Skocz do zawartości

Laptop: ~4000zł


Black

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dłuższego czasu szukam dla siebie laptopa. Używany będzie do autocada, photoshopa, 3ds maxa, vray, revita i sketchupa.

 

Znalazłem na x-kom.pl(polecam wszystkim zapoznać się z ofertą tego sklepu! Obsługa też jest całkiem całkiem) taki oto sprzęcik:

 

 

ASUS N73SV

Procesor Intel Core i7-2630QM (Od 2.00 GHz do 2.90 GHz, 6 MB cache)

Chipset Intel HM65 Express Chipset

Pamięć RAM 12GB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maksymalnie 16 GB)

Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.

Przekątna ekranu 17.3" HD+

Nominalna rozdzielczość 1600 x 900

Karta graficzna nVidia GeForce GT 540M + Intel HD Graphics 3000

Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna)

 

Wygląda na genialny zestaw!

 

 

Ewentualna konkurencja dla niego

http://www.x-kom.pl/p/62017-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l701x-i5-460m-8192-640-7hp64.html

 

lub

 

1 Dell Inspiron 15R ALU

 

Procesor Intel Core i7 740QM 1,73 - 2,93 GHz

Chipset Mobile Intel HM57 Express

8 GB pamięci operacyjnej DDR3SODIMM DDRAM3, 1333 MHz (taktowane 1066 MHz)

Dysk twardy o pojemności 640 GB SATA 5400 obr.

Błyszcząca matryca 15,6" LED HD (1366 x 768)

Karta graficzna ATI Radeon HD5650 1GB

+/- 3500zł

 

 

2 Dell Vostro 3700

17" srebrny 1600 x 900

Procesor Intel Core i7 740QM 1.73 GHz, 6MB (do 2.93 GHz w trybie Turbo Boost)

8 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3 SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)

Dysk twardy 500 GB 7200 obr.

Matryca 17" HD+ z podświetleniem LED

Karta graficzna nVidia GeForce GT 330M 1 GB

+/-4400zł

 

3: Asus N53JQ-SZ232-6

Procesor Intel Core i7 740QM 1.73 - 2.93 GHz, 6MB

 

8GB pamięci operacyjnej DDR3 SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 16 GB

Dysk twardy o pojemności 500 GB, 7200 obr.

Matryca Full HD 15,6" z podświetleniem LED 1920 x 1080

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 425M 1 GB

+/- 4000zł

 

Czy ktoś widział podobną maszynkę w akcji? Słyszałem że coś z SANDY BRIDGE bywa nie tak.

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze! Każda wypowiedź będzie bardzo miło widziana! :D

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.x-kom.pl/p/63590-notebook-laptop-17,3-asus-n73sv-ty158v-12-i7-2630qm-12288-1000-brcombo-7hp64.html

 

też się zastanawiam ale straszą w sieci na temat temperatur . Laptopy się często psują , przegrzewają i w ogóle. Stacja jest sprawdzonym rozwiązaniem

 

Najlepiej jakby wypowiedziały się osoby które renderowały coś na laptopach po 20-30h . Ja na stacjonarnym renderowałem 36h jednorazowo i nie było żadnego problemu.

 

Czekamy na wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu dłubię na laptopie.

Aktualnie na Asusie G73JW, najdłużej renderowałem 1 noc i nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. Model jakby co polecam. Co jak co, ale chłodzenie ma bardzo wydajne.

Kolega pracuje na dell'u precision m6300 i o ile dobrze pamiętam żadne problemy go nie nawiedziły a laptop ma ciekawą rozdzielczość.

Ogólnie i asusy serii g73 i delle serii precision to całkiem fajnie maszynki do grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o wytrzymałość na temp. Od 6 lat przy temp 40 cpu pracuje na stacji. Natomiast w asus n53sv jest to temp obudowy od spodu a cpu ma wtedy 80 stopni. Ile wytrzyma taki sprzęt pracując 8h dziennie? 6lat? 2? A może będzie się wyłączać z przegrzania?

Czy ktoś tu pracuje na takich temp. na laptopie od kilku lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki raczej celuj w i7 (2 laptop ma i5) i Sandy Bridge. Tylko pierwszy laptop ma SB, reszta ma i7 z poprzedniego roku, znacznie słabsze od tegorocznej generacji. Z tym, że wysyp lapków z nowymi prockami dopiero przed nami. Może się wstrzymaj jeszcze ze dwa miesiące?

 

Z samymi procesorami SB jest wszystko w porządku, to płyty główne były wadliwe. Dlatego jest opóźnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model asusa n73sv jest dostepny w x com w przedsprzedazy. 17 marca ma byc dostawa. Ciekawe czy te plyty glowne beda juz poprawione czy tez sprowadzaja tansze wadliwe. Ja poluje na model za 4799. 2 dwa dyski 500gb pewnie sa podpiete pod sata II wiec jesli chipset ma wade to dlugo nie popracuje na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gdzieś w sieci testy nagrzewania się nowych laptopów z sandy na pokładzie.

Nie przytoczę strony, ale jakiś miesiąc temu natknąłem się na polskie testy m.in

biorące pod uwagę nagrzewanie.

Asus wypadł w nich bardzo dobrze, ale i tak gdybym miał kupować, wybrałbym della.

Mam bardzo duże zaufanie do tej firmy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal zdecydowany na pierwszy zestaw. Jedyna wada jaką znajduję ze swojej perspektywy to dysk 5400 obrotów. Sama pojemność 500gb powinna wystarczyć, mój stacjonarny nie ma tyle. Powiedzcie mi czy istnieje możliwość wymiany dysku w takim laptopie. Narazie mnie na to nie stać ale zakładam że za jakieś 2-3 lata chciałbym zmodernizować laptop dołożyć jeszcze 6gb ramu (do 18gb) i wymienić dysk na 1000gb 7200(pewnie ceny takich znacznie spadną). W moim obecnym zestawie niestety każdy zapis dużej sceny to kilkadziesiąt sekund bez reakcji ze strony MAXa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę czasu to poczekaj na G73SW i m6600. Oba wyjdą w przeciągu najbliższych dni/tygodni, finansowo zapewne na początku będą mało atrakcyjne ale mogą namieszać w cenach poprzednich modeli (G73JW, m6500).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Dell precision m6500 to bardzo ciekawa propozycja tyle że pewnie kosztuje tyle co mój samochód. Dużo renderuję ale kupa czasu schodzi też w oprogramowaniu typu CAD. Mam pytanie. Ile według was może kosztować po "przetasowaniu" na rynku Komputer z 1gb Quadro i jakąś porządną i7, 17calowy taki powiedzmy m6500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci posprawdzać ceny na allegro, a w szczególności archiwum allegro m6500 jak i m6400 (też cały czas b.szybkie laptopy) żeby rozeznać się w cenach. Piszesz o Quadro ale zwróć uwagę także o FireGL, FireGL są ZNACZNIE tańsze i nadal do profesjonalnych celów, a w niektórych zastosowaniach wygrywają z odpowiednikami Quadro. Wejdź sobie na stronę Della i odpal kreatora zestawów m6500 i sam sprawdź ile trzeba dopłacać do nvidii, a następnie poszukaj testów obu kart i zastanów się czy warto.

 

ps. sam niedługo będę zmieniał mojego poczciwego m6300... pracuje po min. 12h/dobę, codziennie noszony w torbie, a mimo to nigdy nie widziałem żadnego blue screena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiSz : A podałbyś temperatury podzespołów na swoim laptopie podczas obciążenia (rendering) ? Ile lat ma sprzęt ?

 

Ja np nigdy nie inwestowałem w laptopy dlatego bardzo nieufnie podchodzę do zakupu. Ostatnia stacja to już 6 lat pracy przy renderingach 8-30h i pracy po 2-3 dni czasem.

Temperatury to 40 dla CPU , 60 dla GPU , i 50-60 dla płyty , 50 dla dysku. Żadnych problemów nie było , bez podkręcania na standardowym chłodzeniu.

 

Teraz poczekam na płyty do SB i zbuduje nową stację :)

 

Black :

 

popatrz na wersje z 2 dyskami 7200 obr/min , tylko 400 zł więcej i ma dodatkowo Blue Ray combo.

http://www.x-kom.pl/p/63590-notebook-laptop-17,3-asus-n73sv-ty158v-12-i7-2630qm-12288-1000-brcombo-7hp64.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyab żaden lap nie nadaje się, bo wydajność jest dużo mniejsza niż stacjonarnego, niby procek i7 ale i tak pakowane do notebooków taktowanie ma dużo mniejsze, i następna kwestia chłodzenie :-/ ja swojego macbook;a pro zajechałem właśnie, biedny nie wytrzymał temperatur :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik8on69: Temperatur nie znam bo nie czuję potrzeby i nie mam czym sprawdzać, a sprzęt ma już 6lat.

 

Nie wszystkie laptopy to klepaki do gier i worda, ta dedykowana reszta (Dell seria m, HP Elitebooki, Lenovo seria W) jest niestety droga.

 

Tutaj możesz poczytać ciekawe testy (wczoraj pojawił się test G73SW):

 

http://www.notebookcheck.pl/

http://www.notebookcheck.net/

 

a test kilku laptopów na SB pojawił się także tutaj:

 

http://pclab.pl/art44242.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w polsce nie pojawiły się jeszcze zestawy ASUSA sandybridge z dyskiem 7200obrotów dlatego wstrzymuję się nieco z zakupem. Może polecicie mi coś w międzyczasie ? Jest możliwość zamówienia wybranej konfiguracji u ASUSA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i7-2630QM

Pamięć RAM 16384 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maksymalnie 16 GB)

Ilość gniazd pamięci 4 (0 wolnych)

Dysk twardy 750 GB SATA 7200 obr.

Wbudowane napędy Blu-Ray Combo

Typ ekranu Błyszczący, LED, FullHD

Przekątna ekranu 15.6"

Nominalna rozdzielczość 1920 x 1080

Karta graficzna nVidia GeForce GT 540M + Intel HD Graphics 3000

Wielkość pamięci karty graficznej 1024 MB DDR3 (pamięć własna)

Urządzenie wskazujące Touchpad

Typ baterii Litowo-jonowa 6-komorowa, 5200 mAh

Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps

Wi-Fi 802.11 b/g/n

Rodzaje wyjść / wejść 1x Bluetooth 3.0

1x czytnik kart 3 w 1 (SD/MMC/MS )

1x HDMI

1x RJ45 (LAN)

1x USB 3.0

1x VGA

1x wejście mikrofonowe

1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe S/PDIF

3x USB 2.0

 

Witam pojawiło się w moim zasięgu takie cudeńko. Ciągle się waham, ponieważ jest to 15.6" jednak rozdzielczość fullHD 1920x1080 to znacznie więcej niż w przeciętnej 17.3" konfiguracji.

 

Jak się nad tym zastanawiam to dochodzę do wniosku że laptop 17.3" mógłby być kłopotliwy w codziennym transporcie na uczelnię, na ramieniu. Z drugiej strony w domu pracuję na monitorze 19" aczkolwiek 1440x900 i zauważyłem że ten duży rozmiar ekranu mi bardzo odpowiada. Nie wiem czy czekać aż lepsze konfiguracje 17.3" czy brać teraz 15.6".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawdę dźwigasz, to polecam mniejszego. Jak masz samochód to już lepiej. W praktyce po latach ciągłego chodzenia z kompem docenisz wszystko co mieści się z notatkami w torbie. Z punktu widzenia bezpieczenstwa mniej tez rzucasz sie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem kilka laptopów na mojej uczelni, w większości są to 15.6 cale. Z tym że sprawa wygląda tak: Z laptopa chciałbym korzystać w domu 70%czasu, na uczelni 15%, w pracy 10%, na wyjazdach 5%. Wygląda na to że wyjadę w przyszłym roku za granicę na studia i tam nie będę mieć możliwości podłączenia monitora zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności