Skocz do zawartości

Teczka 2D: Siriae - 07.12.10


Siriae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak zawsze krytyka i komentarze mile widziane.

 

Prace wrzuciłem w takiej kolejności, w jakiej zostały stworzone, czyli te najświeższe są najniżej.

 

46650280.jpg

 

53243549.jpg

 

22583843.jpg

 

46160192.jpg

 

40475780.jpg

 

55822283.jpg

 

83594656.jpg

 

66646299.jpg

 

Tajm lapsy:

 

Vimeo

 

YT

Edytowane przez Siriae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie uzywaj soft brushy...

 

Nie jest to do końca soft brush, raczej pośredni (Detail Airbrush z Paintera), ale szczerze powiedziawszy pasuje mi i nie widzę powodów, żeby zaprzestać używania go. Natomiast próbowałem również sił w Photoshopie, jednak linie w nim wychodzą mi mniej 'idealne'. Oprócz tego do Paintera ciągnie mnie ta opcja przekręcania obrazu bez utraty danych, która przydaje się, by uzyskać lepszy kąt rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem się trochę w enviro, ale teraz widzę, że za lekko ołówek dociskałem. Jedynie numer 5 jest w porządku. W dodatku skaner zwęził mi to wszystko.

 

edit: pobawiłem się trochę levelami i jest nieco lepiej.

 

enviro01.jpg

 

update:

 

enviro012.jpg

 

podmalówka (niektóre wyszły gorzej, niż poprzednia wersja):

 

54653551.jpg

Edytowane przez Siriae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek z dzisiaj (szkoda, ze aparatu nie mam, bo lepiej wyglądają te szkice w rzeczywistości, niż po zeskanowaniu):

 

036fs.jpg

 

pierwsza próba autoportretu, średnio mnie przypomina:

 

autoportret001.jpg

Edytowane przez Siriae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało się namachałeś jak na format B2... fajnie jest też czasem naostrzyć ołówek i różnicować grubość linii... w cieniach nie stosuje się obramowania... digitale znacznie lepsze... widać teraz ile referencji w tym jest... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na tym etapie wiadomo, ze bardziej cwiczysz warsztat niz wyrazasz siebie, ale nie ma w tym nic zlego. Niektorzy maja obsesje aby od razu wszystko ogarniac, kompozycje, styl, warsztat i nie oddzielac jednego, od drugiego,...ale jezykow tez sie czlowiek moze uczyc seelektywnie np slowek i wcale w tym procesie nie wyraza siebie w pelni konwersujac.

 

Przypomniales mi moja dawna fascynacje rejonami oczu heheh tez jak zaczynalem ten element byl ulubionym. Duzo sie tam dzieje, ale to tez pulapka i dosc latwo to namalowac.

 

Softbrushe wcale nie sa zle, to bzdura moim zdaniem aby ich nie uzywac. Wiekszosc rzeczy w naturze jest miekka, a jedynie faktura na nich dodaje wyrazistosci, ewentualnie pewne wyostrzone krawedzie powstale ze zmian kolorow/walorow lokalnych, planow swiatlocienia i innych, ale mimo wszystko realistyczny obraz jest miekki u podstaw.

Wielu artystow jednak stylizuje swoje prace dodajac wyostrzen przez to potrzeba odzwierciedlania detalu spada, bo oko ma sie na czym zawiesic mimo jego braku...ma ostrosci, ktore wylapuje i moze nazwac mentalnie i poczuc ich sile.

 

Nie daj sie jednak temu zlapac teraz, to tylko sztuczna stylistyka, nie warto od tego zaczynac rozwoju moim zdaniem.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało się namachałeś jak na format B2... fajnie jest też czasem naostrzyć ołówek i różnicować grubość linii... w cieniach nie stosuje się obramowania... digitale znacznie lepsze... widać teraz ile referencji w tym jest... pozdro

 

Być może mało, nie jestem przyzwyczajony do większych formatów, mam nadzieję, że z czasem będę potrafił bardziej wykorzystać cały obszar. Dzięki za krytykę.

 

Niektorzy maja obsesje aby od razu wszystko ogarniac, kompozycje, styl, warsztat i nie oddzielac jednego, od drugiego

 

Na początku też za bardzo nie zwracałem uwagi na podstawy chcąc umieć wszystko od razu, jednak szybko zdałem sobie sprawę, że nie ma to większego sensu i marnuje swój czas. Nie mogę tez odnaleźć swojego stylu, m.in. dlatego, że mam kilka różnych wzorów do naśladowania i jednocześnie wszystkie mi się podobają. W dodatku zauważyłem, że mój naturalny styl nie jest ani trochę podobny do sposobu rysowania tych artystów. Podam nawet przykłady ich prac:

 

Justin Sweet (portret z Icewind Dale):

 

20071228204054.jpg

 

Arne Niklas Jansson (fanart portretów z Icewinda):

 

iwd2all.jpg

 

Nie wiem, no chyba potrzebuję czasu i tyle.

 

Dzięki bardzo za wyczerpujący komentarz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kubek, też mam taki ale, ale... napisów nie musisz dokładnie malować a już na pewno dodawać jako nowy obiekt - szczególnie gdy reszta jest malarsko i szkicowo potraktowana. Wystarczy zasugerować plamą linią, że tam są jakieś "robaczki". Nie podoba mi się cień - zbyt miękko, nie ten kolor, poobserwuj więcej. No i przy martwych staraj się dawać w otoczeniu większej ilości obiektów to od razu będziesz ćwiczył proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubek fajnie Ci wyszedł :)

 

co do rysowania tradycyjnego martwych natur: nie poruszaj na początku swojej drogi z węglem i ołówkiem kształtów i obiektów trudnych do namalowania bo same w sobie mają dziwny kształt. Te rękawiczki są dobrym tego typu przykładem. Tak samo jest z dyniami, torbami, niektórymi rodzajami butów etc. Wybieraj obiekty które są łatwe do rozpoznania już na pierwszy rzut oka. Rysować rozpoznawalne obiekty będzie Ci tak samo trudno ale efekty będą lepsze, po za tym my

 

Co do samych martwych. w rękawiczkach miła faktura sie zrobiła przez to kreseczkowanie.

co do koszyka: nie używaj tak mocno konturu :) kształt to jedno, a bryła to drugie :D kontur ma Ci pomóc umiejscowić bryły kompozycyjnie, a nie pokazywać : o to jest owalne winogrono :) od tego jest walor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności