Skocz do zawartości

Pojazd 3d: British Quad Gun Tractor


bbandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jacek - dzięki:)

Hej Smoku, dzięki chciałbym go zrobić metodą oszczędnościową ale dokładnie, tzn wszystko żeby było co ma być, jeśli będzie komfortowo się pracować (poly) to sprawy typu nity poprawię narazie są to cylinderki.

Piszę tak ponieważ dojdzie do tego przyczepka oraz działko

http://www.jumbliesmodels.com/images/HG4002-4FP.jpg

Chciałbym też fajnie go jakoś oteksturować ale narazie etap modelowania.

Aha dlatego wybrałem ten pojazd bo jest tak paskudny że aż piękny:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że mamy zbudowaną taką maske jak w tym dziwadle (przod), zrobione jest z plane'a i odpowiednio ukształtowane, teraz niestety widać dziwne załamania a robiąc czamfer oraz ms to siatka się brzyko rozkłada oraz zwiększa się ilość poly.

Dlatego zaznaczyłem wszystkie poligony na tym elemencie i w edittablepoly dałem "clear all" czyli sprowadziłem wszystkie poligony do jednej grupy bez wygładzenia, następnie klikam "auto smooth" i juz mam wygładzenie które reguluje wartością (suwak po prawej stronie). Natomiast klikając kilkukrotnie "auto smooth" powielamy zabieg na większą skale (w zależności od potrzeb).Na samym końcu dałem czamfery z wartością zaokrąglenia 2.

Edytowane przez bbandi
zagęszczenie -> wygładzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że mnie źle nie zrozumiałeś towarzyszu broni :) Pytałem bo po prostu nie korzystam z najnowszych wersji maxa i zastanawiałem się czy to możliwe że wprowadzili coś takiego :D

 

Rower za bardzo zardzewiały więc chyba się nie skuszę :D natomiast jeżeli traktor również na sprzedaż i ważny przegląd techniczny to kto wie.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czapy bo np. wielkość siodełka czy wielkość pedałów do reszty modelu, pomijam takie duperele jak sposób montowania szprych ,(widziałeś kiedyś schodzące się szprychy na obręczy?), czy elementy podtrzymujące błotniki. Wiem ze pewnie wyszedłeś z założenia ze to tylko mało istotny rekwizyt, niestety takim mało istotnym rekwizytem schrzanionym totalnie, zabijasz resztę sceny.

 

EDIT:I wyłapałem to nie patrząc na zdjęcia rowerów, to po prostu widać. A patrząc na twoje zdjęcie referencyjne można błędów znaleść więcej. Inna rzecz że opierasz się na modelu plastikowym, pewnie w skali 1:72 gdzie pewne uproszczenia są konieczne i dopuszczalne. Ale nawet tam pokusili się o wykonanie elementu montowania kierownicy na sztycy widełek.

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę poprawic, bo piszesz jakbym mial go od razu skasowac.

 

Be urazy ale to chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Jak to jest, że dłubiesz coś tak skomplikowanego i bawisz się w detale,

a na koniec przykryjesz cały tył takim takim gniotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki to jeszcze WIP, z mapowaniem będę walczył ale raczej UV (osobne mapy dla elementów) no rdza raczej przypadkowo wyskakuje:P tak to w życiu bywa, koła właśnie niedawno troszkę pozaokrąglałem. Chamfery nie są wszędzie ale na tylnych nadkolach akurat są, tam były tylko minimalne zaokrąglenia (w prawdziwym traktorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosty model do zunwrapowania, nie szukaj wątpliwych zamienników tylko zmuś się wreszcie i zrób porządne UV.

Rdza wyskakuje przede wszystkim tam gdzie wcześniej doszło do uszkodzenia powłoki malarskiej. narożniki, wystające elementy, załomki itd. Obawiam się ze znowu chcesz iść na skróty do finału.

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza wyskakuje przede wszystkim tam gdzie wcześniej doszło do uszkodzenia powłoki malarskiej. narożniki, wystające elementy, załomki itd.

 

Tak akurat na wojnie odłamki i inne badziewie celowalo w narożniki, nie mówiąc już o różnym sprzęcie transportowany który rysował powłokę, pojazdy były eksploatowane w różnym miejscach. Mój kolega interesuje się militariami i dla niego jest to fajnie zmapowane.

A ja się obawiam że szukasz dziury w całym:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłamki dokonywały poważniejszych uszkodzeń niż zadrapanie farby, co najmniej wgięcia blach a najpewniej po prostu dziury, bronisz sie przed tym UV jak diabeł przed święconą wodą. Po co pokazujesz tutaj co robisz, skoro masz kolegę który sie zna i jemu się podoba i ci to wystarcza? A jeśli już pokazujesz to nie oczekuj ze ktoś przełknie twoje tłumaczenia ze jest dobrze, bo dobrze nie jest. Staram ci się to wytłumaczyć, nawet najlepszy modeling to tylko połowa pracy,model nigdy nie będzie prawdziwie ukończony bez poprawnego mapowania i textur. Bronisz czegoś co nie jest do obronienia. Ty zdecyduj, chcesz się rozwijać i cieszyć się z udanych i podobających się prac czy obecny etap ci wystarcza? Bo cała ta dyskusja tak naprawdę do tego się sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ten Kliment zawziął :D według mnie to rdza powstaje pod śrubami, na łączeniach blach a nie każdy narożnik jest łączeniem. Z tym zaznaczaniem narożników to taka domena gamedev'owa żeby przejachać po narożnikach białym pędzlem i je rozjaśnić ale czy to takie realistyczne no to nie wiem.. Jak coś jeździ i ma na sobie sprzęt to i w środku blachy też się obtłucze. Dodatkowo fajnie pododawać też jakieś zacieki np rdzy (chyba 5 post)

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=254707

 

Reasumując trochę racji Kliment ma ale trzeba przyznać że chyba drHouse'a ostatnio oglądał bo na wszystko ma odpowiedź ostrą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to ten topik w wipie żeby ludzie wnosili pomoc na luzie

Horus faktycznie za dużo tej rdzy właściwie to znalazłem obrazek na którym jej prawie że niema tylko wiecej zacieków na tych płaszczyznach.

Generalnie to chodziło o to że po prostu da się to zmapować UV map wybierając bloki i tworząc dla nich mapy.

Edytowane przez bbandi
Stonowanie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wpadam tak w środku rozmowy, kilku rzeczy nie rozumiem. Myślałem że rower to zrzutowy speed, z resztą kilka postów po nim też na to wskazywało, bo jak by nie było BBandi - potrafisz modelować i wiele razy to pokazywałeś, więc nic dziwnego chyba, że każdy się spodziewa po Twoich pracach równego poziomu detalu na każdym etapie - wszyscy wiemy, że potrafisz. A szkoda takiego modelu (pojazd), jeśli dodasz do niego coś zrobionego na szybko. To Twoja praca, Twoja decyzja, a sporo osób trzyma za Ciebie kciuki i czeka na model, który w każdym calu będzie dodawał kilogramy do szczęki widza.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - fakt jest taki że wszelkiego typu przetarcia i zarysowania tworzą się głównie na powierzchniach wystawionych na obtłuczenia (kamienie, żwir, piasek) głównie u dołu pojazdu, przy czy farba odpryskuje najczęściej od takich powierzchni jak pisał Kliment. Dodatkowo rdzewieją mocno wszelkie ciężko dostępne "zakamarki" gdzie woda miesza się z brudem i innym dziadostwem i zostaje dłużej niż na powierzchniach "otwartych" (łączenia blach itd.). To tak tytułem wstępu :)

 

Jeżeli robisz quada w wersji z afryki, to raczej one nie były specjalnie zardzewiałe. Twój kolega militarysta powinien zwrócić uwagę na to. W suchym pustynnym klimacie one były ostro wypiaskowane, ale raczej nie zardzewiałe. Do tego potrzeba wilgoci w atmosferze. Często na zdjęciach z afryki myli się plamy błota z rdzą. Zwyczaj rdzewienia maszyn pochodzi od modelarzy którzy są w stanie zrobić model wyglądający jakby 50 lat leżał w morzu.

 

Quady jako ciągniki artyleryjskie raczej nie były poorane odłamkami. Jak już wpadły w ogień walki to bardzo wątpliwe żeby wyszły z niej cało. Aczkolwiek oczywiście mogło się tak zdarzyć...

 

To ja tylko tak na marginesie dodaje, abstra***ąc od modelu i uvw, bo nie chcę zostać zbluzgany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby fantazja modelarza była ponad wszystko?

Osobiście widziałem model działa niemieckiego samobieżnego produkcji chińskiej, gdzie osłona jarzma o zgrozo była skręcana śrubami.

Modele to żadna wyrocznia, a malowanie wykonane przez modelarza trzeba rozpatrywać w kategorii modelarskiej.

Do monografii to za bardzo się nie nadaje.

 

Żebym nie był gołosłowny to dlaczego mundur żołnierza lśni jak by był lakierowany?

Realizm?

Brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bbandi sory że troche w offy wejdę.

Dawno temu, nie mogłem oddać do druku modelu U boota, bo debil który sprawdzał zgodność z oryginałami kazał mi dorabiać nitowanie jak w modelu plastikowym Revela i cóż zrobić. Nijak to się miało do rzeczywistości, ale poprawiałem wstawiając 7 tys nitów na kadłub a nie jak miałem wcześniej zrobione bumpem.

Każdy kto zwraca Tobie uwagi dotyczące modelowania, UVW czy innej pierdołki, nie robi tego z chęci "udupienia" Ciebie i Twojej pracy. Chcą byś zrobił model na miarę swoich możliwosci.

Nie wiem dlaczego, nie potrafisz słuchać.

 

Pozdrawiam. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłopaki tylko przydałyby mi się jakieś inne przykłady, zdjęcia linki itp...mało co w necie jak narazie znalazłem, wrzuciłem tylko drobny test, póki nie będę miał konkretnej bazy odniesienia to chyba nikomu nie dogodzę...z tym UV to się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Acha - rozumiem że robisz model modelu? No to faktycznie nie błysnąłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłopaki tylko przydałyby mi się jakieś inne przykłady, zdjęcia linki itp...mało co w necie jak narazie znalazłem, wrzuciłem tylko drobny test, póki nie będę miał konkretnej bazy odniesienia to chyba nikomu nie dogodzę...z tym UV to się pomyśli.

 

A to nie można sprawdzić na innych pojazdach jak zachowuje się malowanie w warunkach pustynnych? Mało jest w necie zdjec irackich t-55/t-72, amerykanskich abramsow w Iraku, merkav itp itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele to żadna wyrocznia, a malowanie wykonane przez modelarza trzeba rozpatrywać w kategorii modelarskiej.

Żebym nie był gołosłowny to dlaczego mundur żołnierza lśni jak by był lakierowany?

Realizm?

Brak

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.themworkshop.com/mstudio/img_cheflim_quad_001.jpg&imgrefurl=http://www.themworkshop.com/mstudio/m_gallery_cheflim_001.htm&usg=__1Hbtw9lPT4iSYcnPCYhfYNn72Yk=&h=300&w=400&sz=45&hl=pl&start=20&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=kP8gefBiIXxgmM:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dgun%2Bquad%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1G1GGLQ_PLPL256%26tbs%3Disch:1&ei=ukdATZm6M4abOtXD4akD

Pooglądaj sobie te modele myslisz ze ci goście nie wiedzieli co robią?, myślisz że z takim skillem te malowania nie są przemyslane? hehe

A kategoria modelarska to jaka kategoria? łatwo napisać coś, trudniej coś stworzyć.

Edit: Tak samo są modele miernej jakości za 20zł chinskie jak i bardzo dokładne za kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności