Skocz do zawartości

Indigo Renderer 2.4


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wydana została oficjalna, stabilna wersja renderera Indigo oznaczona numerem 2.4. Zmian jest sporo, przede wszystkim nowa wersja w porównaniu 2.2 jest o wiele szybsza. Zachęcam do zapoznania się z oficjalną informacją prasową oraz zerknięciem na galerię (...a w niej

miły polski akcent).

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1392

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ooo milo, dzięki Adek :) Ogólnie staram się jakoś się wkręcać w ten program i coś tam pokazywać w miedzy czasie fajny jest bo przede wszystkim jego prędkość jest zadziwiająca, szczególnie użytkownicy SketchUp`a i Blendera powinni się nim zainteresować bo jak na razie jeden z najlepszych rendererow (to tylko moje zdanie). Jego łatwości i intuicyjność szczególnie przy tworzeniu materiałow. W sumie warto ściągnąć demo i sprawdzić jaki demon w nim siedzi ;)

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest rzeczywiście szybki (w porównaniu do Luxa). Świetnie się nadaje do fotorealistycznych pojedynczych obrazków. Przykładowe sceny renderują się bardzo szybko. Ciekawe że program jest teraz bardziej popularny niż w czasach kiedy był darmowy.

Mogliby coś zrobić ze skryptem instalatora blendigo - wywala błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wersje exportera pod blendera to coś tutaj robili z tymi bugami. Ta wersja instalatora jest pod najnowsza wersje indigo 2.4 wcześniejsze wersje mogą nie działać poprawnie http://www.indigorenderer.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=10223

 

Jak macie jakieś błędy i pytania warto napisać to na forum Indigo, bardzo szybko chłopaki rozwiązują tam problemy i można się dowiedzieć naprawdę sporo, nawet jak omijać niektóre bugi itp.

 

Co do showreela to miało być ich trochę więcej, ale już nie miałem na to czasu i dodali tylko to co było robione wcześniej.

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77 nie do konca sie z toba zgadzam ze ten soft jest szybszy od luxa, zarowno indigo jak i lux maja swoje poczatki w pbrt, maja nawet bardzo podobny interfejs GUI nie mowiac juz o logu aplikacji, ktory dokladnie pokazuje ze to pbrt w nowej skorce

 

indigo oczywiscie ma troche ulepszen, wprowadzono pojecie medium, ktore wypelnia obiekty co podnioslo realizm... i jednoczesnie spowolnilo obliczenia, luxrender powoli goni rozwiazania komercyjne, ale brak w nim bardziej zaawansowanych technik sledzenia sciezek i duzo slabiej wylamuje sie poza kanon ustalony przez pbrt

 

indigo daje bardzo przyjemne obrazki, ale nie mowmy ze jest szybszy od czegokolwiek, nie jest szybszy ani od maxwela ani od thei ani od luxrendera (ktory uzywa duzo bardziej prostych transportow swiatla) - indigo ma byc taki jaki jest, cyzli zapewniac wysoki realizm transportow swiatla i bardzo dobra symulacje materialow, i te 2 czynniki glownie sprawiaja ze dopiero z GPU/OpenCL bedzie mial szanse byc szybszy... niz jest renderujac na CPU... bo szybszy od bardziej prostych rendererow juz raczej nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o moich wrażeniach. Przykładowa scenka z podobnymi (nie dokładnie tymi samymi) ustawieniami w Luxie po godzinie dopiero zaczynała się uwidaczniać. W Indigo po 1 godzinie była już w miarę przyzwoita (nadal trochę szumu). Oczywiście są szybsze renderery nawet wśród unbiasów. Cena i exportety to wielka zaleta tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przed Indigo renderenowalem a raczej starałem się poznać a nawet zmuszałem się do maxwella lub fry`a i niestety żaden z nich nie przypadł mi do gustu tak jak Indigo, jakoś po odpaleniu pierwszej lepszej sceny, dodaniu kilku materiałów wyskoczyły dość zadowalające mnie efekty wiec dalej drążyłem temat indigo analogicznie do maxwella i Fry`a pozostałem przy indigo. Wiadomo ten renderer ma jeszcze sporo bugów, ale jakoś przez jego intuicyjność(może to przez dobry exporter pod maxa/ maxigo) Niedługo wyjdzie nowy manual pod 2.4 z nowymi fjuczersami wiec warto się tym zainteresować dla samego sprawdzenia i porównania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności