Skocz do zawartości

Poxo


Poxo

Rekomendowane odpowiedzi

No więc rozpoczynam teczkę tak jak mówiłem. Pozwolę sobie prezentacje prac rozdzielić na dwa posty, bo będzie trochę ładowania i nie chciałbym tego stracić.

Zaczynamy od ilustracji popularnonaukowych, póki co wrzucam kilka, więcej pojawi się potem.

 

nosoroeccopy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

araaw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

gepc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

kameleon9.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

soprba26.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

gnudetalpoprawki.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wielorybcopy.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

rekin1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

rekinl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wielorybcopy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

O można edytowac, git :-)

 

A więc tutaj kilka starych szkiców ( starych bo ostatnio jestem pochłonięty dłubaniem zwierzaków)

 

80878807.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

biana.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

kasiale.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mamaht.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

piotrro.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

57632893.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

77940447.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

No i na koniec, szkicowa karykatura, wczorajszy speed z foty, pół abstrakcyjny olej i szybki szkic z bańki.

 

wojl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

speedmi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

olej.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

koncepcik.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us.

 

Wszystkie konstruktywne komentarze mile widziane. Pzdr :-)[ATTACH=CONFIG]85070[/ATTACH]

Edytowane przez Poxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Wish69

Aż się prosi, żebyś poszalał nieco z konceptami różnych ciekawych stworków ;) A tak serio, prace przyjemne dla oka. Może nie wyróżniają się szczególnie stylem (mówię o zwierzątkach), ale namalowane z pełną poprawnością i jak najbardziej swoją popularno naukową rolę spełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po to tu jestem ( żeby popróbowac konceptów i luźniejszych rzeczy )

a zwierzaki i rośliny będę robił tak czy tak, wkrótce pojawi się kilka rzeczy w innym stylu.

 

Dzięki za respons :-)

Edytowane przez Poxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna popularnonaukowa, dzisiaj siadam do luźnej ilustracji więc wkrótce powinna byc.

 

Tem czasem.

 

Wyrak - to takie małe stworzonko co mieści się w ludzkiej dłoni. Jest bardzo charakterystyczne nie tylko ze względu na wygląd ale również jest to jedyny naczelny, który prowadzi wyłącznie drapieżny tryb życia.

 

wyrakpoprawki.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wszystkie uwagi mile widziane.

Edytowane przez Poxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem was poprosic o pomoc przy tym obrazku, aktualnie pracuje nad dynamiką i kolorystyką scen bo te elementy u mnie kuleją. Tutaj mamy szkic z którego powastanie scena rodzajowa. Mile widziane uwagi na temat kolorów i rozłożenia planów, myślałem o jakiejś nodze czy zadzie uciekającego zwierzęcia na pierwszym planie.

tygrys6.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może postaraj się zaaplikować jakieś bardziej zdecydowane oświetlenie...ja wiem, że wśród drzew to cienia jest więcej niż słońca..ale może coś przeświecać czasem:)

póki co jest takie dziwne światło nie wiadomo skąd (tzn. wiadomo z lewego boku..tylko skąd takie w lesie :D)

 

w ogóle we wszystkich tu wrzuconych obrazkach wydaje mi się, że za nadto zawężasz paletę kolorów..postaraj się mniej ostrożnie je dobierać...jak jakaś płaszczyzna jest np. niebieska to nie znaczy że nie można na niej tu i ówdzie czerwienią pojechąć etc.

 

z detalami jesteś dobry..chciałbym sam tak ogarniać..ale z ogółem spróbuj więcej 'szału' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, odnośnie tygrysa to założenie było właśnie takie że on wbiega w prześwit między koronami drzew, które są poza kadrem z lewej strony, ale skoro tego nie widać to może kwestia kompozycji lub lepszego oświetlenia. Odnośnie kolorów to póki co mój cel numer jeden, myślę że muszę po prostu nabyć więcej wiedzy teoretycznej. Detal to po prostu kwestia cierpliwości i wydłubania tego co trzeba.

 

Tutaj wrzucam dwa ćwiczenia z fotek.

 

bluehf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mrzin.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Ps. Zmieniam miniaturkę w mojej teczce i cały czas wisi kameleon,

czy ktoś wie o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolorów to póki co mój cel numer jeden, myślę że muszę po prostu nabyć więcej wiedzy teoretycznej. Detal to po prostu kwestia cierpliwości i wydłubania tego co trzeba.

 

 

nie wiedzy teoretycznej tylko malowania z natury [tzn. wiedza nie zaszkodzi..]

nie..detal jest dla mnie nieogarnialny:] to nie tylko cierpliwość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O działa! :-) Masz pewnie racje Maćku z tym malowaniem z natury, w sumie to niebezpieczeństwo z digitalem, żeby się nie zasiedzieć przy fotach i referkach. Następne ćwiczenia wrzucę z natury.

 

Pzdr i dzięki za pomoc z miniaturką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z jednej strony tak, ale zobacz to sa prawie zdjęcia- jezeli nie będziesz oferował klientowi czegoś unikalnego to jest szansa, ze trafiajac na photostock za 30dolarów będzie kupował po prostu zdjęcie w rozdziałce do druku, a czas zbierania materiałów skróci sie do 1dnia. Tak sobie myslę. Nie zmienia to faktu, ze wygladaja dobrze, ale komercyjnie to chyba nie najlepszy ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej masz rację, generalnie wygląda to tak że ilustracja ta powinna być wręcz nadrealna ( i tu kryje się jej rola ) czyli powinna opierać się na detalu. Najbliżej tego jest tutaj żaba, te dwie drugie to po prostu wymóg klienta, dwie jak najbardziej realistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. problem w tym, ze taką żabę uzyskasz w godzinę ze zdjęcia różnymi filtrami, bo ona wyglada jak fotka pociątnieta takim filtrem do wyciągania tekstury, nie pamiętam nazwy.

Oczywiscie moze tylko marudzę, ale Twoj klient nie działa w próżni jak sie okaze ze konkurent wypuszcza coś podobnego tylko taniej i szybciej, to zacznie sie zastanawiac jak mu dorównać. Taka wrzuta. A z własnych rzeczy polecam wieksza zabawę światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co może jest w tym ziarno prawdy, ale generalnie myślę że to wyolbrzymienie, rynek na to jest, choć oczywiście to prawda ze następnym krokiem jest szukanie jakieś swojej unikalności w tym realiźmie. I tutaj tez proszę was o pomysły i wskazówki.

 

Generalnie jest tak, że jeśli klient chce cos bardziej rysunkowego to ja mu to mogę narysować bez problemu, ale jeśli chce coś bardzo realistycznego to ja mu to rysuję i tyle.

Nie jest to ilustracja w której szaleje się stylowo. Choć na pewno jakaś tam rozpoznawalność stylu jest na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawi mnie czy jak malujesz takie rzeczy to masz je na fotce w takim dokładnie układzie czy próbujesz coś zmieniać, np kąt, czy tym podobne obserwując jedynie jak się rozkłada światło albo jak wygląda faktura. Rozumiem, że do pracy zawodowej jaką wykonujesz może nie jest to do końca potrzebne, ale np zrobić coś takiego, gdzie nikt takiej foty nie znajdzie albo może i nigdy nie zrobi. Może w tym by tkwiła unikatowość, żeby zwyczajne rzeczy pokazywać bardziej nietypowo niż fotografia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym sie mylile, ale moim zdaniem to sa dokladnie przyrysowane/ przemalowane foty nawet na podkladzie. Ten ostatni malunek z wyobrazni i te z wczesniejszych stron w 95% mnie w tym utwierdzaja, schodzu zaczna sie kiedy tzreba bedzie zrobic zabe uchwycona stop klatka w locie, a takie zdjecia wujek google nie wyswteli.

 

Przemysl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są to podkłady :-) Z wujka google nie mogę korzystać bo są prawa autorskie, generalnie dokumentację dostarcza mi klient i czasami są to ilustracje mocno opierające się na jednym zdjęciu a czasami kiedy trzeba po prostu stworzyć scenę z jednej biorę światło z innej pozę itp.

Myśle że to co napisał ICE jest dobrym pomysłem tylko tak jak mówię, często pojawia się wymóg co do tego jak ma scena wyglądać, choć z klientem zawsze można dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było i za mało postuję więc dziś wracam na forum i będę tu wracał regularnie. Wrzucam dwie rzeczy, autoportret mazany z lustra i ilustrację słonia z którą stoję i nie wiem co dalej więc proszę pomoc. Niby wszystko ok ale czegoś mi w niej brakuje, mam wrażenie, że nie wiem jeszcze jak wycisnąć z ilustracji jej potencjał. Jeśli ktoś zechciałby pomalować po moich rzeczach i skorygować błędy, będę mega wdzięczny!

 

africanelephanttake2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20040584.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytuł teczki edytujesz w pierwszym poście i klikasz wyślij zaawansowane i tam masz możliwosc edytowania tytulu, dodawania lub usuwania załączników, itp... co do profilu/niku/loginu to musisz do moderatora się zglosić na priv i poprosić o zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wlaściwie to nie jest takie oczywiste... może to powinno być swego rodzaju komunikatem dla moderatorów albo administracji strony żeby jakoś to zaznaczyli czy ułatwili znalezienie...

Wiem, że moderatorzy mają w swoim profilu pod nikiem napisane moderator i dodatkowo mają pod tym napisem ikonkę "Max3d moderator" i dodatkowo mają podkreślony swój nick... przed zmianą wyglądu i funkcjonalności forum chyba w każdym dziale i subforum na głównej stronie forum było wypisane kto jest moderatorem danego działu... a może mi się zdawało... ale teraz jakoś nie mogę tego zneleźć... oo właśnie teraz zauważyłem, jak zjedziesz na stronie głównej forum na sam dół to masz tam dwie opcje obok siebie "zaznacz jako przeczytane" i "pokaż listę moderatorów" i to samo masz jak wejdziesz do podforum tylko że u góry w zakładce "szybkie menu" i pokaż liste moderatorów... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej forum na samym dole, nicki moderatorów mają podkreślenie, jeśli akurat są obecni na forum w ten sposób możesz wysłać wiadomość prywatną. Możesz też użyć przycisku Raportuj zły post, znajdujący się pod postami, jeśli chcesz coś zgłosić.

 

Wyślij mi wiadomość prywatną, to kiedy tylko będę miał czas to się odezwę. :)

 

 

@Rotcore, w sumie dobry pomysł, dzięki za uwagę. Wspomnę o tym problemie na Mod Zone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dzieci lepiej nie cieniować do czarnego. Ja osobiście nie przekraczam nigdy 40% zaciemnienia podstawowej barwy (tak samo 40% dla linii konturowych) i daje światło kontrowe - łatwiej o efekt eyecandy.

Ogolnie też za niska masz saturację myślę.

przyklad: blue-box.com.pl/klienci/samples/bunny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f zgadzam sie z tym co mowisz ale czy nie wydaje ci sie, ze twoja teoria konturu dedykoanego dziatwie jest wynikiem trendow? W latach 60,70czarny kontur byl.Wczesniej tez byl i w layach 80 tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieci postrzegają bardziej kontrastowo niż dorośli. Jak dasz im czarny kontur jak kiedyś, postać wygląda dużo mniej przyjemnie i naturalnie. Wolniej się asymilują z takim obrazkiem.

Obecne trendy w czymkolwiek opierają się już na wiedzy jaką posiadamy, a ktora jest obszerniejsza niż kiedyś. Nie jest to jakaś reguła, ktora trzeba przyjąc za obowiązek - niemniej daje lepszą konwersję pracy na zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało powiem, że na twoim miejscu spróbowałbym zagrać jakimś bardziej dramatycznym oświetleniem. Bardzo fajnie byłoby też tak zaaranżować obrazek, żeby opowiedział jakąś historię. Oprócz tego to fajne prace robisz, w niektórych podziwiam ilość detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za koment, no to jest właśnie coś z czym teraz walczę o ile nie mam problemu z detalem i proporcjami ( choc tu czasem zdarzają mi się wpadki :-) ) to światło i kolor są dla mnie jeszcze dość problematyczne. Na pewno wezmę pod uwagę to co napisałeś.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wracam na forum pod długiej przerwie.

 

Mam wrażenie, że mój postep jest dużo wolniejszy niż mógłby być.

Niby cos tam idzie do przodu ale ciągle nie jestem nawet w połowie tego gdzie chciałbym być.

 

Potrzebuje rad i wskazówek jak wskoczyć na kolejny poziom.

Podobno mam problem z "zagniataniem kolorów, choć ostatnio usłyszałem że jest coraz lepiej.

 

Generalnie nie wiem co sprawia że moim pracom czegoś brakuje, ale wiem że tak jest.

 

Czekam na wasze sugestie.

 

Zacząłem też przygodę z zbrushem więc pozwolę sobie wrzucić link do Teczki 3D, którą zaczynam.

 

Pzdr!

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wracam na forum pod długiej przerwie.

 

Mam wrażenie, że mój postep jest dużo wolniejszy niż mógłby być.

Niby cos tam idzie do przodu ale ciągle nie jestem nawet w połowie tego gdzie chciałbym być.

 

Potrzebuje rad i wskazówek jak wskoczyć na kolejny poziom.

Podobno mam problem z "zagniataniem kolorów, choć ostatnio usłyszałem że jest coraz lepiej.

 

Generalnie nie wiem co sprawia że moim pracom czegoś brakuje, ale wiem że tak jest.

 

Czekam na wasze sugestie.

 

Zacząłem też przygodę z zbrushem więc pozwolę sobie wrzucić link do Teczki 3D, którą zaczynam.

 

 

 

d7mzsme.jpg

 

i8vaa0x.jpg

 

vcmV05O.jpg

 

IMXEnU3.jpg

 

n2FxU2H.jpg

 

LBhciAg.jpg

 

90Eg2eT.jpg

 

JJrlLwe.jpg

 

zsSNESo.jpg

 

WEDPEAV.jpg

 

5uohWU4.jpg

 

Fokxe6H.jpg

 

Kolejność przypadkowa.

 

Pzdr!

Edytowane przez Poxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie walczę z "przestrzennością. Ciągle mam z tym problem. Staram się teraz nie zatapiać się w "mgiełki" z okrąglaka tylko rozegrać to, że tak powiem, ręcznie tzn po prostu plamami walorów, no i z powodu braków wygląda to jeszcze nie tak jak powinno.

 

Tymczasem, burym lasem, wrzucam trochę szkiców, zarówno cyfrowych kolorków jak i analogowych ołówków.

 

 

 

 

 

 

Bjl6dok.jpg

 

 

 

 

tcYfypr.jpg

 

LDJjA87.jpg

 

4w0RlHa.jpg

 

 

 

w3PSaXb.jpg

 

sDDYl5r.jpg

 

ElpiJIj.jpg

 

Wskazówki, wskazówki, potrzebne wskazówki.

Edytowane przez Poxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności