Jump to content

[Kryzys] Rdza


Lucas

Recommended Posts

W środku ujrzał tajemnicze urządzenia pokryte solidną warstwą kurzu i rdzy, wszystko zatrzymane w miejscu i stateczne, jakby tworzyło jedną rzeźbę. Starsi we wsi gadajo, że ponoć kiedyś cała ta maszyneria działała i ludzie pracę mieli ale przyszedł jakiś "kryzys" czy coś i wszystko szlag trafił.

 

Inside he saw mysteriously looking devices covered with dust and rust, all of them frozen still and static, as if they formed a single sculpture. The oldmen of the village tell tales, that this machinery once used to function and people worked here for a living, but a "crisis", or whatsoever, came and everything got screwed up.

 

57656249.jpg

 

Startuję... nie mając zbytnio pewności kiedy w ogóle coś zacznę i czy zdążę ale i tak ostatnio chodził mi po głowie pomysł na podobną scenę, więc Bitwę traktuję jako dodatkową motywację:)

 

Ma być mroczno, ma być tajemniczo i przede wszystkim ma być industrialnie - a raczej post-industrialnie. Koncepcik jakiś oczywiście narysuję - na razie wyobrażam sobie to następująco:

Potężne maszyny, chwytaki, wiertła, spawarki, taśmociągi pudła, rury (dużo rur;) ) i inne takie - część zastygła w ruchu, część wyraźnie zwalona w chaotyczną kupę ale wszystkie bez wyjątku bardzo stare i zardzewiałe. Zupełny brak światła z zewnątrz. A przed tą kupą złomu jedna postać - jeszcze nie wiem kto, może jakiś nomad, podróżnik, półnagi dzikus albo zwykły złomiarz, który przypadkiem tu trafił i teraz podziwia wszystko przy świetle pochodni.

 

Edit: pewnie będę jeszcze zmieniał nazwę tematu na jakiś bardziej chwytliwy, na razie jednak nic lepszego nie wymyśliłem

Edited by Lucas
Link to comment
Share on other sites

Owszem, dlatego właśnie będę musiał dobrze pomyśleć nad organizacją przestrzeni - ostatecznie można uznać, że jest to jakiś zawalony, trudno dostępny budynek i dlatego jeszcze większość sprzętu nie została rozszabrowana;).

 

Mimo wszystko chciałbym, żeby było ciemno i tylko pochodnia dawała światło - myśląc nad sceną, w głowie cały czas miałem to ujęcie z Katedry:

dvdcathedral.jpg

 

i właśnie podobny klimat chciałbym uzyskać.

Edited by Lucas
Link to comment
Share on other sites

Cośtam naszkicowałem... Jako, że rysownik ze mnie kiepski, zwłaszcza na tablecie (trzeba się w końcu nauczyć...) to raczej nie będę się więcej chwalił szkicami.

57656249.jpg

Po bokach przewiduję różne chwytaki i taśmociągi - generalnie drobniejsze elementy, na środku będzie jakiś duży kawał złomu - piec, reaktor, w każdym razie coś, co będzie punktem węzłowym w scenie.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy