Skocz do zawartości

Maya kasuje plik/ nadpisuje pustym. WTF?


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem. Kilka dni temu robiłem animacje w majce i po normalnym zapisaniu i wyłączeniu majki okazało się że mój plik z projektem ma 0 bajtów. Dzisiaj mojemu ziomkowi stała się jeszcze dziwniejsza rzecz bo majka mu się wywaliła i okazało się że wszystkie backupy które miał w folderze majka nadpisała pustym plikiem, nawet te które były robione na innym kompie. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale jego pliki nazywały się Nazwa[kolejny-numer].ma. Stało się to nam podczas robienia innych czynności, u mnie animacji keyami u niego podczas modelowania.

 

Szukaliśmy w tempach i takich tam jednak wszystko przepadło. Pytanie jest czy majka robiła komuś takie psikusy i jak się przed tym bronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Już chyba wpadłem na trop z kumplem. Zapisałem po tym jak w majce zaczął lagować viewport, on tak samo. Różnica jest ta że ja też miałem podobnie nazwane pliki (numerki) ale u mnie ich nie tknęło, on za to ma majkę z najnowszym fiksem. Dziwne jest to że wcześniej jak vieport skakał i zapisywałem plik to wszystko śmigało i zapisywało się dobrze.

Wychodzi na to że nie można tykać sejwa jak majka zaczyna robić psikusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na dysku? Prawa dostępu? Niby nieprawdopodobne, ale pewne programy (np. Houdini ;) ), potrafią zignorować błąd zwrócony przez system przy próbie zapisu (albo system nie zwraca mu błędu, mimo że operacja i/o nie powiodła się?). Nam się wydaje, że wszystko poszło dobrze, a tu scena idzie szczekać... Na przykład próba zapisu sceny na pełny dysk, skończy się niechybnie tym, że zarówno backup jak i scena będą miały 0 KB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYmek, asblaze- Miałem jeszcze kilkaset mega wolnego na dysku, to raczej nie to ale dzięki za rade, na przyszłość będę tego pilnował.

 

Destroyer- Tak. C117, najbardziej kreatywne miejsce w nowym sączu. ;) Przeglądaliśmy ostatnio backup z tamtego roku, wymiatasz zią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroyer- Tak. C117

To masz odpowiedź na swoje problemy, przeklęte miejsce :) błędy jakie pojawiały się w tej pracowni wykraczały ponad wszelkie granice logiki nawet jak na majkę :)

 

Przeglądaliśmy ostatnio backup z tamtego roku, wymiatasz zią. ;)

Jaki backup? przecież ja w tej pracowni prawie nic nie robiłem, nawet internet czasem tak przycinał, że nie chciało mi się nawet kompa uruchamiać :) Jak przestałem grać w FarmVille to moje stanowisko stało się dla mnie całkowicie bezużyteczne :D

 

Ale dzięki za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności