Skocz do zawartości

Animacja: Parigot


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... wyglada ladnie, ale dokladnie po 1 minucie 26 sekundach sie znudzilem:)

Do tego animacja postaci jest srednia, a acting... nah. Kalka na kalce.

 

Nie chce mi sie juz ogladac shortow o "wiewiorce goniacej orzeszka";)

 

 

edit: o matko, jeszcze to zapatrzenie w gobelinsow. Niekontrolowany bieg po stromej drodze w wyciagnietej perspektywie? comeee ooooon ;)

 

 

edit2: prace studenckie za granica chyba zawsze mialy poziom, co? szczegolnie, ze docieraly do nas tylko te najlepsze.

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zazdroszczę talentu tylko normalnej szkoły- film robiło kilkanaście osób, zapewne poświęcając na to większość szkolnych zajęć. A u nas co? Korekty z mojego filmu animowanego robionego 1,5 roku trwały w sumie około 10 minut, do tego wszystko trzeba robić samemu, bo nie ma szans na zebranie zespołu choćby trzech ludzi. Do tego dochodzi praca tylko po zajęciach, które nie mają w zasadzie nic wspólnego z dyplomem. A szkoła jest teoretycznie najlepsza w Polsce do tego celu.

Także nie o talent tu chodzi i "niesamowite umiejętności zagranicznych studentów" tylko o odpowiednie szkoły jakich u nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudny fakt ale bez przesady . ...Filmik ma przede wszystkim swoj styl , ktory mi sie podoba i jesli tam studenciaki maja taki poziom to ja dziekuje, ale w animacjach to jestesmy i bedziemy dalego za zachodem. A ze slaby? Coz nie chce wszczynac znowu burzy ale popatrzmy na to co w Polsce powstaje i dopiero marudzmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty: ja to odniosłem do wysokiego poziomu a nie przeciętnego. Przy takim 'Salesman Pete' ta animacja jest po prostu kiepska. Zabrakło klasy, zgrania. Jest bezsensowna gonitwa, ale to nawet nie o to chodzi... Mnie się to źle oglądało, bo wizualnie mnie nie zachwyciło a to, co mogło ten film uratować (czyli ciekawie stylizowana animacja i barwne przedstawienie historyjki) zwyczajnie zawodzi. Nie szukam wszędzie głębi i drugiego dnia, ale wszystko można ubrać w nie tylko strawną, ale wręcz fenomenalną formę. Teoretycznie animację Salesman Pete też mógłbym nazwać 'głupią', ale daleki jestem od takiego stwierdzenia, ponieważ z tej genialnej harmonii bije świeżość i jest to na swój sposób dość błyskotliwe. Tutaj tego wszystkiego zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakiego wysokiego poziomu ? Chyba mowimy o poziomie wsrod studentow .Wiec sorry ale ta animka gniecie .Zreszta co tu sie oszukiwac jakby u nas taki filmik powstal zrobiony przez jakas duza firme to pewnie bicia piany nie bylo by konca :P

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti: moglbys miec racje, ale Twoj avatar jest brzydki i sa duze szanse, ze sie mylisz...;)

 

Ach, a co mój awatar ma do mojej oceny? ;)

Chyba jako homo-sapiens potrafię ocenić co uderza w mój gust, a przy tym określić cechy negatywne i pozytywne utworu. W tym wypadku raczej to uderzenie było mizerne.

( PS. A Ty nie masz w ogóle awatara ^^, )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacenty: napisałem wyraźnie jaki poziom mam na myśli. Salesman Pete to również animacja studencka.

 

"Zreszta co tu sie oszukiwac jakby u nas taki filmik powstal zrobiony przez jakas duza firme to pewnie bicia piany nie bylo by konca :P"

 

Schematy obecne permanentnie w twoich wypowiedziach świadczą o wybitnie niezdrowym podejściu. Zastanów się troszkę nad tym.

Gdyby ten film zrobiła polska 'duża firma' to tym bardziej bym się przypieprzył i głownie skrytykowałbym właśnie nieusprawiedliwioną głupotę. A poziom jaki reprezentuje ta animacja jest po prostu przeciętny. Pod każdym względem. Animacja, rendering o scenariuszu nie wspomnę. To nie jest złe, mając cały czas na uwadze, że to praca studentów, ale klasy ani stylu się tu nie doszukałem. Domyślam się, że dla niektórych sam fakt pojawienia się stylizacji jest powodem do wytrysku. Niestety w tym wypadku ta stylizacja jest po prostu na siłę. Brak mi tu spójności... może zgrania poszczególnych ludzi pracujących wspólnie - nie mój problem. Zwyczajnie mi nie podeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Schematy obecne permanentnie w twoich wypowiedziach świadczą o wybitnie niezdrowym podejściu. "

 

Ze co ?:)

 

Imo reanimator powiedział chyba już wsyzstko, zwłaszcza jeśli chodzi o wiewiórkę ;)

muria: Więc zapraszam do Drimagine, ale ostrzegam to rok dosłownie wypalony z życiorysu, no life w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha widzę, że tu sami profesjonaliści od wszystkiego ;D szkoda Panowie tylko, że u nas mało kto taki poziom reprezentuje, a animacja gniecie jak i cały film, argumenty typu a oni mieli całą grupę studentów i bla bla bla a co stoi na przeszkodzie żeby stworzyć taką grupę? :) jakie to typowe dla Polaków dużo marudzenia, mało działania pzodrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pretensje ze tolerujesz jego zaczepne posty nie dajac mi mozliwosci riposty

 

Rozumiem, że mam wyciąć całą dyskusję? Nie chciałem tego robić żeby nie było, że znowu znika cała dyskusja.

 

Zaczepne są nie tylko jego zaczepne posty, ale i Twoje. Mam pretensje do Was obydwu.

Wdaliście się w jakąś kłótnie, do tego jacenty wciągasz mnie nie wiem w co i może w takim razie oświecisz mnie i powiesz kim jest "mokramyszka" i dlaczego on jest anonimowy, a Ty nie? Tutaj piszę serio bo ani Ty, oni on nie ma linka do portfolio itp... więc nie rozumiem też o co chodzi z tym anonimowym kontem?

 

Ostatnio strach pisać cokolwiek, bo wynikają z tego dziwne dyskusje co cię robi coraz bardziej uciążliwe. Każdy może mieć własne zdanie, nigdy nie będzie tak, że będziemy się wszyscy zgadzać, jednemu się coś bardziej podoba, drugiemu mnie, ale to nie powód, żeby sobie skakać do gardeł.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze pojawilo sie na forum porownanie tych dwoch filmow "Parigot" i "Salesman Pete".

Owszem, podzielam zdanie wiekszosci - Salesman lepszy, jednak mimo wszystko choc jego stylistyka jest bardzo spojna, idealna to wpasowuje sie w potok filmow stylu cartoon network. A Parigot ma w sobie cos wiecej, kurcze, nie uwazam aby scenariusz byl w nim glupszy od Salesmana. Motyw z golebiami bardzo fajny, klimat tez. Popieram zdanie Reanimatora o kliszach, jednak animacja ogolnie jest bardzo dobra, ze swietnym timingiem. Prowadzenie akcji, kadry..to jest naprawde super i jakos odnalazlem w tym shorcie wiecej filmowej logiki niz w Salesmanie.

Po niektorych wypowiedziach troche wstyd teraz pisac, ze uwaza sie film za swietny.hehe

 

jacenty: nie ma co sie spinac, mokramyszka jest zapewne wymiataczem. Przyjecie takiego nicka podkresla jego wyjatkowosc i pozorny luz wobec swojej osoby, ale to tylko tlumienie. Nie spodziewaj sie po kims takim, ze zrezygnuje z zagrywek a'la liceum, bo musialby zrezygnowac z siebie samego.

 

Swoja droga uwazam, ze naprawde warto odpulic na tym forum anonimowosc. Ale cos mi swita, ze temat byl poruszany, wyszlo na to,ze ogladalnosc by spadla i tyle z konkluzji. Z drugiej strony fajnie jak ktos czasem wyrzuci z siebie troszke syfu. To oczyszcza pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe. przypominam że to praca studentów animacji a nie scenopisarstwa. scenariusz ewidentnie pisany pod akcje i wodotryski.

 

Kalki w animacji- zawsze będą, bo repertuar ludzkich zachowań nie jest taki znowu niewyczerpany, można zrobić coś od czapy ale nikt tego nie odczyta.

 

warsztat na najwyższym poziomie. Plastyka teł, gniecie.

pozdrawiam wymiataczy dla których to jest słabe. mam nadzieje że pracujecie co najmniej w Piksarze, bo inaczej miałbym jako animator cholernie silną konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, będąc anonimowym mówię, że ten szort mi się zupełnie nie podoba. Jeśli ktoś ma z tym problem, to jego sprawa.

Po drugie: wyraziłem swoje zdanie, rozwinąłem je w drugim poście i spodziewałem się jakiejś dyskusji, ale wielmożny Jacenty spiął się jak panienka i zaczęły się standardowe wycieczki, bo niektórym trudno przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy mają takie samo zdanie.

W dalsze przepychanki się nie wdaję, bo o ile poziom liceum jestem w stanie strawić to PMy na poziomie przedszkola są już ponad moje siły.

 

Pawle Lipka, dziękuję ci bardzo za tą wnikliwą analizę, ale to co uskuteczniasz nazywamy projekcją i prosiłbym na przyszłość, żebyś nie wylewał do mnie swoich kompleksów. Nie interesują mnie twoje problemy.

 

Na koniec uściślę, że nie uważam żeby Parigot był głupszy. Oba te filmy są nieprzeciętnie głupie. Cały czas mówiłem o wrażeniach estetycznych, które w tym wypadku niestety nie pozwoliły o tej głupocie zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duża różnica między "nie podoba mi się" a "jest słabe"

Pisałeś że filmik jest słaby. Nie jest. Teraz piszesz ze ci się nie podoba- rzecz gustu i z tym nie można dyskutować. Mi też nie podoba się stylistyka modeli, ale nie są słabe, po prostu nie trafiają w mój gust i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z _mojego_ punktu widzenia to jest słabe, ale wbrew temu co niektórzy chyba sądzą, nie stawiam się w roli wyroczni. Jest tam również sporo dobrych rzeczy, ale w ogólnej ocenie uważam to za mało udany szort. Wymieniłem co mi się nie podoba i dlaczego. Nie napisałem nigdzie, że twórcy są mało utalentowani - nikogo się nie czapiam (wyjątkowo). Ale mimo że widać w tym całkiem dobry warsztat to zalatuje mi sztucznością. Niektóre ujęcia wyglądają wręcz jakby animatorzy wyciągali z biblioteczki wzorce i dopasowywali do sytuacji. Stąd moja ocena, że wydaje mi się to wtórne. I nie uważam żeby wachlarz ludzkich zachowań był tu ograniczeniem. Nie chodzi o to żeby te zachowania wymyślać na nowo, ale o to, żeby stworzyć spójność i oryginalny charakter. Ja cały czas miałem wrażenie jakbym już gdzieś to widział a przy tak absurdalnym scenariuszu stało się to nie do zniesienia.

Zwróciłeś uwagę na ładne tła. ok. Są ładne i dopracowane, ale moją uwagę bardziej przykuły brzydkie postacie.

edit: nie rozpatrujmy tego w kategoriach pracy studenckiej, bo poziom jaki reprezentują ci ludzie, jak najbardziej usprawiedliwia surową ocenę.

Edytowane przez mokramyszka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w końcu to obejrzałem. Jakoś do tej pory zerknąłem tylko, że to kolejna pogoń (heh, jeszcze przed celnym postem Reanimatora) i stwierdziłem że mi się nie chce oglądać.

Ale obejrzałem, i chociaż mizerne to fabularnie, to wizualnie daje radę. Może to nic świeżego, ale rozmach jest niezły. Konkretne rzemiosło. Postać żebraka też daje radę. Animacja postaci dziwna trochę, ale też nie jakaś bardzo zła.

Nie nazwałbym tego shortu słabym. Tła, rendering, podchodzą pod "Gentelmen's Duel" Blurowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenografia szorta pozwala przekonać się z jakim rzemiosłem Ci studenci mają kontakt - sami z siebie by się zakopali przy produkcji pierwszej uliczki pewnie. Poprowadzić kilkoro ludzi by wykonali taką ilość scenerii to wiedza której nie da się przekazać w polsce (w szkole). Odpowiednie poprowadzenie ich po etapach produkcji to coś czego brakuje Murii. Są kalki ale pewnie dlatego ze profesor pokazał jak wydobyć treść z prostych ruchów dzięki temu nie grzebali się miesiącami z jedną sceną. Animacja mnie nie porwała, ale widać jaki warsztat stoi za tymi chłopakami w szkole, bo entuzjazm nie zawsze wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Warsztat jestem w stanie jak najbardziej docenić w tej produkcji. Chociaż te 'kalki' moim zdaniem wynikają bardziej z braku wyrobionego stylu i zbyt kurczowego trzymania się wzorców. Możliwe, że po prostu nie mieli czasu na eksperymenty i bardziej osobiste podejście do stylizacji. Za prace szacunek. Ale szort słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem czas, by oblookać. No design miasta baardzo mi się podoba. Styl postaci już raczej średnio. Ale miasto, tak. Dobra stylówa ogólnie, animacja fajna. Chłopaki szaleją. Ogólnie chciałbym w końcu zobaczyć jakiś filmik jak wyglądają studia w tych francuskich szkołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś, drogi Zbyszku, przeczytał wszystkie komentarze, to zauważyłbyś, że w tym wypadku odnoszę się głównie do Salesman Pete'a. Oba filmy pojawiły się na max3d w tym samym momencie, oba są scenariuszowo debilne i automatycznie je skonfrontowałem. Według mnie Salesman Pete ustawia poprzeczkę stylizowanej animacji tak wysoko, że choć Parigot warsztatowo bardzo przyzwoity, to w porywach dorasta mu co najwyżej do kolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa Salesman, to inna stylistyka, ale poziom techniczny podobny jest. Oba absurdalne, ale oba tak samo technicznie bardzo dobre. Wiec, dlaczego akurat Parigot slaby? Chodzi mi tu o ta stylizowana animacje, ktora tak zachwalasz. Dlaczego styl animacji w jednej jest dobry, a w drugim slaby? Skoro technicznie oba stoja na wysokim poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności