Skocz do zawartości

: Bugatti 16.4 Veyron


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

Bugatti Veyron 16.4 – najszybszy i jeden z najdroższych samochodów na świecie, ze zmierzoną prędkością maksymalną 407,8 km/h. Do 100 km/h rozpędza się w 2,5 sekundy. Trafił do produkcji we wrześniu 2005. Produkowany jest przez koncern Volkswagen AG. Sprzedawany pod marką Bugatti (Volkswagen jest obecnie właścicielem Bugatti). Został nazwany na cześć kierowcy wyścigowego Pierre'a Veyrona, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939, ścigając się dla firmy Bugatti.... bla bla bla , a teraz konkrety :

Większość elementów nie jest wygładzona i nie ma głębokości, po za bokiem, toteż jest kanciasta i generalnie sporo rzeczy jest do poprawy ale to wyniki jednodniowej pracy:

bug1a.jpg

bugwier.jpg

bug2b.jpg

bugwire2.jpg

Ahoj

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najszybszy i jeden z najdroższych samochodów na świecie

 

i jeden z najbrzydszych;)

 

możesz mieć problemy z wyprostowaniem przedniej szyby. spróbuj wyrzeźbić ją z oddzielnego obiektu, zaczynając od dobrze poprowadzonej prostej siatki. gdy osiągniesz gładką krzywiznę dopiero dodaj kolejne podziały, np. przy krawędziach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_D 3dmax

Brazniew w sumie racja ale w tym modelu mnóstwo rzeczy jest zaczętych i nie dorobionych, także światła z tyłu sobie zagęszczę i odrysuję dokładnie kształt od cylindra, ale to później.

polka dot Wybrałem go w celach nauki ze względu na nie najprostsze kształty a jakoś żaden inny mi nie podchodził, a z szybą chyba nie powinno być problemu szyba to akurat pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lakierze jeszcze nie myślałem. Nie chciało mi się na razie dłubać przy samochodzie, więc zacząłem scenę. póki co tylko zrzut z viewportu bo coś dziwnego mi się działo z renderem. Dojdzie mnóstwo szczegółów na scenie i jakieś lepsze texturki porobię i pomyślę na kompozycją. No i myślę o drugiej opcji mianowicie, uchwycić jakoś zapie***lające bugatti 400km/h gdzieś po szosie lub torze. przemyślę to jeszcze.

powolo.jpg

Ahoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widze za dużo inspiracju w tej scenie, sceną John Zi'ego z Mustangiem. Pomyśl troszke nad inną scenerią, albo jak mówiłeś zrób go na torze, może na takim na którym James z TopGear go testował gdy zapierdal*ł 407 km/h, mianowicie chodzi mi o taki owalny :D Model nie jest jakiś super gładki, ale myśle ze da rade w scence:D

 

Tschus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecet te boxy tak by pusto nie było póki co :) bo zdjęcia dobrego nie mogłem póki co ogarnąć. Karkosik inspiruję się bardziej scenerią z Tokyo driftu gdy główny bohater ćwiczył drifting w porcie coś w tym klimacie bym chciał zrobić tyle że po prostu statycznie, jakieś spokojne ujęcie w podobnej scenerii. A z torem dzięki za podpowiedź.

Ahoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe poprawiał krzywizny głównie psuje efekt że źle się stykają elementy. Grubość blach mnie nie obchodzi, będą ciemne szyby i brak ujęć samego wnętrza. Robię je tyle co będzie widać trochę przez szyby. a ja nie zawierzam materiałom z dużym glossem bo dają dziwne odbicia nawet na podstawowym cylindrze czy sferze maxowej. Liczy się że nie widać takich rzeczy na renderze z lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mógłbyś dać Danielu ze smoothem i glossem i sprawdzać na bieżąco czy aby na bank wszystko jest gładkie jak pupcia noworodka :)

a ja nie zawierzam materiałom z dużym glossem bo dają dziwne odbicia nawet na podstawowym cylindrze czy sferze maxowej. Liczy się że nie widać takich rzeczy na renderze z lakierem

Weź się zdecyduj :)

 

Modelik fajny ale jeszcze ze dwa dni posiedzę w maxie i stary... :P PS. Nadkola chyba jakieś krzywe.

 

pzd. Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedidan12 Odkryłem ten fakt że gloss daje dziwne odbicia dopiero wczoraj przypadkiem, jest to na pewno przydatna funkcja ale jakoś nie do końca jej teraz zawierzam :P Karkosik trochę się zastanawiałem nad tymi wlewami ale :

bugattiveyronsangbleuto.jpg

i stwierdziłem, że tak chyba jest.

EDIT: a nadkole przednie i tylne ma po jednym bugu bo chciałem tam jakoś wybrnąć z trójkąta, właśnie nad tym siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o glossa w viewporcie -> obracanie kamera(tzn perspektywa) tak aby jak pod swiatlem sprawdzic krzywizny blachy. Jestem pewien ze jak zrobisz tak z tylem tego autka to Ci sie smutno zrobi

 

gloss na renderze to juz inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności