Jump to content
  • 0

Maya kasuje plik/ nadpisuje pustym. WTF?


Monio

Question

Mam dziwny problem. Kilka dni temu robiłem animacje w majce i po normalnym zapisaniu i wyłączeniu majki okazało się że mój plik z projektem ma 0 bajtów. Dzisiaj mojemu ziomkowi stała się jeszcze dziwniejsza rzecz bo majka mu się wywaliła i okazało się że wszystkie backupy które miał w folderze majka nadpisała pustym plikiem, nawet te które były robione na innym kompie. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale jego pliki nazywały się Nazwa[kolejny-numer].ma. Stało się to nam podczas robienia innych czynności, u mnie animacji keyami u niego podczas modelowania.

 

Szukaliśmy w tempach i takich tam jednak wszystko przepadło. Pytanie jest czy majka robiła komuś takie psikusy i jak się przed tym bronić?

Link to post
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Już chyba wpadłem na trop z kumplem. Zapisałem po tym jak w majce zaczął lagować viewport, on tak samo. Różnica jest ta że ja też miałem podobnie nazwane pliki (numerki) ale u mnie ich nie tknęło, on za to ma majkę z najnowszym fiksem. Dziwne jest to że wcześniej jak vieport skakał i zapisywałem plik to wszystko śmigało i zapisywało się dobrze.

Wychodzi na to że nie można tykać sejwa jak majka zaczyna robić psikusy.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Miejsce na dysku? Prawa dostępu? Niby nieprawdopodobne, ale pewne programy (np. Houdini ;) ), potrafią zignorować błąd zwrócony przez system przy próbie zapisu (albo system nie zwraca mu błędu, mimo że operacja i/o nie powiodła się?). Nam się wydaje, że wszystko poszło dobrze, a tu scena idzie szczekać... Na przykład próba zapisu sceny na pełny dysk, skończy się niechybnie tym, że zarówno backup jak i scena będą miały 0 KB.

Link to post
Share on other sites
  • 0

SYmek, asblaze- Miałem jeszcze kilkaset mega wolnego na dysku, to raczej nie to ale dzięki za rade, na przyszłość będę tego pilnował.

 

Destroyer- Tak. C117, najbardziej kreatywne miejsce w nowym sączu. ;) Przeglądaliśmy ostatnio backup z tamtego roku, wymiatasz zią. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 0

Destroyer- Tak. C117

To masz odpowiedź na swoje problemy, przeklęte miejsce :) błędy jakie pojawiały się w tej pracowni wykraczały ponad wszelkie granice logiki nawet jak na majkę :)

 

Przeglądaliśmy ostatnio backup z tamtego roku, wymiatasz zią. ;)

Jaki backup? przecież ja w tej pracowni prawie nic nie robiłem, nawet internet czasem tak przycinał, że nie chciało mi się nawet kompa uruchamiać :) Jak przestałem grać w FarmVille to moje stanowisko stało się dla mnie całkowicie bezużyteczne :D

 

Ale dzięki za miłe słowa :)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy