Skocz do zawartości

Maya na linuxie [jaki linux najlepszy?]


safian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad przesiądką na linuxa w szczególności dla maya oraz houdini. Jako, że dosyć mało obeznany jestem w tych wszystkich linuxach, to chciałbym się dowiedzieć czy są osoby obecne na tym forum pracujące w Maya na linuxach. Jeżeli są to prosiłbym o jakieś konstruktywne wypowiedzi na ten temat - jak się pracuje, czy warto oraz jaki najlepszy jest linux?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Autodesk Ci dopomoże.

Oficjalnie wspierają chyba fedore i redhata, ale pracuje z powodzeniem na ubuntu i jestem happy.

jak dla mnie warto - chociaż trzeba czytać ściągając jakiś skrypt czy na pewno działa na linuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pracuje na mayce pod Maćkiem (Mac OSX). Jest całkiem przyjemnie. Mam wrazenie ze jest stabilniej no i praca z wieloma programami rownolegle jest sprawniejsza.Przełaczasz sie szybko plynnie bez zadnych zwiech. Sam mam plany przerzucenia sie juz całkowicie na Linucha. Hmmm gdyby jeszcze 3dsmax byl pod linucha;/. No moze przyjdzie taki dzien:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru ... gdyby był, i raczej nie przyjdzie ;) Robiłem na majce z Makiem, i niestety, dla mnie wypada ta praca porównywalnie z windą. A nawet przy edycji poly gorzej :)

 

safiank - jest .... na duży plus dla linucha. Zaczął mnie zawodzić dopiero z M2011, z M2010 nie miałem żadnych problemów i wręcz tryskałem miłością do tego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru ... gdyby był, i raczej nie przyjdzie ;) Robiłem na majce z Makiem, i niestety, dla mnie wypada ta praca porównywalnie z windą. A nawet przy edycji poly gorzej :)

Jestem naiwniakiem moze przyjdzie :D. Jakies sondy robili ostatnio wiec czuja ze jest grupka ludzi ktora tego chce.

Ten projekt exkalibur czy cos takeigo co robia maxa od podstaw jest obiecujacy moze zaczna od nowa na linucha robic:D.

Plakac nie bede jak nie dozyje ale jak sie im uda to bardzo sie uciesze.

No a co do pracy na Macku o naprawde mam spoko odczucia. Soft jak soft cras***e sie tak samo jak pod winda ale co do plynnosci jest naprawde fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do konca dobrze zadane pytanie. Jesli szukasz systemu na desktop, mozna przebierac.

 

Jesli ma to byc system pod dane program, producent zawsze pisze jakie poleca/wspiera systemy. Jest pozniej latwiej o support. Oczywiscie na innych dystrybucjach tez sie da to odpalic, ale jesli chcesz korzystac z supportu musisz sie zdecydowac na cos proponowane przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja pracuję na Mayce, Mudboxie i Nuke'u na CentOSie i śmiga całkiem dobrze. Inni śmigają też na nim w Hudym. Jeśli używasz kompa do czegoś więcej niż pracy, IMHO weź Ubuntu. Jeśli chcesz czegoś a'la RedHat, bierz Centka.

 

Generalnie, jeśli nie masz potrzeby to zostań na Win7x64 - możesz na nim odpalić o wiele więcej softu niż na linuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o Ubuntu, ale mam pewien dylemat, ponieważ do pracy również używam parę programów z Adobe, które nie są kompatybilne z Linuchem. Wiem, że da się je odpalić Winem, ale ponoć słabo stabilne. Myślę również nad po prostu dwoma systemami, też by nie było najgorzej moim zdaniem, a że Mayki dopiero się uczę i teraz to jest mój priorytet to uważam, że chyba warto byłoby zainstalować linucha choćby tylko dla majeczki. :)

 

Takie pytanie przy okazji po za tematem: zainstalował już ktoś gnome 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nauka Mayki na Win i Lin wyglada dokladnie tak samo, wiec nie qmam dalej po co Ci ten linuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Silent

ja pracuje na maya pod Linux Mint 8 :P i nie narzekam :) mint jest dystrybucją Ubuntu dlatego działa :P

 

Więc bardzo ci polecam .

Wole pracę na linuxie bo jest wydajniejszy i szybszy :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem parę razy z linuxem i jeśli nie masz za wiele czasu na konfigi różnej maści to sobie odpuść .Po 2-gie chyba nie ma wersji learningowej (cz jak się to nazywa ) na linuxa a jak się wykupi licencję na lina to nie wiem czy program nie jest tylko na jeden system i jak by Ci się odwidziało to co wówczas .Po 3-cie możesz chcieć korzystać z programów do postprocesu , textur (PS) ,czy sculptu a głupio by wyło stawiać program pod windows i odpalać go poprzez wine .Po 4-te gdybyś chciał swych sił spróbować w game devie (czy raczej game arcie) to UDK też chyba jest pod windows ...Jeśli jednak ciągnie Cię do tej jak to nazwać "magii linuxa" to olej wszyskie przeciwności losu i instaluj ...:D .

Edytowane przez natas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

safiank > co to znaczy wg Ciebie lepiej? IMHO nie, nie pracuje się lepiej. Jest więcej problemów.

 

natas ma racje we wszystkim oprocz licencji - jak masz floating to wszystko jedno na jakim systemie.

 

PS. Textur (to z ang, tam nie maja "ó").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no linuch ma to do siebie ze trzeba duzo sie bawic w konfiguracje systemu jezeli nie masz doswiadczenia to zajmie ci to duuuuzo czasu.

Ja zachecam nadal do OSX:D. Jest tu caly pakiecik Adobe, Autodesk tez dorzuca co nieco np Mudbox jest Nuke, Z-brush i wiele, wiele innych:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macię jednak rację, w linuksie jestem zielony i konfiguracja mi zajmie kupę czasu, więc może jednak sobie odpuszczę.

 

@guru

 

Nie znam się na tych systemach - czy do OSX nie jest wymagany komputer od apple, czy na PC można również go sobie zainstalować? Nie powiem, od dawna chciałbym mieć OSX, ale zawsze miałem wrażenie, że jest to równoznaczne z kupnem sprzętu od Apple. Możesz mnie oświecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji wynika ze na linuxie jest tez troszke problemow z pakietami typu Java.. ;) poza tym mam wrazenie ze wydajnosc na win7 jest lepsza niz na Linuxie - nie wiem , moze to kwestia konfiguracji sprzętu i sieci ? ale to juz jakis pajplajnista musialby sie wypowiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności