepi się do plasteliny bo jest na bazie wody).

Ta glina będzie później usunięta i na jej miejsce wejdzie silikon. Dlatego ważne są te paski, które na samej górze umieszcza, bo one będą trzymać silikonowy odlew w gipsowej formie. Jak już jedną część figurki oblepisz to zalewasz ją gipsem, czekaż aż wyschnie i to samo z drugą częścią. Jeśli chcesz, żeby się nic do figurki nie lepiło to możesz go delikatnie potraktować lakierem do włosów (w sprayu oczywiście). Żeby obie części gipsowej formy się wzajemnie nie zlepiły trzeba przed wylaniem drugiej posmarowac pierwszą jakimś smarem (wazelina).

 

Ogólnie jeśli podłożysz to co tu napisałem pod te obrazki co są w linku to zajarzysz lepiej o co chodzi :)

Trzeba pamiętać, że silikon bardzo dobrze wypełni wszelkie luki w modelu zatem z tym lakierem do włosów raczej trzeba uważać. Jakiś wiatrak można podstawić za puszkę ze sprayem.

 

W tutku widać rolkę od papieru toaletowego, to miejsce, którym trzeba będzie wlewać silikon. Trzeba taką roklę (wlot silikonu) umieścić przed zalaniem gipsem, żeby powstała ładnia dziureczka. Dodatkowo trzeba pamiętać, żeby umieścić wlot w najwyższym wystającym punkcie odlewu. Nim wlewamy silikon, który powinien się ładnie wszędzie rozpłynąć. W tym tutku nie ma tego ale można też nawiercić małe otwory w gipsie aby umożliwić odpływ powietrza ze środka odlewu. Takie otwory najlepiej zatykać gliną jak tylko zacznie się z nich silikon wylewać.

 

Po otwrzymaniu matrycy silikonowej wyjmujemy figurkę i jesteśmy gotowi do robienia odlewów. W tutku Ivar_L robi odlew z gipsu bodajże.

Można też robić to z żywic odlewniczych (żywice poliuretanowe).

Można takie kupić np http://www.amod.com.pl/cgi-bin/axson/index.pl (prowadzą oni sprzedarz detaliczną). Również na tej stronie można kupić silikon.

Z tego co czytałem najfajniejszym silikonem jest ESSIL 113.38 i ESSIL 120.39. Z poliuretanów to będzie F 18, ale można też o inne popytać.

 

Acha trzeba pamiętać, że te żywice są dwuskładnikowe, trzeba z nimi szybko pracować. Podczas mieszania składników następuje reakcja, w której wytwarza się temperatura ok 80 stopni Celsujsza i dużo szkodliwych oparów. Więc ostrożnie ;)

 

Jeśli chodzi o gips do odlewów to ja bym pewnie użył alabastrowego. Czyściutki, bialutki gipsik który można kupić np tu http://www.hergon.pl/

 

Tanią glinę można kupić np. http://www.kepka.com.pl/sklep/ tu.

Narzędzia do ceramiki można kupić np. http://artequipment.pl/index.php

tu jak i również na http://www.kepka.com.pl

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta technika wogóle wydaje mi się jakaś dziwna :/. A ta biała figurka co na początku jest to niby z plasteliny ona? Z tego co widziałem kiedyś w telewizji to po zrobieniu figurki w GLINIE "wrzuca" się ją do gipsu. Później wysnięty gips rozcina się na pół (tutaj troche nie bardzo wiem, bo to chyba jest przygotowane na dwa razy) i zdejmuje się po czym taką formę wypełnia się jakimś materiałem, tak przynajmniej ja to sobie wyobrarzałem. Weź mi napisz jeszcze raz krok po kroku co jest z czego i co sie do czego wlewa lub co czym sie oblepia. Bo jakos nie mogę dojść z tego Twojego opisu :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie wiem czy to dobre miejsce, ale chyba dobrze trafilem :)

 

Zdjecie ma jakies 2 tygodnie nie wrzucalem na forum, bo poprostu fotka jest robiona komorka znajomego i jakosc nie jest najlepsza:)

 

Jest to moja pierwsza rzezba w drzewie nie jest super piekna, proporcje nie sa najlepsze ale to moja pierwsza. Druga jest juz w produkcji , mam nadzieje ze uda mi sie wyzebrac od jakiegos znajomego ceyfrowke to porobie wiecej fotek i e/w wrzuce endzoj ;)

 

rzez_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo fajny wątek, sorki ale dopiero teraz zauważyłem :D

Ja też kiedys rzeżbiłem. Jestem po snycerce. To było jakies pięc lat temu w Liceum. Wrzucam moją starą pracę dyplomową, która brała także udział konkursie Międzynarodowym na "Portret rodzinny". Praca dostała trzecie miejsce. :P

Wyrzeżbiłem rodzinę uskrzydloną, ale zabrakło tam jamnika ze skrzydłami :p Bo go akurat skończyłem dzień przed dyplomem.

Pozdrówka

Technika: Of course drewienko, dla niewtajemniconych :D

 

mydyplom4ys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Zbierałem się do tego rzeźbienia już jakiś czas i jeszcze nic nie zacząłem nawet gliny nie kupiłem :P. Ale teraz mam pytanie ile kg gliny będzie potrzebne do wykonania modelu broni cos w stylu MP5?

Wymiary: :P

Długość: 520 mm

Długość z rozłożoną kolbą: 655 mm

Wysokość: 255 mm

Szerokość: 55 mm

Jaka jest wogóle gęstość gliny?

 

I kolejna prośba, możecie mi napisać jak to się po koleji robi formę? Najpierw robi się model z gliny, później czym się ten model pokrywa żeby uzyskać formę, z tego co pisaliście to albo sylikonem albo gipsem, ale tak bezpośrednio na glinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zrobic tą broń, ze styropianu, bo w gipsie będziesz miał za ciężko :P

Już wyobrażam sobie jak będziesz latał tą gipsową spluwą po poligonie, ha ha ha.

Jeśli koniecznie chcesz wymodelowac w glinie, i ile chcesz użyc gliny

hmm, nikt Ci chyba nie odpowie na to pytanie. To zależy czy w konstrukcji wypchasz czyms. Kup chłopie 3 kilo gliny, nie żałuj. Jeśli zabraknie, to sobie dokupisz.

Czekam, i miłej pracy.

Pozdrawiam

Co do gęstości... jeśli będzie twarde, to może zwilż je jężykiem :P

Ale tak poważnie to zależy od gliny, pierwsze lubią olej, drugie wodę...różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz_Real -> wow czemu ja tego nie widziałem wcześniej ? :) Rewelacja!

 

Jagoda -> strzelam, że by Ci było potrzebne z 5 kilo na 100% gliniane mp5. Ale tak jak Jonasz mówi - można czymś wypełnić, np folią aluminiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda chcesz robić guny? To najlepszy styrodur! Super się wycina (najlepiej na takiej maszynie z gorącym drutem lol), mozna ciąc nożykiem, szlifować papierem ściernym, kleić itp. Po prostu wypas. My sobie takei coś w robocie zrobiliśmy. Najpierw obrysy wektorowe i dalismy do wycięcia co by szybciej było, a potem już rzeźbienie na maxa. Śrubki sobie można nawet odcisnąc jak ktoś chce.

Nasz zestaw to:

MG-42

H&K G36

Shotgun Remingtona

Thompson

...gdzieś tam jeszcze leży MAC10...

 

powiem tyle, jak klient wchodzi to jest troszeczkę zdezorientowany :D

 

pozdro

to nasza broń

styroarms26gy.jpg

styroarms33rp.jpg

styroarms57jk.jpg

 

malowanie

styroarms44qu.jpg

 

i zabawa

styroarms63gv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem maila do użytkownika barthez2005 który sprzedawał swego czasu modelinę firmy FIMO na allegro ale niestety mi odpisał że już nie sprowadza, więc moje pytanko brzmi czy Ktoś wie gdzie w polskim internecie można kupić tą modeline??

 

Już znalazłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc to jest tłumaczenie w sumie głównie dla Jagody ale zapraszam również pozostałych odwiedzających do skorzystania z tego. Jest to tłumaczenie (no może nie takie dosłowne) tego tutka http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=47324 i z niego są brane obrazki.

Autorem zdjęć jest Ivar_L.

 

Zaczynamy od tego co mamy odlewać:

01.gif

 

Popiersie to zostało zrobione z gliny polimerowej (coś jak słynne już chyba FIMO). Tu dobór materiału jest bardzo ważny. Glina taka jest dość tłusta i nie łączy się łatwo z gliną na bazie wody, która będzie później używana. Możemy również zrobić nasz protoptyp z plasteliny, do której również nie będzie się kleić zwykła glina. Ważne, żeby model był wykonany z takiego materiału, który sam w sobie będzie stawiał opór, żeby nie trzeba było stosować rozdzielaczy, które oprócz nadania warstwy ochronnej zakryją pewnie niektóre detale.

 

 

02.jpg

 

Podstawka wykonana z kartonu, na której będzie spoczywać cały odlew podczas pierwszej części tworzenia matrycy. Ten pistolet który widać na dole to aplikator kleju (na końcu wystaje laska kleju), który rozpuszcza klej.

 

 

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

 

Tu widać jak podstawa została przygotowana i jak leży na niej rzeźba. Sposób ułożenia rzeźby jest bardzo ważny, ponieważ równolegle do położa będzie przechodzić linia podziału matrycy na dwie części. Od tego zależy czy oryginalna rzeźba (i późniejszy odlew) swobodnie będą wychodzić z formy czy nie. Także warto sobie to przemyśleć dobrze.

 

Jeśli nie da się tak ułożyć całości, żeby odlać bez problemów to trzeba najzwyczajniej w świecie odciąć wystającą część i ją odlać oddzielnie w podobny sposób. Jeśli jest to mała część to nie musimy robić takiej kartonowej podstawy za każdym razem (nawet teraz nie musimy, to jest tylko oszczędność materiału). O tym więcej napiszę dalej.

 

Szyjka butelki znajduje się tu, ponieważ jej kształt stanie się otworem, przez który będziemy wlewać materiał, z którego będziemy chcieli wykonać odlew (czy to gips czy to żywica czy to jeszcze co innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

07.jpg

 

W oryginalnym tutorialu Ivar_L użył plasteliny, żeby stworzyć to co widać wokół modelu. Polecał do tego celu zwykłą glinę na bazie wody co i ja polecam, bo jest poprostu tańsza. I tak będzie to odpad. Trzeba też zwrócić uwagę na to, żeby nie był to materiał, który łatwo się będzie łączył z oryginałem. Tego wiadomo, że nie chcemy :)

 

Brązowa (czy to szara? :P) otoczka wokół modelu będzie w przyszłości zastąpiona silikonem. W tym momencie pracy pokrywamy wokół gliną model według jego linii działowej (linia rozejścia się dwóch części matrycy). Jednak nie musimy tego robić strasznie dokładnie ponieważ na to czas przyjdzie potem. Ważne jest, żeby glina była w miarę blisko modelu, dzięki czemu ten nie będzie się zbytnio ruszał o co przecież chodzi. Dobrym wyjściem jest wziąć np. ręcznik papierowy, namoczyć go, wycisnąć (żeby był lekko wilgotny, żeby przylegał do powierzchni modelu ale go nie niszczył) i położyć na powierzchni, żeby odseparować model od gliny. Tu autor użył folii co też oczywiście jest dobrym wyjściem.

 

 

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

 

Model został zakryty z jednej strony gliną, na którą niedługo trzeba będzie wylać gips, który będzie stanowił swego rodzaju sztywną warstwę trzymającą wszystko co znajdzie się w środku w bezruchu. Widoczne linie wzdłuż i wszerz są liniami, które umożliwią dokładne wsadzenie silikonowej formy do gipsowego sakrofagu. Dzięki temu nie będzie się forma przesuwać ani ruszać.

Na zewnętrznej części widać otwory i trapezy.

 

Trapezy są również po to, aby dopasować silikon do gipsu, otwory będą służyły do dopasowania form gipsowych po złożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.jpg

13.jpg

 

Widać tu gips i gazy (albo bandaże z gipsem). Dla zaoszczędzenia kosztów lepiej kupić gazę i gips, a później gazy w nim umoczyć. W każdym razie najpierw gips rozrabiamy, moczymy gazy w gipsie (raczej dokładnie to robimy) i nakładamy na glinę tak jak pokazane na zdjęciach. Widać tam również, że z gipsu wystaje rolka od papieru toaletowego. Została ona tam wsadzona jeszcze przed wylaniem gipsu na glinę. Będzie ona odznaczać otwór, przez który trzeba będzie później wlać silikon.

Ważne jest też, żeby znaleźć najwyższy punkt rzeźby. Wtedy silikon powinien się ładnie rozlać na jej powierzchnię. Wsadzając rolkę należy jednak pamiętać, żeby nie zrobić tego zbyt mocno, żeby nie uszkodzić rzeźby. Należy ją wepchnąć tylko na taką głębokość aby uniemożliwić dostanie się do jej środka gipsu.

 

 

14.jpg

 

 

15.jpg

 

Tu widać, że gips jest już twardy i karton został usunięty. Teraz więc należy usunąć zbędną glinę i powtórzyć proces zabudowy popiersia co przedstawione jest poniżej.

 

16.jpg

17.jpg

18.jpg

 

Tu trzeba uwagę zwrócić, że nie wjeżdzamy na gips! Zanim jednak zrobimy nadbudówkę możemy spryskać glinę np. lakierem do włosów czy stworzyć jakąś cieniutką warstwekę oddzielającą obie części od siebie. Będzie to nam później przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stworzeniu drugiej części warto posmarować gips (w miejscu, gdzie będą się stykały dwie części sarkofagu) np. wazeliną. Umożliwi to później łatwe oddzielnie obu części.

Ponownie zalewamy gipsem tym razem z drugiej strony pamiętając o rolce od papieru ;).

 

19.jpg

20.jpg

 

A tu już po oddzieleniu i wyczyszczeniu brzegów. Widać dokładnie linię podziału.

 

21.jpg

 

22.jpg

23.jpg

 

Teraz należy zdjąć jedną część gipsu, jeśli jakaś glina się przyczepiła np. w rowkach to pousuwać ją.

Należy też usunąć połowę gliny otaczającej rzeźbę nie uszkadzając naszego dzieła sztuki.

Teraz właśnie natępuje ten moment, w którym dokładnie wyznaczamy silnię podziału. Należy tak uformować glinę pozostałą w drugiej części gipsu, aby jak najlepiej wyznaczała połówki formy.

Tak jak widać na zdjęciach poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

 

Widać, jak dokładnie glina została wyłożona wokół modelu. Dotyka go uniemożliwając silikonowi dostania się do niższych partii całego odlewu (czego teraz nie chcemy). Dodatkowo autor zrobił linię w glinie wokół rzeźby, żeby ponownie umożliwić łatwiejsze złączenie dwóch części formy przy wykonywaniu odlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej widać całą formę, razem z rzeźbą i połową gliny, którą dokładnie trzeba było przygotować aby wyznaczyć linie podziału. Autor nakleił taśmę na szczelinę pomiędzy częściami gipsowego sarkowagu, aby uniemożliwić silikonowi wydostania się na zewnątrz. Dobrą rzeczą przed wlaniem silikonu jest zrobienie wiertarką również małych dziurek w gipsie umożliwiając odprowadzenie powietrza ze środka. Nie muszą to byś duże dziurki (2mm). Można je umieścić np. w rowkach po wewnętrznej stronie. Kiedy jednak silikon zacznie się przez nie wylewać należy je poprostu zatkać (np. gliną na bazie wody).

Warto pamiętać, ze trzeba dobrze ścisnąć gipsowe części.

29.jpg

30.jpg

 

 

Na następny dzień autor zdjął górną część, wyjął z niej całą glinę, dokładnie wyczyścił wszelkie jej pozostałości zarówno z gipsu jak i modelu i mógł przygotować się do wlania drugiej części silikonu.

Bardzo ważne jest, żeby posmarować zastygnięty już silikon cienką warstwą wazeliny, żeby nowo wlany silikon nie złączył się ze starszą częścią.

 

Ponownie zaklejamy szczelinę, mocno ściskamy obie części i wlewamy silikon. Trzeba pamiętać o tym, że dopiero wtedy otwieramy formę, kiedy już silikon zastygnie, tak dobrze.

31.jpg

32.jpg

 

33.jpg

34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto finisz:

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

 

Teraz jeśli chodzi o mniejsze części. Można zrobić podstawkę z gliny, która będzie dokładnie wyznaczała linię podziału, obudować ją kartonem, wlać pierwszą warstwę silikonu. Następnie poczekać aż "stwardnieje", usunąć glinę, posmarować silikon wazeliną i na miejsce gliny wlać silikon (pozostawiając zabudowanie, które uniemożliwi ucieczkę silikonowi).

 

Tu od razu chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Jeśli się będzie robiło odlewy z gipsu to ok, ale jeśli to będą żywice to trzeba szybko pracować z nimi, uważać na opary, które się wydzielają w reakcji i na temperaturę. Najlepiej to w dobrze wietrzonej piwnicy robić ;)

 

W PIERWSZYM POŚCIE UMIEŚCIŁEM LINKI DO RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ W INTERNECIE PRZERÓŻNYCH MATERIAŁÓW W TYM SILIKONÓW I ŻYWIC ODLEWNICZYCH

 

pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> qrde dzięki masta :) dawno tu nie zaglądałem i nie wiedziałem, że odpisałeś... widać, że są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie :D

 

Woznkt -> Te bronie są poprostu z*******, o coś takiego mi chodzi :), qrde fajna sprawa ten Styrodur, qrde chciałem to zamówić przez neta ale pakowane jest po 500 sztuk w paczce :P lol, gdzie to kupowałeś i czym malowałeś, że tak świetnie to wygląda?

 

EDIT: Jednak znalazłem pakowane w mniejszych ilościach, ale qrde cholernie drogie to... :/ A chciałem coś taniego... chyba będę musiał powrócić do gliny, a Ty po ile to kupowałeś?

 

EDIT: Hmm jednak po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że i tak to wyjdzie taniej niż kupienie gliny + gipsu + sylikonu... I co najważniejsze z tego co wyczytałem i piszesz to jest to naprawdę łatwe w obróbce... Jakiej grubości płyty najlepiej kupić? Jakie Ty kupowałeś? Aha i da się wykonywać z tego elementy ruchome, tzn. czy się to zbytnio nie kruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, przejrzalem tego tutka (nie wiem do czego :) ) co przetlumaczyl Leru i szczerze mowiac to nie mam pojecia o co tu chodzi :confused: widze jakas statuetke z rurka w **** ktora jest cala oblepiona jakas plastelina :) moze mi ktos powiedziec o co chodzi w tym tutorialu (czegos:) ) ??

hmmm :o , powiem tak, nie zaladowala mi sie czesc ostatnich fotek, teraz juz wiem ze to ma sluzyc za forme do odlewow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja też mam jeszcze pewne wątpliwości chodzi mi dokładnie o wlewanie sylikonu. Bo piszesz, że jak ma się już "sarkofag" wylepiony od środka gliną tak żeby przelegała do modelu i teraz dalej piszesz:

"Poniżej widać całą formę, razem z rzeźbą i połową gliny, którą dokładnie trzeba było przygotować aby wyznaczyć linie podziału."

Czyli co mam z jednej połówki sarkofagu wyjąc glinę i zastąpić ją sylikonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję dinozaura, ale to taki fajny wątek ;)

 

Mam pytanie dotyczące odlewnictwa. Z tego co wyczytałem to najbardziej dostępnym i najlepszym materiałem odlewniczym są różnego rodzaju gipsy oraz żywice. Nieraz spotkac można figurki zrobione z takiej dziwnej ceramicznej masy, czy to też rodzaj jakiegoś gipsowego materiału czy jeszce jakaś inna masa? Można to gdzies dostać? I czy to jest drogie? (Ale pytań...)

 

Druga sprawa. W tutorialu bardzo ładnie omówiono proces powstawania odlewu zwartego popiersia z cokolikiem, ale czy proces odlewania bardziej skomplikowanych statuetek jest podobny? Rozumiem, że jeśli zaistnieje taka potrzeba to zamiast dwóch połówek sarkowagu trzeba wykonać nieco bardziej skomplikowaną formę, nawet kilkuelementową.

 

I chyba najbardziej nurtujące mnie pytanie. Na ile odlewów starcza takie silikonowe wypełnienie?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem SuperSculpey (living doll) :D

i sie bawiłem:

 

PLUSY:

+ gotowy po rozpakowaniu do modelowania

+ bardzo wrażliwy, fakture można nadawać włosem !!!

+ trzyma sie kupy i nie kruszy się

+ lekki

+ matowy

+ nie śmierdzi

MINUSY:

- cena

- trzeba mieć czyściutkir bardzo rączki jak sie zanieramy do modelowania, bo łatwo "bierze" syf, który trudno potem usunąć.

- przez swpją sprężystosć zzbliżoną do makaronu łatwo w trakcie modelowania detali odkształcić cała figurke.zatem radze nie tryzmać w łapkach, przy detalach a stosować stelarz i mały kawalet (obrotowy stół modelarski) oraz imadełko.

na razie tyle. postaram sie uzupełniać ten wątek w miare zdobywania doświadczenia z materiałem. jak na razie pisz etylko o plusach i minusach podstawowego modelowania czyli tego typu pierdółek:

dsc00357xb3.jpg

dsc00332wg8.jpg

dsc00355ac4.jpg

czyli zabawy dobrej życze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mały tutorialik:

na początek z poxiliny zrobiłem podstawe do przyszłej główki

dsc00386mm2.jpg

po pierwszym etapie postanowilem ze bedzie to glowa kobiety, wiec zacząłem nadawać jej odpowiednie kształty

dsc00389qr8.jpg

detale typu ysta , nos oczodoły

dsc00391vb5.jpg

kiedy juz bylem zadowolony z dotychczasowej pracy przeszedłem do nadawania charakteru mojej postaci.pamiętając o obserwowaniu mojej pracy z różnych rzutów w przestrzeni. co pozwoli mi zachować jakotaką poprawność anatomiczną

dsc00433hk4.jpg

dsc00401fq1.jpg

dsc00437va2.jpg

potem juz tylko przygotowanie głowy do nastepnego etapu jakim jest doklejanie uszu i nakladania wlosów.ale to juz temat na nastepna czesc.udanej zabawy!

 

dsc00399nv9.jpg

pozdrawiam :)

s.m.ART

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności