Skocz do zawartości

Jak zrobić by otoczenie było nieprzenikalne przy animacji


4th_hokage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze z takim problemem i nie bardzo wiem jak go przedstawić. Wymodelowałem sobie w blenderze(korzystam z wersji 2.49) postać i stworzyłem cały background do animacji i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość żeby podłoga czy ściany były nie 'przenikalne'... Znaczy, czy da się zrobić, by stopy postaci automatycznie zatrzymywały się na podłodze(nie zapadały się). Wiecie może czy jest taka możliwość. Często blender generując klatki pomiędzy klatkami kluczowymi tak zagina stope, że palce giną w podłodze itp. Pytam, bo wiem, że blender ma kosmiczne możliwości, a przy symulacjach np. płynów można ustalać żeby sie wlewał do naczynia, więc może...

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Edytowane przez n-pigeon
nieprawidłowy tytuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najprostszy i zdaje się wszędzie używany sposób to animować tak by obiekty nie przenikały się za mocno, ale w sumie nie wiem, animacja to nie moja działka.

 

Jeśli noga jest źle wygięta i włazi w podłoże to ją wygnij tak by tego nie robiła. Znaczy jest constraint floor (podłoga), który potrafi ograniczyć ruch, ale zdaje się że tylko do płaskiej powierzchni, przy bardziej złożonym podłożu animuje się ręcznie. Jeszcze raz powtórzę że mogę się mylić ;P , ale raczej nigdy nie słyszałem o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.blender.org/index.php/Doc:Manual/Constraints/Floor poczytaj popróbuj, ja jeszcze tego nie robiłem. Jeśłi natomiast chcesz, żeby noga się rozpłaszczała przy nacisku na podłogę to przychodzą z pomocą kolizje w softbody http://www.blender.org/development/release-logs/blender-237a/softbodies/ ale to na razie dla mnie czarna magia zupełnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności