Skocz do zawartości

Inne kolory w renderingu inne w podglądzie Windows


outside

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy tutaj zebrani wiemy że finałem naszej cieżkiej pracy jest renedering. Zrenderowany obrazek zapisujemy w czelościach naszego dysku. Po zakończeniu pracy z Max'em odpalam PS i tam jeszcze doszlifowuje detale typu światło, barwa itp. I w PS wszystko wygląda ok lecz gdy podejżę obrazek w przeglądarce Windowsa 7 to kolory, kontrast, nasycenie - wszystko jest inne. To samo zjawisko zauważam gdy podglądam renderingi z Max'a ( zanim jeszcze je obrobie w PS) Windowsowską przeglądarką.

Innymi słowy Renderingi wyglądają właściwie tylko w Max'ie i PSie.

 

Dlaczego Windows przekłamuje kolory? I jak to naprawić? To leży w ustawieniach programów? monitora? Windowsa 7?

 

Z góry dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy Render i plik obrabiany w PS ma głębię 16 lub 32 bpc [bitPerChannel] ?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK - Różnica polega na fakcie że Windows pokazuje taki obraz jako "spłaszczony" obraz 8bpc [ale używa innego algorytmu niż programy typowo graficzne]. Aby osiągnąć zadowalający efekt "wywołaj" obraz do pliku 8bpc [TIF,PNG,JPG] prosto z PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ustawić jako profil domyślny monitora (trzeba pogrzebać we właściwościach karty graficznej / monitora). Sam ostatnio zmieniałem, trochę pomogło. Eksport obrazka w sRGB z Maxa też mógłby chyba pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kalibracja którą opisujecie nie bardzo ma sens ponieważ gdy wyśle do klienta wizualizację to bedzie miał kompletnie inne kolory. Wiem że każdy ma inny monitor i inaczej skalibrowany ale prawda jest taka że oprócz grafików przeciętny zjadacz chleba jeśli kalibruje swój monitor to i tak nie odchodzi mocno od normy. Swój przypadek opisuje gdyż pojawia się bardzo wielka różnica w obrazie w 3d studio i podglądzie Windows. Przykładową wizualizację sprawdzałem na swoim komputerze stacjonarnym, laptopie, 5 komputerach w pracy u kolegów - wszedzie wygląda podobnie.

Wiec pytanie zadam nieco inaczej niż wcześniej:

Czy jest możliwośc ustawienia kolorów w 3d maxie tak by renderował w podobnych kolorach jak Windows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem już to pytanie wcześniej ale nie odpowiedziałeś.

W oknie ustawień Renderera [nie wiem jak to jest w V-ray] jest dział "Sampling Quality" - tam powinno być ustawienie "Frame Buffer Type" - domyślnie renderer tworzy obraz z 16bitową głębią na kanał - Max przy pomocy wew. ustawień gammy wyświetla Ci obraz 8bit w oknie. Nie mogę teraz tego sprawdzić ale domniemam że jeśli będziesz renderował od razu 8bit [nie wiem jak to zmienić] to podgląd Maxa powinien być zbliżony do podglądu Win.

Choć całości problemu nie rozumiem, bo mając obrazek 16 lub 32bit możesz go ponownie dostosować w postprodukcji do tego co uzyskałeś w oknie renderu Maxa - jako referencję możesz zrobić PrintScreen [PrtSc lub alt+PrtSc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywałem się bo sprawdzałem rózne teorie.

Sly - nie wiem jak ustawić to co opisujesz w V-ray'u lecz wiem że powinienem mieć wszystko zapisane w 8 bitach ale i to nawet nie pomaga. Nawet gdy robie "print screen'a" to kolory w podglądzie windowsa są znów przekłamane. Pomocne jest to żeby zapisywać do TIF'a (Dzięki wielkie :-) ale kolory i tak są troszkę przekłamane.

Zacząłem się bawić ustawieniami Adobe Gamma i narobiłem bałaganu. Mam monitor Benq V2400 Eco czyli LED i chcąc wgrać jego ustawienia okazuje się że nie mogę gdyż po wybraniu jego opcji pojawia się komunikat:

"The selected profile is not legal RGB display profile."

Może to dlatego że wszystkie tam zawarte pliki są z rozszerzeniem ICC a ten jest ICM?

Wiec wybrałem inny i zacząłem go dopasowywać tak aby wyglądał jak najlepiej i efekt jest taki że wygląda jeszcze gorzej :-/ Chciałem przywrócić ustawienia poprzednie ale już nie wiem jak to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w windows 8.1. W windows 7 rozwiązanie powinno być takie samo:

 

(używam windowsa w j.angielskim dlatego część nazw może się nieco różnić)

1. Panel sterowania, wyszukujemy "color management" (zarządzanie kolorami)

2. Po otworzeniu color management mamy listę profili ICC, jeśli jest tam profil z nazwą naszego monitora w nazwie to jest to przyczyna problemu.

3. W takim wypadku musimy dodać nowy profil, u mnie działa "sRGB IEC61966-2.1 (default)"

4. Po dodaniu kasujemy poprzedni z nazwą monitora a nowy ustawiamy jako domyślny.

5. Dla pewności, że wszystko gra w zakładce advanced (zaawansowane) w polu na samej górze też powinien być ten sam profil, który ustawiliśmy jako domyślny.

6. Koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności