Skocz do zawartości

Jeśli wkurza Cię animacja przy klikaniu tabletem w Windows 7


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kto ma tablet i windows 7 wie o co chodzi. Nawet po wyłączeniu wszystkich funkcji które niby pomagają tabletowi głupie jakby kręgi na wodzie wody powstają przy klikaniu.

 

Naprawdę długo minie to męczyło. Mam wrażenie że ta animacja przy klikaniu spowalniała interakcje z programami a co najmniej wizualnie mnie wkurzało że coś takiego się pojawia na ekranie.

 

W jednym programie musiałem klikać dwa razy na odpowiednią opcje a teraz wszystko działa od razu bez niepotrzebnej animacji.

 

Jak to zrobić:

 

Open Local Group Policy Editor:Run... gpedit.msc

Navigate to User Configuration - Administrative Templates - Windows Components - Tablet PC - Cursors

Enable the Turn off pen feedback setting.

finally!!

 

Znalezione to

Annoying splash animation when using Wacom Intuos3

http://www.sevenforums.com/hardware-...tml#post341463

 

naprawdę odczuwam różnice, wtedy chyba było milisekundowe opóźnienie jakieś

Edytowane przez claude
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja właśnie to dzisiaj znalazłem w necie, bo też mnie dręczyło w ZBruszu ;)

 

tweety: jak wciśniesz klawisz piórka to win7 najpierw rysuje Ci piękne niebieskie kółeczko na ekranie, a dopiero później coś tam chce zrobić... koszmarne to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, bo mi "krople wody" zniknęły od razu po zainstalowaniu najnowszych sterowników ze strony Wacom... Kompletnie niczego nie usuwałem, ani nie instalowałem, tylko ściągnąłem te sterowniki właśnie (no dobra, je akurat instalowałem).

 

Te drajwery z płytki rzeczywiście nie usuwały tej opcji. W zamyśle ma ona służyć temu, że jak dłużej przytrzymasz piórko to się pojawia tam jakieś menu, a może jakieś odręczne pisanie, czy coś w ten deseń. Coś bezużytecznego robiącego z tabletu rzecz bezużyteczna w każdym razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie to samo co w Viscie do zaznaczania pozycji kursora? Wiem ze wiele badziewia znika cudowanie po wgraniu skórki Classic Windows, wystarczy wywalic jeszcze cienie i wyswietlanie zawartosci przy przesuwaniu oraz pokazywanie zawartosci katalogow i mamy rakietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę się niestety pozbyć tego świństwa tym sposobem. Mam Windows 7 Home Premium, a tam nie ma narzędzia gpedit.msc. Można się tego pozbyć w jakikolwiek inny sposób? Walczę z tym od rana i nic nie działa. Już myślałem, że się uda ale po restarcie wróciło wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem jak to wyłączyć razem ze screenami. http://straycuriosity.com/398-how-to-disable-click-feedback

Zrobiłem też obrazek jak to włączyć w wersji polskiej Windows 7. Trzeba pamiętać żeby włączyć funkcję ukrywania tego czegoś a nie wyłączać. Byłem na początku nastawiony na wyłączanie i źle to ustawiałem.

kursor.jpg

życzę powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo późno, ale dzięki za odpowiedź claude, dopiero dziś tutaj wróciłem bo znów mam z tym problemy. Wszystko byłoby proste do wyłączenia, ale jak już pisałem wcześniej w win7 HP nie ma narzędzia gpedit.msc, więc nie można się dostać do tych ustawień tak łatwo. Za to znalazłem coś, co w 100% rozwiązuje problem:

http://viziblr.com/news/2011/8/13/fix-my-pen-makes-your-wacom-tablet-just-work-on-windows-7.html

ściągamy, klikamy "Make everything good", restartujemy komputer i cieszymy się pięknie działającym tabletem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilka miesięcy wystarczyło, dziś jakimś sposobem znów mi się te wszystkie denerwujące rzeczy pojawiły, a w "włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" tablet pc mam usunięty. Zainstalowałem wszystko jeszcze raz, usunąłem i nadal miałem piękne krążki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności