Skocz do zawartości

Scena 3d: Kwiatek


Rekomendowane odpowiedzi

No to pierwsze dzielo (nie liczac tutoriali). Mam za malo czasu zeby to dopiescic, a na ambitniejsza prace tez przyjdzie kolej. Robilem to w przerwie od nauki . Tylko ustny polak i angol i juz po maturkach. Robiłem to jakies 4 h wiec prosze o wyroziumalosc. W maxie 6, renderowalem mental reyem. Athlon 1400, 256 ram ( moze niedlugo wiecej ;) ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wlasnie nie mam pojecia czym i czy w ogole sie one roznia. Dopiero zaczynam i nie znam wszystkich magicznych sztuczek i sposobow. Nawet nie wiem czym sie brazil rozni od mental czy scanline. Zamiast dolowac moze byscie to wytlumaczyli albo jakis odnosnik podali. To sa pierwsze kroczki. Zreszta narazie mam nawal pracy z polakiem 3 dni a mi zostalo 100 pytan do zrobienia ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czlowieku po :

1. tu sie nieklnie wiec markuj swoje wybryki

2. jak startujesz to najpierw sie naucz cos robic i niezaczynaj na forum od raczkowania przynajmniej zainteresuj sie CG i poszukaj na ten temat w necie jest tego pelno

3.heh no czasami to dziwi bo hmm jak na 4 godz to jakos naprawde sie leniles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moglby mi polecic tytuł jakiejs ksiazki do poczytaniana na temat 3ds maxa? Prosze. Albo wybrac ktoras z tych :

3ds max 5. Projekty i rozwiązania.

3ds max 4. Techniki modelowania. Biblia

Po prostu 3ds max 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin18pl -> tez miales swoje poczatki wiec nie badz taki

 

Na dobry poczatek: roznia sie predkoscia renderowania :P. Maja niektore wiecej efektow inne mniej (takich jak np GI - global illumination), caustics i inne. Renderery oferuja efekty ktore scanline moze tylko nasladowac (mieszajac rozne elementy i ustawienia swiatel).

Nawet z takiego kwiatka mozna troche wykrzesac. Pobaw sie troche ustawieniem kamery (poszukaj takiego \"obiektu\") i pobaw sie edytorem materialow (choc tu juz i tak nie jest zle IMHO).

Nie zadawaj pytan takich w stylu tego o brazila bo zaraz ktos (np ja :>) Cie odesle do regulaminu.

 

Osobiscie nie wiem czy jest sens kupowania ksiazek. Poszukaj na necie jest tego masa (max3d.pl na dobry poczatek). Jesli czegos nie wiesz - zagladaj do HELPa w maxie. Jesli czegos nie rozumiesz po ENG to wejdz na www.ectaco.pl i tam sie napewno tego dowiesz. Jesli tego nie ma w HELPie to przejrzyj dzial na forum HELP. Jesli tam tego nie ma to zadaj tam pytanie (najpiew zawsze szukaj) itd.

 

Mi sie kwiatek podoba. Piekno w prostocie i fajny wyraz \"twarzy\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin18pl: wyluzuj człowieku!!!

 

Lasqa: na początku przeglądnij help\'a, dobre programy mają dobe help\'y 8).

 

a z książek jakie wypisałeś polecał bym \"3ds max 4. Techniki modelowania\". sam jej kiedyś używałem.

stanowczo odradzam \"Po prostu 3ds max 5\"

nie widziałem jej, ale widziałem inne z tej serii... straszna łopatologia.

 

a zresztą, jeśli masz dostęp do netu to książka ci niepotrzebna. gdybym niemiał tych książek za dormo to bym kożystał z tutków i help\'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Savoy

Ja miałem gorsze początki......

Nie będę krytykował.

Czekam na nastepne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne niebiekie tło:P(!joke!)

oteksturuj , wstaw w jakies otoczenie i będzie git:D

chociaż może lepiej by to wyglądało Ink Paint\'em...

jak a pierwszą prackę to dosyć fajnie ale 4h to chyba za dużo.....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

gdyby bylo troszeczke wieksze byloby czytelniejsze...i twarzyczka w srodku pownna miec (moim zdaniem) bardziej przemawiajacy charakter...pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UROCZE !

 

Ma swój plastelinowy klimat. Taki karykaturowy troszke. Uważam, że jak zaokrąglisz doniczke i dorobisz biurko + jakieś elementy (zeszyt np.). Będzie naprawdę SUPER.

 

PODOBA MI SIĘ i nie chce abyś w tym przypadku dażył do realności. :-)

 

Edit:

Przenieś to do WIP`a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności