Skocz do zawartości

Scena 2D Gospodarz drzwi uchyla wędrowcowi


smart

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to scena fantasy.Gospodarz w ciemny deszczowy wieczór otwiera drzwi zbłąkanemu wędrowcowi.

Nie ufa przybyszowi ale ufa pieniądzom. to pierwszy etap pracy.po bokach dodam jeszcze

drzwi i zmęczoną dłoń wędrowca.Inspirowałem się,w kompozycji PINOKIEM autorstwa Mime .

pozdrawiam i czekam na komentarze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no zapowiada sie super pracka;)

ja bym zostawil jednak obrazek czarnobialym,

mozesz eventualnie lekko podkreslic jakims kolorem

ale jako czarnobialy chyba bardziej podkresli pogode deszczowa

(szarowke) :)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj smart.Gospodarz nieżle zwłaszcza wyraz twarzy,natomiast ręka powiedzmy \" zapraszająca\" mogłaby mieć jakiś inny gest.Nie wiem czy będziesz rozbudowywał w dół bo trochę mało miejsca ,zwłaszcza na rękę wędrowca która niekoniecznie musi ściskać miecz (gospodarza nie ma się co bać).Poza tym ta ręka coś nie tak, zwłaszcza dłoń za mała.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Praca zapowiada sie naprawde niezle :)

- to co mowil zio_mal - wydaje sie ze kolor na tym etapie nieco pogarsza ogolne wrazenie ( jego \"wyssanie\"/ wyblakle barwy/ nada scenie mrocznego, tajemniczego klimatu- trzeba by sie zdecydowac na otoczenie - czy wewnatrz chaty ma sie tlic jakies palenisko, pogoda na dworze - pomysl zio_mala wydaje sie byc calkiem sensowny - pozny deszczowy wieczor - zimne, chlodne barwy - co nieco koliduje ze swieca trzymana przez starca z drugiej strony... zawsze to jakos moze ciebie zainspirowac

- starzec wyglada calkiem do rzeczy - jedynie popracowalbym nad ostrymi cieniami na jego twarzy ( otocznie wskazuje ze swieczka jest halogenowa ;) - i dobrze ale twarz musi to pokazywac - dlugie czarne pociagle cienie - wykontrastowana mimika twarzy - pomieszanie chciwosci z niepokojem

- pomysl co do swieczki - widze ze atmosfera jest ciezka - zadymiona - moze warto aby glowa rzucala czarna smuke cienia w klebach dymu / podobnie jak i sam swiecznik

- co do \"niepewnego kolesia\" - zrob go bardziej niepewnym - wlosy niech nie beda zwiewne, delikatne - raczej przepocone i ciezkie, popracuj nad tekstura ubrania - zniszczonego, twardego zgrzebnego; na rekach moze jakies blizny - widoczne zyly

- ulozenie rak \"niepewnego kolesia\" moze nadaje sie do poprawinia - jedna trzyma za prawie pusty mieszek a przy drugiej blyska juz ostrze wyjmowanego z pochwy sztyletu (pozostaw moze male niedomowienie - tak aby ogladajacemu scene pozostawic odpowiedz na pytanie )

- spraw aby swiat zyl, jezeli fantasy to moze warto rzucic kilka malych wwiercajacych sie w \"kolesia\" oczek; moze warto dodac jakis wiatr - zalamanie tkanin; w tamtych czasach ubrania rzadko byly szyte na miare - szczegolnie zniszczone powinny lekko zwisac z \"kolesia\"

- bardzo podoba mi sie technika/ kreska - oby tak dalej - czekam na postepy

 

pozdrawiam

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za commenty.RZUQ - to nie bedzie chata.starzec otwiera brame do posesji a z tą świecą to czciałem żeby się kojarzyło z ciepłem domowym tak upragnionym nawet dlw wędrownego rzezimieszka .twarz starca ma ukazywać zniechęcenie i pogardę dla potencjalnego klienta,chciwość jest chyba zawarta w wyprzedzającym geście zniecierpliwionej ręki.a kolesia to od podstaw jaszcze zmienie.Ka21k-oczy beda postarzane jeszcze wielokrotnie bo mi sie nie podobają w ogóle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gościem.nie chcę go ubierać w płaszcz ani tam jakieś sukmany.on będzie dbidnie odziany ,bardziej będzie mu zleżało by dostać się do ciepła i zjeść jakiś posiłek, pierwszy od 4 dninawet kosztem zabicia gospodarza.taki desperat zgłodniały i wycieńczony wielodnoiową wędrówką po nieznanej mu krainie do której nie wiadomo jak się dostał.może będzie się słaniał na nogach.a starcowi może dodac jeszcze jedną parę łapek:)Będzie MORE FANTASY:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bo uzyskales przerabany efekt oswietljac kolesia po lewej - problem w tym ze wyglada to jakby zapomnial wylaczyc swiatel w samochodzie ktorym przyjechal ;) - popracuj nad stonowaniem bialego oswietlenia / takze przemysl koncept deszczowej (pochmurnej) nocy z pelnia ksiezyca. Pamietaj takze ze jezeli decydujesz sie na klimat fantasy to nie bedziesz mial tam do czyniania ze scena w srodku Warszawy - najsilniejszym ze swiatel jest ksiezyc (np. w pelni), potem swieczka, swiatlo bijace z gospody... potem juz nie ma otoczenia - wiecej czerni i cienia. Bardzo ciekawy efekt kropli deszczu / z rekami juz lepiej / pracuj dalej bracie - zaczynasz zaskakiwac kolejnymi krokami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i cos jeszcze na szybko - co takze rzuca sie w oczy - lewa reka starca - zakladajac ze jest wysunieta przed wyjscie musi byc tez osietlona zewnetrznym swiatlem -1 /// 2- zachowaj proporcje (patrz prawa reka kolesia z tasakiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pioruna - (bede sie trzymal swojego jak guma przyklejona do siersci mojego kota ;)> to w sumie niezle - ale \"hierarchia oswietleniowa\" sie zmienia - porownaj jasnosc plomyka swiecy i byskawicy - teraz popatrz na scene i odzwierciedl to - w takim wypadku swieca nie powinna tu odgrywac zadnej roli, scena powinna byc przekontrastowana - dlugie czarne cienie /// jezeli mamy burze to i wiatr (ubrania, wlosy, plomyk swiecy, krople deszczu spadajace pod kontem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszystko to się dorobi ^_^, no a moze to świat w stylu Arcanum (mieszanina magii, średniowiecza i XIX wieku) ? Moze koleś naprawde ma tam z tyłu samochód ?:D TO WSZYSTKO OKAŻE SIĘ W NAJBLIZSZYM ODCINKU :D, lub jak kto woli \"Gdy wypowie się Smart\" :D. Ide spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

No no ... Bracie z wioski! ... No no ...

 

Bardzo mi sie podoba ... Mysle, ze trzecia postac kompozycyjnie jak najbardziej wydaje mi sie na miejscu ... tyle, ze bedziesz musial osadzic to w jakiejs historyjce ... Mi na razie nic do glowy nie przyszlo, a troche nad nia myslalem ... Przemysl to ...

 

Poki co, to duzo pracy z oswietleniem i popraw reke mlodzienca koniecznie ... wyglada jakby byla zlamana ... Tak czy owak bardzo mile mnie zakoczyles. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nieco powiazac kobiete z reszta sceny. Ma ona spokojna twarz co w sumie w ogole nie uzasadnia nerwowego zachowania kolesia z tasakiem. Jest brzemienna, chora, ranna, wycienczona? Wiec:

 

-czemu jest zwrocona w nasza strone (ma cos do ukrycia przed starcem, czy sie nie interesuje tym co sie dzieje za jej plecami)

-jezeli jednak obojgu zalezy na tym aby sie dostac do srodka musi byc tego jakis powod (?) - o ile zachowanie mlodego na to wskazuje u niej musisz przylozyc nacisk na mimike twarzy, spojrzenie, pot, zmeczenie, usta, lekkliwy grymas, uczucie bolu etc. (bo chyba nie przyjechali tu zabijac, gwalcic i szabrowac - dziadek zreszta nie wyglada na burdel mame ;)

 

Zarysuj scene wiec - pozostaw wiele niedomowien ale daj ogladajacemu kilka podpowiedzi, chociaz na sam poczatek aby nie zahaczal oka tylko z powodu formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panna powiedziała do młodego: \"Idź tu i wynajmij nam pokój, a ja sobie popatrze na tamtego strażnika hihi \" Babka mogła mu po prostu dać rozkaz i jej to juz nie obchodzi co młodzian zrobi. Ot taki czarny charakter.

 

Ha rzuq miałem racje, że piorun ^_^ ide na jasnowidza :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

....pracka nieskończona z tegop, co widze, ale jak dla mnie zapowiada się arcyciekawie!! Baaaardzo, bardzo łądne i subtlne wykonanie - nie skop tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba mam cos dla ciebie - sprawa z kobieta jest otwarta ale nie wyjasnilismy do konca tego po co mlodemu tasak - przypuscmy ze nie ma pieniedzy a starzec to kawal drania lasego na talary i za nic go nie wpusci jezeli cos mu nie blysnie przed okiem. Mlody probuje gestykulowac - wystawia dlon w gescie \"nie mam ani grosza, wsposc mnie na Boga, ona umiera!\" caly drzy a sytuacja sie pogarsza, mlodzieniec jest na granicy wytrzymalosci i siega po sztylet - chocby mial go zabic ona jest dla niego najwazniesza. // W takim scenariuszu sporo do zrobienia - po pierwsze ta reka o ktorej wspominasz ... jak tylko wroci moj wspolokator (aktor) postaram sie trzasnac kilka fotek ukladu dloni ktore moze ci sie przydadza a na pewno dadza jakis poglad na sprawe. Musisz takze podzialac nad mina starca - kutwy za grosz nie majacego w sobie ludzkich uczuc. (spojrzenie, moze ukazane zeby, grymas pogardy, albo zupelna ignorancja). Pytanie czy mlody zostawilby kobiete sama... moze jakies dlonie podtrzymujace ja nad ziemia... krople deszczu, krwi splywajace po delikatnej, pelnej bolu twarzy. heh mieszam ja zwykle... ale staraj sie utworzyc siatke powiazan, nadac nieco ekspresji ukazywanej sytuacji... Ja postaram sie skombinowac jakies materialy.

 

3m sie

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha !rzuqu rozgryzłeś prawie całą scenkę.

ja mam bardzo podobną opowieść którą można podczepić pod ten rysunek.

tylko ostatnio mało czasu na artystyczne uzewnętrznianie.

czekam na te zdjęciuwy RZUQU mam nadzieję że rozwiążą mój problem.

koleś z nożem jest totalnym desperatem

i jest gotów poderżnąć gardło

starcowi ,ale dlaczego?to się okaże:)

co do starca ,on dopiero wstał z łóżka i nie

jest jeszcze świadomy zagrożenia.jest godzina 3.00 rano i mroczny niepewny deszczowy świat na

zewnątrz jest bardzo NIEATRAKCYJNY dla

staruszka w takim stanie.jest to sytuacja w której stara się on górować z racji tego że,(tak on uważa) zadecyduje czy wpuści tę parę biedaków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;] kumpel robil zdjecia... ja rozmawialem ze sciana; te 4 ujecia byly najsensowniejsze, po pierwsze:

- ramie wyciagniete do przodu, napiete palce, wyraznie zarysowane miesnie, wyeksponowane zyly, widocze sciegna (polecam przejsc sie po portalach \"kulturystycznych\" i poszukac co bardziej odwodnionych)

- dlonie na wysokosci / badz nieco ponizej linii laczacej ich spojrzenia

- sztylet w lewej dloni mozna by odwrocic w druga strone - nazwenatrz ciala ( tak jak na zdjeciach ;] prezentowala sie drewniana lyzka (co w sumie jest bardziej naturalnym ukladem, chyba ze sztylet jest wlasnie wyjmowany z pochwy).

Przeanalizuj zdjecia i wyciagnij co sie da.

 

pozdrawiam

rzuq

 

 

uklad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te gesty są chyba zbyt błagalne RZUQU:(

chodzi mi o to że gość jest na prawdę wpieniony .on nie może być schylony. daje tak jakby ultimatum gospodarzowi,albo ich wpuści albo oni sami sobie wejdą.

może gość zaoferuje jedną fuckin moneta za nocleg a gospodarz chce dwie?no i go już nieżle wkurzył:)

gość mówi

-wpuścisz nas poczciwy człowieku?

starzec

-nocleg dla dwóch osób =dwie monety!

gość

-mam tylko jedną.narąbie ci drwa rano za tę jedną parszywą monetę!

starzec

-nie ma kasy, nie ma wejścia. odejćcie!!

gość go właśnie teraz psychoterroryzuje.

najpierw błagał i chciał po dobroci ale nie pszeszło

więc musi uciekać się do szantażu.....

tak to mniej więcej część opowieści wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o kilku rzeczach:

- to nie jest wejscie ktore prowadzi do wielomilionowej metropolii gdzie nie sposob znalezc dwojga mordercow

- przed soba maja jakis szynk jak rozumiem

- morderstwo zostanie wykryte po niedlugim czasie

- zabijanie dla noclegu w takim miejscu graniczy z... ;]

 

Wiec ...

- jezeli pomimo to nadal ma zamiar zabic starca to albo musi byc szalencem albo bardzo pewnym siebie kolesiem ktoremu zwisa to czy przyjdzie mu zginac za 5 minut - charakter rzeczywiscie inny od tego ktory zaproponowalem, raczej wytworny, nieco nonszalancki (np. rola Tima Rotha w Rob Roy\'u) pewny siebie; badz typ prymitywa

- z drugiej strony jezeli kobieta ma tu odegrac jakas role musisz to nieco wykontrastowac: 1. jej pozycja 2. niemal chaotycznym zachowaniem klesia ktoremu chodzi o (np.) uratowanie jej zycia (za wszelka cene) niz napelnienie brzucha i chec wyspania sie przy piecu

- i teraz trzecia sprawa o ktorej do tej pory nie wspominalismy - starzec na pewno nie jest kretynem za jego pewnoscia stoi straz panoszaca sie gdzies w okolicy - jezeli tak nie jest widzac obca osobe nie targowalby sie w ten sposob / zakladajac ze mamy do czynienia z czasami bliskimi klimatem sredniowieczu to opisujemy okres w ktorym smierc byla na porzadku dziennym... z twarzy starca bije spokoj, wrecz niepewnosc, nie ma tu strachu ani zlosci.

 

rzuq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może teraz przypomina koleś choć troche człowieka o normalnych

wymiarach:)rzuq a czy ty byś myślał o własnym bezpieczeństwie

gdy chodziło by ożycie twojego pierworodnego(pierworodnej)?

brzemiennej właśnie ciało daje ważne oznaki że zbliża się

rozwiązanie .będe musiał popracować nad mimiką kobiety.

chciałbym uzyskać podobny klimat jak w THORGALU(Wilczyca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten deszczyk to troche tak jakby koleś miał długie owłosienie i zostało ono naelektryzowane :]. Strugi deszczu zwykle są proste, w koncu dziala na nie grawitacja. Co do samej postaci to wyglada czadowo, chciałbym umieć tak w 1/8 przynajmniej jak ty:] ja to nie mam do tego ani wprawy ani talentu:/ Podziwiam!

 

P.S. A no i nie mam tabletu :P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności